בעיות גב לכלבים

שלום, מה דרכי ההתמודדות של רפואה משלימה בבעיות גב של כלבים בוגרים? מדוע זה עדיף מניתוח?

שלום רב,

בעיות גב בכלבים בוגרים הינה תופעה שכיחה מאוד, ולצערינו הרב, ברוב המקרים הבעלים כלל לא יודע שהכלב סובל מבעיה זו. כמו לכל בעיה בריאותית גם בעיות גב יכולות להיגרם מסיבות שונות, להיות בעלות עוצמות שונות ולכן הסימפטומים גם כן יהיו שונים. אצל כלבים מבוגרים ברוב המקרים בעיות הגב הן תוצאה של בעיה בעלת היסטוריה של שנים אשר חוסר הטיפול המתמשך עקב אי הידיעה בקיום הבעיה הביאה למצב של כאבים אקוטיים ובלתי נסבלים הנראים לעינינו. הבעיה היא, שכאשר המצב הופך להיות כבר בלתי נסבל לכלב המלצת הוטרינר תהייה ניתוח, אך במידה והכלב יהייה מבוגר מידי הוטרינר יאלץ לשלול אופציה זו שכן הדבר עלול לסכן את חיי הכלב ולכן האופציות כפי שניתן לראות ברפואה הקונבציונאלית הן לא רבות. הערה נוספת וחשובה לא פחות בנושא ניתוחים אורטופדיים היא שעלות הניתוח גבוהה מאוד ואחוזי ההצלחה עומדים על 50%  בלבד. לעומת זאת, לרפואה המשלימה יש השפעה מרשימה לבעיות מסוג זה ואחוזי ההצלחה הם גבוהים הרבה יותר. השיטות בהן ניתן לטפל בבעיות גב אצל כלבים מבוגרים דרך רפואה משלימה הן בעזרת דיקור סיני, תמיסות הומאופטיות ולייזר רך כאשר השיטה הנפוצה ביותר היא ע"י דיקור סיני.

מקווה שעזרתי ושתהייה רפואה שלמה

בברכה,

מור שולברג - מטפלת מוסמכת ברפואה משלימה לבעלי חיים

תודה רבה על תשובתיך המהירה. יש לי כלב דני ענק בן 9 , לאחרונה שמתי לב כי הוא גורר את 2 רגליו האחוריות ונראה כי כואב לו. האם מדובר בשחיקה של חוליות או אולי זה כך אצל כל הכלבים בגילאים הללו

שלום שוב,

בעיות של שחיקה בחוליות עמוד השדרה זוהי תופעה שכיחה למדי בקרב כלבים גדולים אשר קשורה ברוב הפעמים למשקל הלא פרופורציונאלי של גוף הכלב לעצמות גופו וכן יכולה להיות קשורה גם לבעיות גנטיות. מצב שבו כלב אשר גורר את שתי רגליו האחוריות באופן פתאומי יכול לנבוע מהרבה סיבות כגון הצטברות של קריש דם או גידול אשר לוחץ על עצבי עמוד השדרה וכן כמו שאמרת הדבר יכול להיגרם גם כתוצאה משחיקה של החוליות. ההמלצה שלי היא לעשות בהקדם האפשרי CT על מנת לאבחן בבירור את מקור הבעיה ואת מיקומה. יחד עם זאת, בכדי למנוע היתדרדרות במצבו של הכלב שעלול להוביל לאיבוד תחושת כאב עמוק וגרוע מכך למצב של שיתוק יש להתחיל בהקדם טיפול ע"י דיקור אשר יכול להציל את הכלב, חשוב מאוד - הזמן פה משחק תפקיד מרכזי, ככל שהכלב יקבל טיפול מוקדם יותר כך הסיכויים שלו להחלים יהיו גבוהים בצורה משמעותית!

דיקור הוא טיפול שיכול לעשות פלאים במצבים הללו ולכן זאת בהחלט המלצה חמה.

בברכה,

מור שולברג - מטפלת מוסמכת ברפואה משלימה לבעלי חיים

שלום רב, הכלבה שלי בת שנתיים.

מצילום רנטגן עולה כי יש לה עקמת באסור צוואר.

האם ישנו טיפול יעיל לבעיה זו?

שלום רב, הכלבה שלי בת שנתיים.

מצילום רנטגן עולה כי יש לה עקמת באזור צוואר.

האם ישנו טיפול יעיל לבעיה זו?

אשמח לקבל תשובה לשאלתי מ 27.10.18.

האם ישנו טיפול יעיל לעקמת באזור הצוואר (כלבתי בת השנתים)?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
רפואה משלימה לבעלי חיים
בחר
בחר