ניתוח מתיחת בטן, מה זה, ומה הסיכונים הכרוכים בו?

ניתוח זה הינו הניתוח נפוץ ביותר בקרב נשים לאחר הריונות ולידות ובעיקר לאחר ניתוח קיסרי. הניתוח מתאים מאוד גם לאנשים לאחר דיאטה, שהשילו קילוגרמים רבים ממשקלם וכתוצאה מכך סובלים מעודפי עור ניכרים. קבוצת מטופלים זו הולכת וגדלה בעקבות ריבוי הניתוחים להצרת קיבה, והיא כוללת גם מטופלים צעירים ונשים שטרם הרו. במהלך הניתוח מטופלים שלושת מרכיבי דופן הבטן: שרירי הבטן, שכבת השומן והעור. ניתוח זה הוא אחד הניתוחים האסתטיים הגורמים למנותחים לשביעות רצון גבוהה ביותר, היא מחזירה לבטן את צורתה המקורית ומאפשרת לשמור על מראה חטוב לאורך תקופה ממושכת.

בשנים האחרונות חלו שינויים משמעותיים בניתוחים מסוג זה. השימוש המסורתי בנקזים במהלך הניתוח ולאחריו הופסק, ובמקביל נכנסה שיטה חדשה המשלבת בין ניתוח זה ובין שאיבת שומן מאזור הבטן העליונה במהלך הניתוח. בעבר נהוג היה להשתמש בנקזים במהלך הניתוח וגם לאחריו. הנקזים נתפרו לעור במטרה להוציא מהגוף נוזלים ולמנוע זיהומים. במקרים רבים, השימוש בנקזים לא רק שלא סייע להצלחת הטיפול אלא עלול היה לגרום לזיהום, לדימומים ולפציעה של העור. ניתוח ללא נקזים הוא יעיל ביותר וגם תקופת ההחלמה ממנו מתקצרת בצורה משמעותית. בנוסף לכך, היום ניתן לבצע ניתוח משולב- ניתוח מתיחת בטן וגם שאיבת שומן. הניתוח מתבצע תוך שימוש בהפרדה מינימאלית של הרקמות בשלב מתיחת הבטן ולמעשה, משלב שני ניתוחים בניתוח אחד. במרבית הפעמים, מונעת השיטה החדשה את הצורך בביצוע ניתוח חוזר לשאיבת שומן.

סיבוכים אפשריים

ניתוח מסוג זה הינו ניתוח אסתטי שאיננו כרוך כמעט בכל סיכון. בנוסף לכך, בידיו של מנתח מיומן ומקצועי רמת הסיבוכים בניתוחים אסתטיים בכלל ובניתוח זה בפרט היא נמוכה ביותר. עם זאת, לפני קבלת ההחלטה על ביצוע ניתוח זה, חשוב ביותר להכיר את הסיכונים והסיבוכים האפשריים. שכן, הקפדה על ההנחיות השונות ושימוש בטכניקה ניתוחית עדינה וזהירה מורידות את שכיחות הסיבוכים בעת הניתוח בצורה משמעותית. כמו כן, בעת בחירת המנתח, חשוב ביותר לוודא, בנוסף לנושא הניסיון והמקצועיות, כי הוא יהיה נוכח גם במקרה וחלילה יתרחש סיבוך כלשהו בניתוח.

בזמן האחרון יוצאים הרבה מחקרים אודות החשיבות של תזונת אם, ואני רואה שאפילו בפרסומות של מזון לתינוקות גם שם מציינים שחלב אם הוא הטוב ביותר. השאלה שלי היא באילו מקרים עדיף להשתמש דווקא במוצרים המוכנים לתינוקות. בכלל, איפה אני יכול ללמוד עוד אודות תזונת תינוקות

תודה על המאמר של מתיחת בטן זה עזר לי מאור.

אני הגעתי לאתר של מתיחת בטן מחירים ונשם הגעתי לרופא שעשה לי את מתיחת הבטן.

חיפשתי רופא מקצועי שיענה לי על כל התשובות ולא ילך איתי סחור סחור ומצאתי רופא ישר ומקצועי

לפני ניתוח חייבים לקחת את הפוליסה של הראל ביטוח בריאות. לא רק בגלל המחיר, אלא בגלל הביטחון שמעניק את הפוליסת הזאת בלהיות בידיים טובות.

לפני ניתוח חשוב להבין שאמנם זה ניתוח פלסטי אך עדיין מדובר בניתוח לכל דבר, וכמו בכל הליך כירורגי עלולים להיות סיכונים וסיבוכים ולכן חשוב לבדוק ולבחור בכירורג פלסטי מקצועי, מיומן ובעל ניסיון רב בניתוחים פלסטיים ולא להתפשר. אני ממליצה על ד״ר אלון לירן - מומחה לכירורגיה אסתטית, טיפולים אסתטיים וכירורגיה משחזרת, יש לו ניסיון עשיר בכל תחומי הכירורגיה האסתטית והוא היחיד בארץ המבצע ניתוחים לשינוי מין.

אני עשיתי ניתוח מתיחת בטן אצל ד"ר אריק זרצקי מנתח פלסטי מומלץ בחסד. בסוף מעבר לידע מקצועי ומומחיות וניסיון. אני יודעת שהסיבה שאני בחרתי בו וכל כך מרוצה מהתוצאות זה קודם כל שהכל מתחיל ונגמר באנשים. הוא הבין אותי. את מה שהיה חשוב לי . היה אנושי אמפתי. הביא את המקצועיות והידע שלו והפגיש אותה עם הרצונות שלי. כי כשבן אדם מקצוען באמת הוא יודע איך להתאים לכל אחת ואחת בצורה אחרת ושמעתי מלא סיפורים גם לא מוצלחים (בדקתי מלא לפני) ובסוף התוצאות מדברות והלקוחות הממליצים על המנתח הפלסטי כזה או אחר 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
בריאטריה – השמנת יתר
בחר
בחר