ה-צ-י-ל-ו!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

יש לי למחר עבודה בספרות! אין לי שום ביוגרפיה על הסופר וזה אומר שאני בבעיה!!!! למישהו יש רעיון?

זוהר, אני לא רוצה להיות קטנונית, אבל יעזור אם תגיד מי הסופר

רחלי, אל תתנשאי.

זוהר יקירתי, בשמה של רחל אני מתנצל. אין שום צורך בשם הסופר. עם פרוץ מאורעות תרפ"ל, נולד שימה'לה מוצפי בכרכור, בן שמיני לשלושת אחיו. בשנת 1954, שינה את שמו לאביב מר-שדה, כפי שאנו מכירים אותו היום. את פירסומו הראשון קנה מר-שדה בשנת 1965, כשזכה במקום הרביעי בתחרות הסיפור הקצר של "הארץ" (אז קראו לעיתון "הארץ"), עם סיפורו האוטוביוגרפי על משה שרת: "איש, אישה, עץ, תפוח, פח-אשפה-ירוק, פקח-חניה-משתין-מאחורי-הבלונים-של-הגז, עץ" למרות הביקורות הנוקבות על הסגנון החושפני של הסיפור, נחשבת יצירה זו לפיסגת יצירתו של מר-שדה, ואף תורגמה ל11 שפות, בינהן -פינית, סינית, פורטוגזית ויוםטובלנו. בשנת 1974, התפרסם מר-שדה כשסירב לקבל את פרס ישראל לסיפורת, עקב סירובה של הנהלת פרס ישראל לסיפורת להצמיד את הוצאות הנסיעה לבניני האומה, לשער מדד מחירי הבנייה. יש להזכיר, שבאותה תקופה, הנסיגה מסיני, הזכיה המשולשת באירווויזיון, והשמדת קור העכביש בעיראק, מדד מחירי הבנייה היה ההבטחה הגדולה של הספקולנטים באחד העם, שסירב אף הוא בתורו לקבל את אותו הפרס על אותו הרקע. דבר האומר "דרשני". יש אומרים שסירובו זה, יחד עם סיפורו הקצר דלעיל', מהווים יחד את פיסגת יצירתו האומנותית, ולא ניתן להפריד בינהם ללא פגיעה במכלול יצירתו האומנותית, לכאורה. מר-שדה סיים את חייו כעיתונאי מזדקן במערכת עיתון ה"צופה", פירסם טור קבוע למתכוני לפת, תחת הפסבדון רם אורז, ונותר בזכרוננו כשהוא מביט בעיניים חמדניות אל כיסוי הראש של נחמה, עורכת מדור פרשת השבוע, שהייתה פילגשו, אם לא למעשה אז להלכה, במשך שנות חייו האחרונות. כיום קבור מר-שדה בחלקת כמעט-גדולי האומה, בהר המנוחוט (לשעבר ג'בל אל 'מזלג) כשעל מצבתו חרוטה שירה בודדת משירו המפורסם "אל תיקץ, ריקא": אל תיקץ ריקא אל תעור. אתמולינו בשלו והיו לנעורת. אל תינעד פוחז אל תזוע- כי לך ארמדיל שור ישיר נהמת השלפחת [אמרתי לכם]

אתה פשוט גדול... תחבר לי קורות חיים...

הא! אני? מתנשאת? מעניין מאיפה זה בא לי...

איזו השקעה. סופרי ישראל, שימו לב! נתגלה אנרי טרויה הישראלי

נוני, שיחקת אותה!!!

כשאתה כותב עלי, אל תשכח שמן החול הגעתי....

הידד, האח, בא לשכונה סופר חדש !!! ובסוגריים: (סחתיקה)

לא חבל

שאתה מבזבז את זמנך על עקומות תמורה ותפוקות שוליות פוחתות? קיקי

אני מת לענות לך לגבי זה אבל משהו מרגיש לי מוזר בניית אתרים בחינם בניית אתרים בחינם

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספרים
בחר
בחר