פעילות גופנית עם "דורבן"

שלום רב,

לפני כחודש החלו לי כאבים בעקב רגל שמאל בזמן הליכה ועמידה ממושכת, בעיקר בשעות הבוקר, בעיקר בעת קימה וירידה מהמיטה. הלכתי לבירור אצל אורטופד ששלח אותי לצילום והתברר בהמשך שאובחן אצלי "דורבן", כך לפי תשובת ההתייעצות. הופנתי לפיזיותרפיה, אך התור הוא בעוד שבועיים... אני אדם מאד פעיל מבחינה גופנית, עד לאחרונה עשיתי הליכות מהירות עם בעלי בשעות הערב, מאז הופעת הכאב הפסקתי, האם מותר לי לחזור ולהתאמן? באיזה היקף ותדירות? מותר להתאמן כאשר מופיע כאב? אני חוששת לגרום לאיזה נזק...מה אוכל לעשות עד שאגיע לתור שנקבע לי?

בתודה מראש,

הדורבנית   

שלום רב דורבנית :-)

בעבר התייחסו אל תופעת הדורבן לכל אבחנה של הסתיידות גיד הפסיה הפלנטרית בכף הרגל ,כיום נהוג להתייחס לבעיה בגיד ופחות לתופעת ההסתיידות. המצב הפתולוגי בשמו הרפואי plantar fasciitis מתאר פציעה נפוצה ברקמת שריר שלד. פציעה זו מתאפיינת בכאבים בכף הרגל, בעיקר באזור מרכז העקב, לעיתים עם נטיה קלה לאזור הצד הפנימי של העקב. לרוב הכאב מוחמר לאחר מנוחה מנשיאת משקל (ישיבה ממושכת, שכיבה, שינה). שכיחות הופעת דורבן(plantar fasciitis, heel spur) ע"פ מחקרים מהווה כ- 10-20% מכלל פציעות הספורט וכ-60% באוכלוסיה בוגרת מעל גיל 60. 5-10% מכלל הפציעות המתאפיינות בדורבן יגיעו לפתרון ניתוחי, בממוצע רוב המיקרים יחלפו בתקופה של 6-18 חודשים.

מבחינת האימון רצוי לא להתאמן עם כאבים, ולא לבצע אימון אשר ב24 שעות שלאחריו מחמירים הסימפטומים. ניתן לטפל בדורבן באופן שמרני, ע"י מתיחות,עיסוים,חיזוק,אלקטרותרפיה,US,גלי הלם ועוד.

בברכה

משה ברטר, פיזיותרפיה ביהח "העמק"

בברכה,

צוות פיזיותרפיה
מרכז רפואי העמק

פעילות גופנית עם דורבן ברגל יכולה לקרות יחד עם שמירה נכונה על העקב. מומלץ לתת לעקב הרגל לנוח כמה שיותר, כדי שההחלמה תהיה מהירה.

שלום,

לא מדוייק שבכל מקרה של פלנטר פצאיטיס ההמלצה היא מנוחה כמה שיותר. בייחוד במצבים כרונים יש חשיבות רבה לתנועה וחיזוק הדרגתי.

ממליץ על התייעצות עם פיזיותרפיסט לטיפול והדרכה לתרגול עצמאי.

רני ויינר שלמה,

פיזיותרפיסט בי"ח העמק

את יכולה לפנות לפנות ל"צעדים", עשיתי אצלם מדרסים לדורבן ומהניסיון שלי הם נותנים שירות מעולה ומייעצים בחינם בכל מה שצריך

שיחות סקס מיועדות למבוגרים בלבד בגילאי 18 +. לאישור גילכם לחצו 1 במקש הטלפון שלכם.

http://www.dateandloveonphone.com/
050-7534732
055-9419758
055-9310377

1919-121-936
1919-121-970

שיחות סקס מיועדות למבוגרים בלבד בגילאי 18 +. לאישור גילכם לחצו 1 במקש הטלפון שלכם.

http://www.dateandloveonphone.com/
050-7534732
055-9419758
055-9310377

1919-121-936
1919-121-970

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
פיזיותרפיה
בחר