חיטוב הבטן

חיטוב הבטן

שלום חברים! 

ישנו נושא נוסף שאני נשאל עליו רבות ואתייחס אליו בפוסט הזה על מנת לעשות סדר בדברים והוא- חיטוב הבטן ואזורים נוספים בגוף באופן ממוקד. לפני שאתחיל, אומר ש "חיטוב" הוא איננו מונח מקצועי וכאשר הוא עולה, הכוונה היא לירידה במשקל ובאחוזי השומן בגוף, התורמים למראה אסתטי יותר של השרירים והגוף באופן כללי. 

בחזרה אל נושא הפוסט- בהסתכלות על העבר המקצועי שלי מאז ועד היום, יש מספר שאלות שחוזרות על עצמן בכל פעם בנושא ירידה במשקל ובאחוז השומן. "איתן, איך מחטבים את הבטן?" , איתן, אני רוצה להוריד 2-3 קילוגרמים ולחטב את הירכיים. איך עושים את זה?" ועוד שאלות דומות הנפוצות מאוד בעולם הכושר. 

יקיריי, לא ניתן לחטב את הבטן / להוריד אחוזי שומן בבטן או בכל איזור אחר בגוף באופן ממוקד. כאשר אנו יורדים במשקל ובאחוזי השומן הגוף שלנו מאבד אותם באופן יחסי ללא קשר לאימון אותו אנו מבצעים (אימון בדגש על שרירי בטן, הרגליים או הידיים). כלומר, אדם השומר על תזונה נכונה לירידה במשקל ואימוני כושר מתאימים, ירד במשקל ובאחוזי השומן שלו בכל הגוף ולא באזור ספציפי, גם אם העבודה בחדר הכושר תתמקד על שריר אחד. 

לסיכום, לא ניתן לחטב את הבטן, הרגליים או הידיים באופן ספציפי או יותר נכון, להפחית את אחוז השומן ולצמצם היקפים ממקום ספציפי. אם נרצה לרדת במשקל ובאחוזי שומן, נצטרך להשלים עם העובדה שתהליך זה לוקח זמן ודורש התמדה רבה עד להשגת התוצאה- ירידה פרופורציונלית באחוזי השומן ובמשקל מכל הגוף. 

איתן קטן, בעל מועדון FTR לאימון פונקציונלי ברחובות, מתמחה באימון פונקציונלי, אימון כושר אישי ויועץ לתזונת ספורט.

נייד: 0548892339

דוא"ל: ftr.fit@gmail.com

לתכנים נוספים אתם מוזמנים לגלוש באתר FTR אימון פונקציונלי

מנהל הפורום
משתמש חדש

אני חדש כאן, עדיין מנסה להבין איך הדברים עובדים. אשמח לעזרה...

היי אלעד, 

ברוך הבא לפורום!

אשמח לעזור לך בכל שאלה emo_01.png

איתן קטן, בעל מועדון FTR לאימון פונקציונלי ברחובות, מתמחה באימון פונקציונלי, אימון כושר אישי ויועץ לתזונת ספורט.

נייד: 0548892339

דוא"ל: ftr.fit@gmail.com

לתכנים נוספים אתם מוזמנים לגלוש באתר FTR אימון פונקציונלי

מנהל הפורום
משתמש חדש
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
כושר גופני
בחר
בחר