חלב פרה 2

חלב פרה 2

שלום יעל !

ביתי בת 9 חודשים פגית נולדה כחודשיים לפני הזמן

אני כאם שסובלת מהשמנת יתר ועברה לתזונה נטולת סוכר וגלוטן משתדלת למתק לה בסילאן טבעי ולתת לה לחם שיפון מחמצת עם טחינה.

לגבי מעדני חלב - מאחר והם ממותקים אני מעדיפה לתת לה פרוסת גבינה צהובה שיש בה הרבה סידן השאלה שלי האם כל יום לתת פרוסת גבינה זה בסדר או למתן בגלל הכולסטרול

מה לגבי חלב עיזים אני לא מכניסה לבית חלב בקר האם זה בסדר לתינוקות

שלום מרי,

אני שמחה לקרוא על החשיבות שאת רואה במתן תזונה מאוזנת לבתך.

נתחיל מנושא ההמתקה: לתינוק בן 9 חודשים פשוט אין צורך להמתיק בשום דרך (גם לא בסילאן, מותר, פשוט לא כדאי).

במקרה שלכם היא גם נחשבת לרוב הנושאים כמו תינוקת בת 7 חודשים לכן ניתן וכדאי לדחות עוד יותר.

מעדנים הינם ממותקים אבל יש מוצרי חלב רבים שאינם ממותקים כך שתוכלי, במידת הרצון שלך, להציע לה מוצרים אלה בהמשך (גבינות שונות, לבן, גיל, יוגורטים - חלב פרה או עיזים, מה שתבחרי).

חבל - תני לה להתרגל לטעמים הנפלאים הלא ממותקים שיש סביבנו. המתקה היא צורך שלנו המבוגרים הרבה פעמים יותר משלהם.

נושא הסידן: זה לא שתעשי לה נזק אם תתני לה תזונה מאוזנת ותכללי פרוסת גבינה צהובה בכל יום, העניין העקרוני הוא יותר הוא המגוון - תמיד רצוי לגוון במזונות שאנו מציעים לילדינו כדי לאזן בשאר הרכיבים (כמו שכתבת הכולסטרול שאת רוצה להפחית, ולהגביר צריכה של רכיבים בריאים יותר).

יש לך המון דרכים מצויינות להעשיר אותה בסידן גם אם אינכם מחזיקים בהרבה מוצרי חלב פרה בבית:

סידן מהצומח: טופו, סייטן (תחליפים צמחיים למוצרי בשר/חלב), משקאות סויה מהצומח, קטניות, ירקות ירוקים, טחינה גולמית משומשום מלא, שקדים (יש ממרח שקדיה), ברוקולי, פירות יבשים כמו תאנים) כל אלה יספקו סידן לבתך.

ולשאלתך האחרונה - חלב עיזים זה בסדר גמור, כל עוד מפוסטר כמובן.

בתאבון ובהצלחה

יעל שמעיה
דיאטנית קלינית ילדים
מרכז רפואי העמק

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
תזונת ילדים
בחר
בחר