חולת ניקיון

חולת ניקיון

יש אנשים שפשוט הניקיון והסדר הוא חלק מהם: חייבים שהכל יהיה במקום. הכל מצוחצח ונקי, הכל מתוקתק. 

הניקיון עושה להם טוב, מרגיע אותם.

לפעמים הם מנקים במקומות מוזרים, שאף אחד לא חשב עליהם אפילו, ומשום מה, למרות שניקיון זה דבר חיובי- קוראים להם חולי ניקיון.

"כל בוקר אני מטאטא את הבית, זה גורם לי להרגיש טוב", סיפרה לנו חולת ניקיון שילדיה איבחנו אצלה את המחלה, "אני לא בבית עכשיו ואני מוטרדת שהוילונות בבית לא נקיים. בטיסה האחרונה שלי לחו"ל, הטריד אותי שהארון עץ בחדר שלי צובר אבק ושאין מי שינקה אותו. לא יכולה להרפות". 

אתם מזדהים עם "המחלה" הזו?
מכירים מקרוב?
מפריע לכם שקוראים לכם חולי ניקיון?

הנושא נעול

אני בדויק במצ"ב הזה חחחחח

wellcam to the clube

חולת ניקיון עדיף על חולת ליכלוך ובלגן..אני לא חולת ניקיון כי פשוט אין לי כח וגיל  שמאפשרת לנקות כל היום..עושה מה שאני יכולה..אך לו יכולתי הייתי חולת ניקיון..אין שום דבר פסול בלהחזיק בית נקי ולאנשים מסויימים זו הטרפיה הכי טובה וגם משתלמת מאד.

כאשר יש מחלה - דרוש טיפול.

כל מי שעסוק כל היום בליקוק הבית, שאפשר לאכול אצלו מהרצפה, שאפשר להסתרק בהשתקפות שבאסלה - הוא אדם חולה.

לא רק שהוא מסכן (כי לעולם אין לו שלוות נפש, הרי עוד נשאר קצת לכלוך בחוטים של החשמל בקירות).

מסכנים בני/בנות הזוג.

מסכנים ילדיו.

לכו לטיפול.

אני לא צוחק.

בדרך כלל אם נופלת ונשברת צלחת - האנשים האלה בויברציות בכל המישורים. רחמנות. צער בעלי חיים.

ילדים לא צריכים לחיות בקליניקה. מותר (ואפילו רצוי) להתלכלך. זה חלק חיוני מהתפתחות של ילד. כל הפעילויות שמלכלכות - הן התקדמות במסלול הגדילה, ההתבגרות והלימוד. כך הוא לומד להכיר את העולם. זה שאמא או אבא מלקקים את הרצפה - לא עוזר לו. הוא מתרגל שכך צריך להיות.

אז כל לא לא לא צריך להיות.

אם גרגיר אבק ינוח על משכבו שעל הארון במשך שבוע - לא תרעש האדמה. בחיי.

אביבי..טוב..לא צריך להגזים...הלכתה לקיצוניות מדי..בדרך כלל גם ילדים בבית ששומרים על הניקיון, לומדים ליהיות מסודרים בחדר שלהם ולוקחים חלק של בעבודות בבית..לומדים לשתף פעולה ולהיתחשב באחרים..נידמה לי שהלכתה רחוק מדי עם הדעות שלך..

הבית אמור לשרת אותי ולא אני אותו..החולים משועבדים לחומר וללבנים..צריך וחובה לנקות ולסדר, אך לא להשתגע!!זה פגם נוראי המצביע על חוסר רציני ברוחניות!!בדוק!!יש אמת בדבריו של אביבי!!

אביבי אתה צ-ו-ד-ק!!! מסכנים האנשים האלה, אין להם חיים. מסכנים הילדדים ובני הזוג שלהם שבגלל נמצאים בפחדים שמא ילכלכו חס וחלילה.

כואב לי הלב על האנשים שהם חולי ניקיון!! איך ילד יכול לחיות בבית נורמאלי עם אמא/אבא שכל היום רודפים אחריו שלא ילכלך או לא יתלכלך?!

אני גדלתי שסדר וניקיון אם א' ב' של הצלחה בחיים בכלל כשאתם לא ניקיים ולא מסודרים אתם תקועים רוכשים יותר מידי חולים יותר מידי הכל צריך להיות כמו בדיאטה ממש במידה לא צריך להשתגע אבל גם לא להיות שאנן מידי, מכירה מקרוב בית כזה ובית כזה יש הבדל בהתנהלות בהוצאות ובמה שזה עוד כרוך.

מאיפה האופטימיות שטיפול עוזר? רוב הפסיכולוגיות שהכרתי לוקות במחלה הזאת

יש אנשים שבאמת חולים במחלת הנקיון.ולווא דווקא כי הם נקיים..אלא כי אצל חלק הדבר מתבטא בנקיון,חלק באגירה כפייתית,חלק במריטת שיערות באופן אובססיבי מהגוף.וכו'.ברוכים הבאים לעלולם של הo.c.d.אם את חולה תטפלי בעצמך,אם את סתם אוהבת נקיון,אז הכל בסדר.ואת מוזמנת לבוא לנקות אצלי.

אין שום רע בלשמור על סדר וניקיון. אלא שהקיצוניות לא טובה לא בניקיון ולא בבלגן. ראיתי בתים שקיצוניים בלכלוך וזה באמת מגעיל. אבל גם חולי ניקיון דוחים אותי בגלל האובססיביות וחוסר העניין שלהם בשום דבר שהוא לא ניקיון. בקיצור תמיד טוב למצוא את שביל הזהב . זה  עוזר להרגיש טוב ושומר על השפיות  גם לאדם וגם לסביבתו. 

את לא חולה ,אם את שלמה עם זה.

גם אני מנקה יום יום את כל הבית(גדול מאוד)אבק ושטיפה.

ואישיתי חולת סירחון אם משרד הבריאות מגיע לבית הזה אותמים אות מים אותו אם בלוקים

יש אנשים שפשוט הניקיון והסדר הוא חלק מהם: חייבים שהכל יהיה במקום. הכל מצוחצח ונקי, הכל מתוקתק. 

הניקיון עושה להם טוב, מרגיע אותם.

לפעמים הם מנקים במקומות מוזרים, שאף אחד לא חשב עליהם אפילו, ומשום מה, למרות שניקיון זה דבר חיובי- קוראים להם חולי ניקיון.

"כל בוקר אני מטאטא את הבית, זה גורם לי להרגיש טוב", סיפרה לנו חולת ניקיון שילדיה איבחנו אצלה את המחלה, "אני לא בבית עכשיו ואני מוטרדת שהוילונות בבית לא נקיים. בטיסה האחרונה שלי לחו"ל, הטריד אותי שהארון עץ בחדר שלי צובר אבק ושאין מי שינקה אותו. לא יכולה להרפות". 

אתם מזדהים עם "המחלה" הזו?
מכירים מקרוב?
מפריע לכם שקוראים לכם חולי ניקיון?

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חולי ניקיון
בחר
בחר