משפחתון או מטפלת

שנת הלימודים אוטוטו בפתח
וזה תמיד מחזיר אותי לתקופה שסיימתי את חופשת הלידה
והייתי צריכה לבחור בין גן (משפחתון) או מטפלת
את הגדול שלחתי רק בגיל שנה ושבעה חודשים לגן פרטי, עד אז נשארתי איתו בבית
ואת הקטנה בגיל חמישה חודשים, נאלצתי לחזור לעבודה.
אני כאמור בחרתי בגן.
חשבתי שיהיה להם טוב יותר בסביבת ילדים
שיהיו להם גירויים רבים יותר
וגם סביבה שונה מאשר סביבת הבית
אני יודעת שיש הרבה הורים שחוששים שבגלל כמות הילדים בגן, הילד שלהם ישכח ויעלם בין כולם
ולא יקבל מספיק תשומת לב כמו שמטפלת אחת יכולה לתת.

איך זה אצלכם?
מטפלת או משפחתון??

מנהל הפורום
20+

היי,

ממליצה לך לשאול ולהתייעץ גם באתר הייעוץ החדש AskPeople

זה אתר מעולה עם אנשים מדהימים שכותבים עצות טובות ומושקעות

http://www.askpeople.co.il/

יש שם המון אנשים שכותבים שאלות ואת הבעיות שלהם בחיים, דברים מאוד מעניינים

בקיצור ממליצה בחום - בהצלחה :)

אמא יקרה

תהני תסמכי תני אמון ואל תדאגה

גננת

כל ההורים עומדים בפני הדילמה הזו אולם תמיד חברת ילדים עדיפה

להתפתחות הילד מאשר אחד על אחד מה גם שכל האחה"צ אנו

משתדלים למרכז אותו במרכז תשמת הלב שלנו.

אך ורק גן - שם ישנם ילדים נוספים, זה בריא מאוד להתפתחות של הילד ולביטחון שלו, לילד יש פעילויות בגן והוא משחק עם ילדים בני גילו, מה יש לו לעשות עם מטפלת ???

כמנהלת משפחתון בביתי במשך 22 שנים ( השנה סגרתי את המשפחתון)  אני אומרת:

עד גיל שנה אחת, טוב לתינוק עם מטפלת אחד על אחד.

בגיל הזה הוא אינו זקוק לילדים אחרים עדיין.

ומגיל שנה אני ממליצה על המשפחתון שבו 5 ילדים שצמודים למטפלת וכבר

לומדים לשחק ליד ילדים אחרים וליצור קשרים.

כמובן שמאד חשוב שהמשפחתון יהיה אמין, מוכר ומתאים לאם ולילד.

גן עם קבוצות קטנות מתאים גם הוא, וצריך להיות תמיד עם אצבע על דופק ולקבל את האפשרות

לקבל מהגננת נתונים ומסרים ברורים על הילד.

ושתהיה לכולכן שנה טובה ומוצלחת.

אין מה למהר לשים אותם בגן. קשרים חברתיים אינם נרקמים בגיל צעיר כל כך. אם יש אפשרות להישאר עם התינוק בבית אז זו האופציה הטובה ביותר. אם לא - מטפלת 1X1. לאחר גיל שנה משפחתון (עד 5-7 ילדים). גן הוא אופציה מ-2.5 ואילך....

מה גם שמשפחתון וגן עולים פחות או יותר אותו הדבר אז בכלל...

אין ספק שמטפלת תינוק בחודשים הראשונים של חייו זקוק להמון חום אהבה חיבוקים וזמן שאין אותו בגן שיש עוד תינוקות !!!!

שיוצאות לו השיניים והצעקות בשמיים בגן הוא ימשיך לצעוק מטפלת תעטוף אותו באהבה !!! ותתיחס אליו מה שאי אפשר לעשות שיש עוד תינוקות

וחוץ מזה שהילד חולה אי אפשר לקחת אותו לגן ולמטפלת כן !!!

אני מנהלת משפחתון רגיל עד 4 ילדים תינוקות מגיל 5 חודשים עד כמעט גיל שנתיים גננת בגיל הרך שנים הפעלתי פעוטונים בקבוצים וגם היה לי גן פרטי היום כשאני עובדת בבית אני רואה את היתרון שיש לילד שהוא במסגרת קטנה נתחיל מכך שהילד זקוק עדין לאוירה ביתית לחום למגע זה הגיל שבו הילד מתחיל להתפתח ולספוג ידע ולמידה הילד חיב להיות פנוי רגשית , אין להשוות את הטיפול האישי שהילד חווה במסגרת קטנה לבין מסגרת גדולה הייתי רוצה שתבקרי מידי פעם בגנון או פעוטון בשעות הצהריים ותחושי את האוירה האי שקט האם יש את היכולת להקשיב לכל פעוט שזקוק לרגע לחבוק או לחזוק ברב הפעוטונים אולי קיים צוות גדול אבל לא תמיד פנוי כי תמיד הצוות עסוק בסדר היום שתובע מהם הרבה אנרגיה וחוסר זמן להתפנות לילדים או גם עסוק בריכולים ופחות ביילדים כמובן מאד חשוב שמחפשים משפחתון קטן לבדוק את הידע המקצועי של המטפלת לקבל המלצות רבות לחוש את הרצון של הילד לבוא למשפחתון או לגנון לבקר ולבדוק את היחס לילדים שנמצאים בסגרת את האדם העומד מולך את תחושות הבטן האם את מתחברת אל המטפלת הסביבה מה היא מעניקה מעבר לטפול האם היא מטילת עם הילדים שזה חלק חשוב מסדר היום האם יש לה נסיון בחינוך וזה לא משנה עד היא צעירה או מבוגרת למרות שהיתי פונה מטפלות מבגרות שהם מעין סבתא רגוע יותר מנוסה יותר,כבעלת משפחתון אני מלווה שנים ילדים שהיו אצלי ואני את ההתפתחות האישית של כל ילד וילד ואני פשוט מתפעלת מהידע שרחשו וספגו בגיל צעיר כל כך

רק מטפלת כי במשפחתון וגנון וגן עם יום ארוך בגיל עד שנה ואפילו שנה וחצי ילד מדביק ילד בכל מינינ תחלואים והם עדיין לא מחוסנים ויש יותר ימים בבית שהם בתחלואים שונים אז עדיף עד שנה וחצי ושנתיים אפילו מטפלת ולא בגלל הזמן הפינוקים והאהבה יותר בגלל התחלואים בגיל שנה וחצי שנתיים ספיק לפגוש ילדים והוא פוגש אותם גם בגני השעשועים ובפינות המשחק השונות עם המטפל והוא לא מבין עדיין כלום בגיל זה ולכן הוא צריך תשומת לב של אמא כמו מטפלת ולא בגלל שאני מטפלת כבר שנים בתינוקות אלא בגלל שאני יודעת מה טוב לילדים הרכים ולא גן גנון או יום ארוך או צהרונים ומשפחתונים למיניהם ,

אימא יקרה! תצרי עימי קשר, פעוטון בחולון נוריתוש, באהבה! אסביר לך איך מתנהל סדר יום בפעוטון המכיל עד עשרה ילדים קטנטנים וכמה חשוב שיהיה במסגרת קטנה ומכילה במקום אצל מטפלת. יום מקסים ונפלא!

אימא יקרה! תצרי עימי קשר, פעוטון בחולון נוריתוש, באהבה! אסביר לך איך מתנהל סדר יום בפעוטון המכיל עד עשרה ילדים קטנטנים וכמה חשוב שיהיה במסגרת קטנה ומכילה במקום אצל מטפלת. יום מקסים ונפלא!

גם לי היה את המחלוקת אם לשלוח לגן או לא. בסוף החלטתי ללכת על זה ואני חייבת להגיד שאני לא מצטערת על זה.

למרות שהילדים חולים יותר כשהם בגנים, בכל זאת היתרון שיש בזה שהילדים מתקשרים, נמצאים בסביבה של בני גילם הוא עצום.

במידה והגננת היא מקצועית ואנושית מספיק לא צריך לחשוש בכלל.

אני לא יודעת מאיפה את בארץ אבל יכולה להמליץ לך על הגן של הבת שלי - זאת תינוקיה בחולון שנקראית "הגן בכפר".

במקרה אני יודעת שעדיין יש שם מקום אז את יכולה להירשם. 

גם אני חושבת שחברת ילדים עדיפה..

שלום,

ממליץ לך לבדוק ולחפש מידע נוסף באינטרנט.

בחיפוש מהיר נסי את האתרים דרושים בחינוך וגם את דרושות מטפלות.

בהצלחה :)

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
אמהות לתינוקות
בחר
בחר