תזונה לילדים

שלום וברכה, יש לי שתי בנות מקסימות. הבכורה שלי בת 4 וחצי והשנייה שלי בת שנתיים וחצי. הן מתיישבות לאכול איתנו (ההורים) ארוחות מסודרות בשעות קבועות כל יום וקורה המון פעמים שהן כמעט ולא אוכלות כלום. בעלי מאבד שליטה ולפעמים זה נגמר בצעקות ובאוירה לא טובה סביב השולחן, אנחנו נאלצים לאיים שאם לא תאכלו "נחזיר את הבובה החדשה לחנות" אם לא תאכלו "אין אופניים" וכל מיני איומים ועצבים מהסוג הזה.. וגם זה לא תמיד גורם להן לאכול כמו שצריך, מה עושים כדי שיאכלו כמו שצריך והאם צריך לשכנע אותן לאכול אם לא בא להן??

אולי צריך מדריך או מאמן, מישהו שיודע להסביר לילדים למה חשוב לאכול או לנוח. כמה מתי... 

אני מכיר את נתי אלימלך שעובד עם ילדי םמגיל 7 אמנם אבל אולי כדאי להתיעץ איתו 

אפשר לגרום לאוכל להיות יותר מעניין עי יצירת "ציורים" על הצלחות, לשתף אותן בהכנת האוכל או לתת להם בחירה בין 2 אופציות כדי שירגישו שבחרו בעצמן

היי שירן, זה באמת מצב לא קל.

גילאי שנתיים ו-4 הם גילאים בהן הילדים מתחילים להבין את הכח שלהם מול ההורים, הם מתחילים לפתח עצמאות ואישיות, ומבינים את כוחה של המילה "לא" במיוחד בשעת הארוחה.

יש לבדוק מספר דברים:

1. האם יכול להיות שאינן רעבות בשעת הארוחה? ילדים שבעים לרוב קשובים לגופם ואינם אוכלים.

2. מסיפורך ניתן להבין כי המצב שנוצר סביב הארוחה אינו נעים ומיצר תגובה אוטומטית הן מצד הבנות (סרוב לאכול) והן מצד ההורים (צעקות ואיומים), הצעתי לך לנסות לשנות את האוטומט בעזרת הדרכה מקצועית, על מנת לא ליצור הפרעות אכילה אצלן בעתיד.

3. כיום ישנם משחקים מבית "שחקו אותה בריא" היוצרים חווייה חדשה סביב האוכל הבריא ומניעים ילדים ומבוגרים לאכול בהנאה.

בהצלחה יקירה.

באמת מוכר ומובן כל הסיטואציה, אכן מה שעובד אצלינו זה לחכות שהן יהיו רעבות באמת, ואז אפילו יש סיכוי שהן טועמות מאכלים חדשים. גם יש לדעת שכמות האכילה של ילדים קטנה . וגם אפשר לברר באמת מה יותר טעים להם, יותר מתוק, מלוח, חמוץ, כל אחד עם הטעם שלו...

מה שכן מומלץ לעשות בדיקת שיניים, אולי הן זקוקות לטיפול שיניים מסויים, לעיתים כואב להם ובגלל זה הן לא אוכלות

ובהחלט כדאי לברר אצל רופא שיניים אם המשקל שלהן נמצא בממוצע

בהצלחה!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תזונת ילדים
בחר
בחר