09.10.12 | 11:52
תפקודים ניהוליים-תענו לי מהר

שלום. אני בת 38 ואני פשושה מכווצת כי לפני גיל 13 היתה לי תאונת דרכים עם פגיעת ראש-TBI והייתי שנה וחודש בבית לוינשטטין ומאוד רציתי להשתחרר והפסיקו לי לפני הזמן ריפוי בעיסוק וריפוי בדיבור בשביל פחות להעמיס עלי וכשיצאתי מבית חולים טבעתי בלימודים ושנאתי את השיעורים הפרטיים ושנאתי את הטיפול הפסיכולוגי וכשקיבלתי מעט ריפוי בעיסוק כשכבר הייתי גדולה לא קיבלתי טיפול בתפקודים הניהוליים ואני משערת שכשאבקש בקופת חולים לקבל ריפי בעיסוק שיש לי זכאות אליו לא אקבל את זה כי זה רק לילדים. אני מוכנה לקבל ריפוי בעיסוק באופן פרטי, אבל אני לא יודעת איך לקבל שיקום של התפקודים הניהוליים שבחלקם בעייתיים וזה התבטא בזיכרון אבל אני לא חושבת שהבעיה בתפקודי הזיכרון. אני בטוחה שאני בבעיה ושאין לי עם מי לדבר ואין לי איך להסביר את עצמי ושהפסדתי שנים יקרות בחיים שלי ושלא בטוח שיש לי איך לקבל את השיקום הזה בגילי. איך אני יכולה לקבל עזרה מתאימה? אמא שלי לא הקשיבה לי בעבר ועכשיו יש לה סרטן והיא לא מקשיבה לי. השאלה שלי היא איך אני משיגה שיקום או טיפול בתפקודים הניהוליים.

22.10.12 | 10:23

פשושה שלום,

קודם כל ריפוי בעיסוק זה לא רק לילדים, אנו נותנים שירות לאנשים מכל הגילאים הסובלים מפגיעות אשר מקשות על התפקודים השונים בחייהם.

את יכולה לפנות לרופא המשפחה שלך ולבקש הפנייה לריפוי בעיסוק לצורך הערכה קוגניטבית תפקודית ובהתאם לממצאים של ההערכה יינתן לך טיפול מתאים.

צוות מכון ריפוי בעיסוק,
מרכז רפואי העמק

25.12.12 | 10:52

אבל 1.יש הבדל בסיסי במהות בין ריפוי בעיסוק ילדים לבין ריפוי בעיסוק מבוגרים, 2.זה לא מהנוירולוג אני צריכה לבקש?3.אני רוצה לבקש גם הפניה לריפוי בעיסוק ללטיפול פיזעקלי או להערכה פיזיקלית בגלל בעיה ביד ואני לא יודעת איך לבקש את שניהם ואיך לקבל את שניהם.

14.01.13 | 11:36

נכון יש הבדל בין ריפוי בעיסוק לילדים לבין ריפוי בעיסוק למבוגרים, את יכולה לבקש הפניה גם לריפוי בעיסוק פיזיקלי- לטיפול בבעיה של היד וגם להערכה תפקודית קוגניטיבית, יש מכונים לריפוי בעיסוק פיזיקלי שגם נותנים מענה להערכות קוגניטיביות את יכולה לבקש מרופא משפחה, זה לא חייב להיות דרך נוירולוג

צוות מכון ריפוי בעיסוק,
מרכז רפואי העמק

14.01.13 | 11:36

נכון יש הבדל בין ריפוי בעיסוק לילדים לבין ריפוי בעיסוק למבוגרים, את יכולה לבקש הפניה גם לריפוי בעיסוק פיזיקלי- לטיפול בבעיה של היד וגם להערכה תפקודית קוגניטיבית, יש מכונים לריפוי בעיסוק פיזיקלי שגם נותנים מענה להערכות קוגניטיביות את יכולה לבקש מרופא משפחה, זה לא חייב להיות דרך נוירולוג

צוות מכון ריפוי בעיסוק,
מרכז רפואי העמק

22.01.13 | 08:05

ניסיתי דרך רופא משפחה ואי אפשר כי זה לא בתחום שלו. איך בדיוק אני אבקש הכל מנוירולוג? גם ריפוי בעיסוק פיזיקלי וגם הערכה תפקודית קוגניטיבית ואיך אני אקבל אחרי זה גם שיקום פיזיקלי וגם קוגניטיבי? חוץ מזה אני די הסתרתי את הבעיה ביד והיא לא רשומה אצלם ואני לא יכולה כל כך להסביר אותה כי היא לא קבועה.נניח יעשו לי הערכה תפקודית קוגניטיבית. מה יצא לי מזה? איך יטפלו בזה אחר כך כשאני כבר לא ילדה? חוץ מזה, נראה לי שכבר רשום באיזה מקום mci בזכות איזה נוירולוגית רוסיה ורעה אולי, כי יש אצלנו כל מיני נוירולוגים רוסיים בקופת חולים, אבל בלי פירוט.

22.01.13 | 08:10

ושכחתי לציין שהיום בעוד כמה שעות, אחרי הצהריים , זה 26 שנים מאז שנפצעתי והשתנו לי החיים בגלל כל מיני החלטות לא נכונות שלא איפשרו לי שיקום אופטימלי וגרמו לי מצוקה נפשית. ובלי פירוט זה בקשר לזה שכתוב רק mci אצל מישהו בנוירולוגיה ובלי פירוט.

11.02.13 | 15:12

אז מה אני יכולה לעשות?

26.11.13 | 12:49

2 שאלות

לא קיבלתי תשובה כנראה להודעה שלי מלפני 9 חודשים. האם אני צריכה לבקש 2 הפניות שונות לריפו בעיסוק-לצ

ורך הערכה קוגניטיבית תפקודית ולצורך אבחון תפקודי היד בריפוי בעיסוק פיזיקלי? ביקשתי מרופא המשפחה שלי טיפול בעניין בעבר והוא לא הכתובת. הפסדתי המון בגלל שלא קיבלתי ריפוי בעיסוקלילדים מגיל 14 ואני רוצה להשלים את זה למרות שאני יכולה לקבל רק ריפוי בעיסוק למבוגרים ואני לא יודעת איך.אז מה אני יכולה לעשות?

09.03.14 | 09:00

רופא המשפחה אמר לי מזמן שהוא לא הכתובת לזה. איך בדיוק אני אבקש הכל מנוירולוג? גם ריפוי בעיסוק פיזיקלי וגם הערכה תפקודית קוגניטיבית, ואיך אני אקבל אחרי זה גם שיקום פיזיקלי וגם קוגניטיבי? חוץ מזה אני די הסתרתי את הבעיה ביד והיא לא רשומה אצלם ואני לא יכולה כל כך להסביר אותה כי היא לא קבועה-לא בכל התנועות והמנחים ולא בכל היד. יותר במפרק כף היד ובאמה.האם אני צריכה לבקש 2 הפניות שונות לריפו בעיסוק-לצורך הערכה קוגניטיבית תפקודית ולצורך אבחון תפקודי היד בריפוי בעיסוק פיזיקלי?

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ריפוי בעיסוק
בחר
בחר