כאבים ביד

כאבים ביד

שלום
אני חודשיים לאחר לידה, יש לי כאבים ביד שמאל באיזור האגודל.
זה מקשה עליי בעיקר כשאני מחזיקה את התינוקת שלי כדי להאכיל אותה וכשאני מקלחת אותה באמבטיית תינוקות ומחזיקה אותה ביד שמאל. יש מה לעשות?
זה מאוד מפריע לי וגורם לזה שמישהו אחר צריך להחזיק אותה באמבטיה..
אני אשמח לעזרה, תודה

שלום

הכאב שאת מתארת אכן יכול לגרום למגבלה בתפקוד הימיומי ובעיקר בטיפול בתינוקת שלך. לפי התאור של הבעיה אני מסיקה שיש לך דלקת בגידים הקשורים לאגודל ולכן כל תנועה שכרוכה בתנועתיות של האצבע ובד"כ תוך כיפוף של שורש כף היד ( בדיוק התנוחה של אחזקת התינוקת באמבטייה)גורמת לכאב. תופעה זו נקראת DEQURVEIN וניתנת לטיפול בריפוי בעיסוק בשני מישורים: 1. התקנת סד (קיבוע שניתן להסרה מחומרים טרומופלסיים ומאפשר מנוחה לאיזור הכואב) 2. הדרכה לשימוש נכון בידיים ובגוף בכלל בעיקר סביב לידה וטיפול בתינוקת. עלייך לגשת לרופא המשפחה שלך או לאורטופד מומחה לכף יד כדי לקבל אבחנה מדוייקת והפנייה לריפוי בעיסוק.

שנה טובה

רותי שגיב

צוות מכון ריפוי בעיסוק,
מרכז רפואי העמק

שלום רב......יותר מחודש יש לי כאב באגודל..קושי להזיז או לקפל אותו.... קושי בסחיטה, פתיחת שימורים, כיפתור מכנסיים פתיחת בקבוקים ועוד...כשהאצבע לא בתנועה אין כאב.....לא קיבלתי מכה או משהו אחר שיכול לגרום לשינוי...בתקופה שלפני חודש הרמתי וסחבתי והזזתי חפצים {אחרי שיפוץ הדירה}.. מאז יש את הכאב...מה הטיפול במקרה כזה חוץ מללכת למומחה כף יד? האם תרופה נגד דלקת מספיקה? האם ללכת לפני כן לרופא המשפחה שיפנה לצילום?  מחכה ומצפה לתשובה...תודה מראש...ציפי

ציפי שלום,

מה שאת מתארת יכול להעיד על דלקת בגידים הקשורים לאגודל, על מנת שתוכלי לקבל את הטיפול ההולם את מצבך, קודם את צריכה לפנות לאורטופד מומחה כף יד על מנת שיקבע אבחנה ברורה ואז אפשר לטפל בריפוי בעיסוק, שכולל גם התקנת סדים למנוחה לאזור הכואב וגם הדרכה לגבי שימוש נכון בידיים באופן שלא מגביר את הכאבים.

תודה.

צוות מכון ריפוי בעיסוק,
מרכז רפואי העמק

היי מזה מספר שנים אני סובלת בחורף מכאבים בברך וביד

הכאב נגרם כשאני נחשפת למשב רוח או שאני לא לבושה בהרבה שכבות

שאלתי היא כיצד ניתן לטפל בבעיה זו

רינת שלום,

יכולות להיות הרבה סיבות לבעיה שאת מתארת.

את אמורה לפנות לרופא משפחה, לבקש הפניה לייעוץ אצל ראומטולוג לבירור מעמיק יותר לגבי הבעיה ואז למצוא פתרון.

תודה.

צוות מכון ריפוי בעיסוק,
מרכז רפואי העמק

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
ריפוי בעיסוק
בחר
בחר