אתה נח.

אתה נח.

תוך עיון בפתיל המכובד האחרון, עלתה בי מחשבה (זה סוף ההודעה). הספר שבשבילי יהיה תמיד רלוונטי, אולי הכי, הוא גם הספר הישן ביותר שקראתי. והוא מדבר על הדברים הכי פרטיקולריים ופרוזאיים. ועכשיו שאלה למחשבה בנוגע לספר הזה. יש כאן מישהו, שמסוגל באמת ובתמים, להתייחס אליו כאל "טקסט ספרותי"? כלומר, האם יש מישהו שמסוגל לגשת אל היצירה הזו כאל "טקסט". לגשת אליו טבולה ראסה. בלי רגשות אשמה, בלי אנטיגטניזם, בלי שפיטה. יש? בברכת שלא נדע מה הבאתי על עצמי- פסחזון. כן יוס, זה בהחלט קשור למייל ההוא. פסח מצה ומרור.

? - רק שאדע לאיזה טקסט? קשה לי עם חידות.

יש כמה דברים שהצלחתי לפענח בכתב-החידה שלמעלה

יוס=יוספה (הטרנד החדש של ארנון, שחזר לו הנו"ן: לקצר אחרים). פסחזון - שמו של החזיר ב"לשבור את החזיר" של אתגר קרת, וגם מתקשר לחג הממשמש ובא. הטקסט הראשון שקרא וכו': התנ"ך אולי. אז איך זה מקדם אותנו?

אני אפילו לא קלטתי שיש חידה :-(

אין לי רגשות אשמה עם התנך קראתי אותו את כו-לו מלבד הארמית אי אלו פעמים כבר אבל הכי אני נהנית דווקא כשאני יושבת עם פרשנים דתיים, אז זה הכי עמוק. התנ"ך הוא גם טקסט סיפורי וגם שירי וגם הכל אבל דווקא כשמתייחסים אליו עם כל כובד הראש של הדורות וזה, והוא מהווה בסיס להשקפת עולם שלמה אז מגיעים הכי רחוק. אבל בעיני כל הדרכים להתמודד איתו כשרות טקסט מופלא. ואגב, גם אבות דרבי נתן וגם עוד הרבה ספרי קודש והכי אני אוהבת את השופטים ושמואל מתה על מיכל בת דמותי וסיפורי דוד המלך חג שמח :-)

אתה נח.

תוך עיון בפתיל המכובד האחרון, עלתה בי מחשבה (זה סוף ההודעה). הספר שבשבילי יהיה תמיד רלוונטי, אולי הכי, הוא גם הספר הישן ביותר שקראתי. והוא מדבר על הדברים הכי פרטיקולריים ופרוזאיים. ועכשיו שאלה למחשבה בנוגע לספר הזה. יש כאן מישהו, שמסוגל באמת ובתמים, להתייחס אליו כאל "טקסט ספרותי"? כלומר, האם יש מישהו שמסוגל לגשת אל היצירה הזו כאל "טקסט". לגשת אליו טבולה ראסה. בלי רגשות אשמה, בלי אנטיגטניזם, בלי שפיטה. יש? בברכת שלא נדע מה הבאתי על עצמי- פסחזון. כן יוס, זה בהחלט קשור למייל ההוא. פסח מצה ומרור.

ברור שהתשובה היא לא, ומיותר לנמק

עכשיו אני באמת חיבת להתחיל לעבוד

יש כמה דברים שהצלחתי לפענח בכתב-החידה שלמעלה

יוס=יוספה (הטרנד החדש של ארנון, שחזר לו הנו"ן: לקצר אחרים). פסחזון - שמו של החזיר ב"לשבור את החזיר" של אתגר קרת, וגם מתקשר לחג הממשמש ובא. הטקסט הראשון שקרא וכו': התנ"ך אולי. אז איך זה מקדם אותנו?

יוספה - הכל מכוון דווקא להגדה של פסח

סביר להניח שנוני בקטנותו, אם קרא, קרא את ההגדה לפני התנ"ך, לא?

סביר בהחלט, אבל זה אותו דבר - מעורר את אותה שאלה

מה קרה לכם? כתוב בפירוש: אתה נח

כל הכבוד! בכל זאת צדקתי (בלי להבין למה)

וסיפור יציאת מצרים? => הגדה?

אמממ... חוששתני ששוב איבדתי אותך

איפה הוזכרה יציאת מצרים? (ז'תומרת איפה בפתיל, היא הוזכרה בהרבה מקומות אחרים) ואגב, נוני לא דיבר על הטקסט הראשון שקרא שזה בטח דירה להשכיר או משהו כזה, אלא על הכי ישן, שזה ללא ספק התנ"ך ארנון, אני יכולה לקבל מינוי קבוע כפרשנית שלך?

Ata-Nach=Ha'tanach=The Bible

יוספה תודה - סיפור יציאת מצרים מקורו בתנ"ך

זה ידוע לי, אח"כ באה ההגדה, ולכך רמזו חיצי
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ספרים
בחר
בחר