איך לשמור על ניקיון הבית גם אם יש לך חיית מחמד?

איך לשמור על ניקיון הבית גם אם יש לך חיית מחמד?

חיות מחמד הן בדרך כלל תוספת נהדרת למשפחה שלך.  אף על פי כן, הם עלולים לגרום לקשקשים, הרבה שיער וריחות לא נעימים. עם כמה עצות טובות, תוכלו לחיות עם חיות המחמד שלכם בהרמוניה.

כמו עם שאר מטלות ניקיון הבית, יש משימות די פשוטות שאתם יכולים לעשות כדי לצמצם את המאמץ שנדרש לכם לנקות אחרי חיות המחמד שלכם. הם יכולים לשאת חיידקים, וירוסים וטפילים שגם יכולים להזיק מאוד לבני אדם.

לשטוף את הרגלים
זה נשמע הזוי אבל מאוד ממולצץ לשתוף לחיות את הרגלים, היות ואנו מורידים אותם לעשות צרכים מחוץ לבית. בחזור הם עלולים להביא איתם חיידקים ושאר מחלות שמצטברות בכפות הרגליים.

שיער
במהלך עונת ההשלה של השיער, זה יכול להיות סיוט. שיער יכול פשוט להגיע לכל מקום. גם לאחר שמנקים,  עדיין יכולים למצוא את השיער בכל הבית וגם בבגדים שלך. קבלו טיפים איך להפחית את השיער מהשטיחים והרהיטים:

בעונות ההשלה רצוי להבריש מיד יום את הכלב מחוץ לבית, להקפיד שהכלב לא יסתובב בכל הבית באותה תקופה, רצוי שתהיה שמיכה או פינה מיוחדת שהכלב ששב שם או או פשוט לעשות לו תספורת.

ריחות חיות מחמד
כאשר רוחצים כלב, הריח הוא חריף יותר והוא מתשפט בבית. לכן רצוי אחרי הרחצה לייבש טוב טוב את שיער הכלב וישנם בשמים שמיועדים במיוחד עבור הכלב. רצוי מאוד להשתמש בהם. אם יש לכם גור שעושה את הצרכים עדיין בבית- הקפידו לנקות מיד. אחרת הריח נשאר בבית וזה לא נעים.

לא מעט אנשים מאכילים את החיות שלהם באוכל רגיל שאנו אוכלים- שאריות שלנו, ואם החיה לא מסיימת את כל האוכל- שאריות האוכל מתייבשות ומפיצות ריח לא טוב. לכן, רצוי או לתת רק אוכל שמיועד לחיות או לנקות מיד אחרי שהם מסיימים לאכול. בכל מקרה, מה שלא נעשה, תמיד יהיה ריח של החיה בבית אבל אפשר לצמצם את הנזק אם משתמשים בעצות הנכונות.

מה דעתכם? איך אתם דואגים לניקיון הבית? ספרו בתגובות

בברכה,
קאדן
מנהלת פורום חולי ניקיון

הנושא נעול

דואגים לבשם עם תכשרי סנו .......הם יעילים ושארים ריח זמן רב

Keeping their feet clean really helps.  I keep a shallow pan of water outside the door and have them walk through it -- like when we enter a swimming pool.

בגלל  שאני דואגת לנקיון הבית לא מכניסה בעלי חיים הביתה לא יכולה לסבול את השיער שמשאירים בכל מקום ולא סובלת שיגעו בחפצים שאני באה במגע.  לא יכולה לעזור בנושא.

בכל פעם שאני משתמשת עים השואב אבק בבית ,מישתמשת גם על הכלבה שלנו לשיער ובין האצבעות,והיא ממש מרוצה מהטיפול

כדאי לכם לאמץ.

גם לי יש כלב רוב היום הוא נימצא בחצר הבית לכן הבית נשאר נקי 

כתבה מעניינת ומצויינת  למרות שאין לי בעלי חיים אולי אשקול כעת 

כתבה מעניינת מאוד אני המליץ על הכתבה לחברתי שיש לה כלב בבית. 

כל העצות בכתבה זו מאוד יעילות, אך כדאי להשקיע ברובוט שיעבוד ויחסוך לנו זמן ומאמץ וגם מטאטא סיליקון יעיל.כדאי להצטיד בגלגלות נייר דביק לבגדים בעיקר ולהנות מחיות המחמד שלנו כמה שיותר...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חולי ניקיון
בחר
בחר