אימון אירובי לירידה במשקל

לאחרונה נשאלתי בשאלה טובה שמדיי פעם חוזרת על עצמה- אימון אירובי לירידה במשקל. להלן השאלה במלואה:

אני יודע שאימון אירובי אפקטיבי צריך להימשך בין 45 דקות לשעה כדי להביא לתוצאות בירידה במשקל. יש שאלה שסקרנה אותי וחשבתי לשאול אותך. אם אני עושה אימון אירובי של 30 דקות, 4 פעמים בשבוע, האם זה עדיין אפקטיבי? אני רוצה להפחית משמעותית את זמן האימון האירובי שלי ומעניין אותי לדעת אם אימון שנמשך 30 דקות במקום שעה מניב תוצאה מסוימת, גם אם היא מעטה.

תודה

תשובתי לשאלה:

אימון אירובי יכול להיות אפקטיבי גם אם יבוצע למשך זמן קצר יותר הן לירידה במשקל והן עבור שיפור הכושר הגופני. למה רק יכול להיות? 

א. על מנת לרדת במשקל אנו נדרשים לשמור על מאזן קלוריות שלילי. מאזן קלוריות שלילי - מצב שבו צריכת הקלוריות היומית שלנו קטנה יותר מצריכת הקלוריות הנדרשת לגופנו על מנת לקיים חיים ולשמור על המשקל הקיים. חשוב לציין שמאזן קלוריות שלילי / גרעון קלוריות גבוה (מעל 1000 קלוריות) ליממה עשוי לפגוע בחילוף החומרים ולספק תוצאה הפוכה מזו שאנו רוצים להשיג. כמו כן, תפריט התזונה צריך להכיל את כל אבות המזון ביחסים מתאימים (פחמימות, חלבונים ושומנים). 

ב. פעילות אירובית ממושכת תגרום לשריפת קלוריות גבוהה יותר וכמו כן לשיפור סיבולת לב הריאה. יחד עם זאת, פעילות אירובית קצרה יותר תגרום לשריפת קלוריות נמוכה יותר, אך זה לא אומר שנרד פחות במשקל. למה? כי אנו יכולים לבצע אימון קצר יותר ובמקביל לצרוך פחות קלוריות במהלך היום ובכך להטות את מאזן הקלוריות הרצוי בהתאם למטרה שלנו- ירידה במשקל. 

ג. ניתן לשפר את סיבולת לב-הריאה ואת הכושר הגופני שלנו ע"י ביצוע אימונים עצימים וקצרים יותר כגון אימוני HiiT, אימון פונקציונלי עצים, ספרינטים ושיטות אימון נוספות אשר עצימות האימון עולה ונפח האימון יורד. באימונים אלה שריפת הקלוריות נעה בממוצע סביב ה-400 קלוריות ל-20 דקות אימון! לכן, יש לא מעט מתאמנים שמעדיפים לבצע אימוני מהסוג הזה וליהנות מירידה במשקל ושיפור הכושר הגופני הכללי בצורה מדהימה! 

בשורה התחתונה, ניתן לבצע אימון כושר הנמשך כ-30 דקות עצימות וליהנות מתוצאות מעולות, לא פחות מאימון הנמשך כ-45 בעל נפח גבוה יותר.

בהצלחה :)

איתן קטן, בעל מועדון FTR לאימון פונקציונלי ברחובות, מתמחה באימון פונקציונלי, אימון כושר אישי ויועץ לתזונת ספורט.

נייד: 0548892339

דוא"ל: ftr.fit@gmail.com

לתכנים נוספים אתם מוזמנים לגלוש באתר FTR אימון פונקציונלי

מנהל הפורום
משתמש חדש
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כושר גופני