טכנאי אפל לבית הלקוח | תיקון מחשב אפל | 0507192019 חגי

שלום וברוכים הבאים לעמוד בו תוכלו להזמין טכנאי מק ישירות לבית הלקוח או לנסות לתקן את המקינטוש בכוחות עצמכם.

שמי חגי לוי ואני מנהל את פורום וואלה Macintosh ובעל פורטל מחשבים בשם 9Comp.com.

אני מספק שירותי תמיכה למחשבי Mac & PC באיזור המרכז (מגיע גם לאיזורים רחוקים).

בתחילת העמוד מצורף קישור המלמד כיצד לתקן את התקלות מבלי להזמין טכנאי. ייתכן והמדריך יהיה שימושי עבורכם!

פרטי התקשרות עם חגי

ניתן ליצור עימי קשר במהלך השבוע בימים א'-ה בין השעות 8:30-20:00 בערב (בשישי עד 14:00).

נייד: 0507192019 חגי

אי-מייל: online@9comp.com

נושאים בעולם המקינטוש (Apple)

בעמוד זה תכירו את הנושאים בכם טכנאי מקינטוש חייב לדעת לתמוך בכדי "להחשב" כמקצועי בתחום התמיכה והתיקונים.

שימו לב: באפשרותי לתמוך/לתקן את כל הנושאים המתוארים בעמוד.

חשוב שתכירו את הנושאים מכיוון שגם אין הגעתם לעמוד זה למרות שאין לכם תקלה, אולי אתם לא מכירים את האפשרויות המתוארות בעמוד זה ובעתיד הן יכולות להיות מאוד שימושית עבורכם!

מערכות הפעלה ותוכנות OS X

• טכנאי טוב צריך לדעת להתקין את מערכות ההפעלה של OS X בכל הגירסאות! 

מערכת מאונטיין ליון העדכנית 10.8.4 (או גירסאות חדשות יותר), מערכות קודמות של 10.7 או 10.6 וגם את המערכות הישנות למחשבי G5 או G4 בגירסאות 10.5 או 10.4

• התקנת מערכת הפעלה ווינדוס על מק בשיטת BOOTCAMP or Parallels בכדי להפעיל יישומי אופיס או תוכנות שלא ניתן להפעיל על מערכת Apple.
  • התקנת אופיס חינמי למק (מבלי להתקין ווינדוס). תוכנה בשם Neo Office או Open Office.
     אופיס זה מיועד לכל מי שרוצה לפתוח מסמכי אופיס במק ובלי הצורך בהגדרות מתקמות בתוכנת Word, Excel. שימו לב שאין באופיס הזה את תוכנת הדואר Outlook.
  • תיקון הרשאות בדיסקים קשיחים Disk Permissions עם עזרים כמו Disk Warrior.
  • תקלות הקשורות לחוסר יכולת לעלות לדיסק מערכת ההפעלה כתוצאה מחוסר שטח פנוי בדיסק הקשיח.
  • ביצוע איחוי למערכת ההפעלה עם כלי חיצוני Drive Genius
  • גיבוי מלא של המידע בעזרת הכלי המובנה בשם Time Machine.
  • שינוי שפת התפריטים לעברית (יש אפשרות כזו) ותיקון בעיות עברית במקלדת!
  • ניהול פונטים לתוכנות גרפיקה עם תוכנת Font Explorer.
  • חיבור מחשב מק אל טלויזיות LCD (הגדרות Display בתוך ה- System Preferences)
  • ניהול נכון של הגדרות צריכת חשמל Energy Saver
  • הסרת תוכנות קיימות במחשב אפל עם תוכנה מיוחדת בשם App Zapper
  • אפשרות לחבר דיסקים קשיחים של PC למק עם תוסף NTFS Paragon
  • תיקון תקיעות ע"י אינדוקס (Index) מחדש של מנוע החיפוש Spootlight במערכת אפל
  • חיבור מדפסות וסורקים למערכת ההפעלה + יכולת ללמד את הלקוח כיצד מדפיסים וסורקים!
  • צריבת תקליטורים עם תוכנת Toast (הדרכה)
  • חיבור מקלדת ועכבר אלחוטיים עם שימוש ב- Bluetooth
  • התקנת תוכנות Adobe בכל הגירסאות.
  • התקנת תוכנות כמו Final Cut, Pro tools.
  • תיקון מחשבי אפל ברמת חומרה (מעבדה)

גיבוי ושחזור נתונים

כאשר טכנאי מקינטוש מבצע פירמוט והתקנה מחדש של מערכת ההפעלה, עליו לדעת לגבות ולשחזר למערכת החדשה את:

1. כל הדוא"ל, אנשי קשר, יומן פגישות השמורים בתוכנת המייל Mac Mail + iCal.

2. כל השירים והרשימות השמורים בתוכנת המוזיקה iTunes

3. תמונות ואלבומים השמורים ב- iPhoto 

4. מועדפים בדפדפנים כמו Safari, Chrome, Firefox

5. שחזור תוכנות ממערכת הפעלה ישנה + הגדרות ישנות (זה אפשרי עם Migration Asistent)

בנוסף לכל הסעיפים הנ"ל על הטכנאי לדעת לשמור את כל המסמכים השמורים על שולחן העבודה (Desktop), ובמסמכים שלי Documents.

חומרת אפל

לרוב, טכנאיי אפל אינם מטפלים בתקלות חומרה. מחשב עם תקלת חומרה צריך להישלח למעבדת מחשבים בכדי להחליף את הרכיב התקול (להזמין רכיב חדש מחו"ל).

אם יש ברשותכם מקבוק פרו או איימק עם שבר במסך, אין טעם לחייג לטכנאי ורצוי לפנות ישירות למעבדת מק (רצוי איידיגיטל או מעבדות פרטיות עם ניסיון בתחום).

שימו לב: טכנאי מק מקצועי צריך לדעת להחליף רכיבים כמו דיסק קשיח או זיכרונות מחשב!

במילים אחרות, עליו לדעת לפתוח את את כל סוגי המקים מבלי לסכן את רכיבי החומרה.

לכן, אם ברצונכם לשדרג את הדיסק הקשיח או הזיכרון הפנימי, אני אישית מבצע שידרוגים מהסוג הנ"ל במחירים זולים יותר מאיידיגיטל (בהבטחה).

חשוב לציין: טכנאי טוב צריך לדעת לאפס הגדרות SMC ו- PRAM בכל סוגי המקים (כל מק והאיפוס שלו). האיפוס בד"כ מצליח לתקן תקלות חומרה! תיקון מחשב אפל יכול להיות פשוט הרבה יותר ממה שאתם חושבים.

ביכולתכם לבצע את האיפוס בכוחות עצמכם (זה פשוט). את ההדרכה תמצאו בקישור "לתקן את המקינטוש" אשר נמצא בתחילת המאמר. מומלץ בחום...............

כמו כן, אני מבצע בדיקה חינה אצלי במעבדה.

במידה ויש למק שלכם תקלת תוכנה, אפשר לסדר את התקלה במקום. במידה ומדובר בתקלת חומרה הקשורה לדיסק הקשיח או זיכרון, ניתן לתקן במקום או עד 3 ימי עסקים (במעבדות אחרות המחשב שלכם עלול "לשכב" שבועיים שלושה - תבדקו אותי).

אם התיקון מחייב זמן המתנה ממושך (7 ימים עסקים), ניתן לשכור מחשב אפל לתקופה קצרה (בחצי מחיר).

ניתן לשכור תחנות עבודה של מק פרו עם תוכנות נלוות, מחשבי איימק בגדלי מסך 24" או 27" לגרפיאים.

אם ברצונכם לשכור מחשב נייד מקבוק פרו, יש לי להציע מגוון מחשבים בגדלי מסך 15" וגם 13".

רכישת חומרה

בנוסף לנושא התיקונים, טכנאי מק טוב צריך לדעת להמליץ ללקוח על רכישת חומרה שתתאים לצרכיו. 

על הטכנאי להכיר את צרכי הלקוח (בשיחה טלפונית), להכיר את התוכנות ואת הגירסאות עליהם הלקוח מתכנן לעבוד ובהתאם לכך להמליץ על המק הנכון. ייתכן ומחשב יד שניה יעשה את העבודה!

במקרים מסויימים, עדיף לרכוש תחנת עבודה של Mac Pro לחבר אליה מסך חיצוני מאשר לרכוש איימק (מחשב משולב עם מסך).

כמה חוקים ברזל:

1. אם אינכם צריכים מק לנשיאה, רצוי לוותר על רכישת מקבוק פרו (הניידים של אפל) מכיוון שהם יקרים! זה חוק ברזל.

2. אם אתם צריכים מק לשימוש בייתי, רצוי לרכוש את המק מיני הכי פשוט בסידרה של החדשים עם מעבד i5 (רצוי לשדרג ל- 8 ג'יגה זיכרון לפחות). 

3. אם אתה צריכים מחשב לגרפיקה, רצוי לרכוש את האיימקים המגיעים עם מסך משולב אפל אורגינל.

שימו לב שהאיימקים נחשבים ללא אמינים (עם הכי הרבה תקלות בנייח של אפל). לכן, תמיד ניתן לרכוש מק מיני משודרג ולחבר אליו מסך איכותי של PC מחברת דל.

4. מק פרו הן תחנות העבודה של אפל. אלה המחשבים הכי אמינים וכמעט שאין בהם הרבה תיקונים.

אם אתם מתכננים לרכוש יד שניה, רצוי מדגמי 2009, מכיוון שהזיכרון שלהם מסוג דידיאר3 וניתן להתקין עליהם מערכות הפעלה חדשות 10.8 ואני מאמין שגם את ה- 10.9 יהיה אפשר.

לדוגמא: מק פרו משנת 2006 יכול לתמוך עד מערכת 10.7 בלבד! אפל מגבילים את הלקוח מכיוון שהם רוצים שתרכשו מחשב חדש.

מק פרו מתאימים לצרכי עריכה (וידאו + סאונד) , גרפיקה, שרתים וגם לבית (לכל מי שמחפש מחשב אמין).

אני אישית שונא לרוץ למוסך!!! עדיף רכב ששותנה הרבה דלק "ולא רואה מוסך".

רשת ותקשורת

1. טכנאי מקינטוש צריך לדעת לחבר מחשבים לרשת האינטרנט באמצעות ראוטר (Router).

2. כמו כן, עליו לדעת לחבר מספר מחשבים ברשת ביתיית, ולשתף כוננים בעזרת כלי ה- Sharing שנמצא בלוח הבקרה.

ניתן לשלב רשת בין מחשבי מק ופיסי וזה עובד מעולה! התקשורת מתבצעת באמצעות פרוטוקול SMB (סמבה).

3. על הטכנאי להכיר תוכנות תמיכה מרחוק כמו Team Viewer אשר מאפשרות לו לתמוך בלקוח מרחוק (עלות שירות מוזלת).

4. טיפול בדפדפני אינטרנט ואתרים שנתקעים עם תוכנה שמוחקת Temporary Files בשם CCleaner.

5. עבודה עם תוכנות בענן כמו Dropbox או Copy המאפשרות גיבוי מידע לאינטרנט ויכולת לגשת למידע מכל דפדפן אינטרנט (גם ממחשבי פיסי עם ווינדוס).

סיכום - מדריך תיקון

להכניס מחשב לתיקון, זה בדיוק כמו להכניס רכב למוסך! רצוי לבחור מקור אמין והכי חשוב מקצועי (שיודע להתעסק עם מוצרי אפל).

ברוב התקלות, רצוי לפנות לטכנאי מכיוון שדרכו תקבלו יחס אישי. טכנאיים מקצוענים, צריכים לדעת לפתוח את המק פיזית ולהחליף רכיבים כמו דיסק קשיח וזיכרון.

טכנאי מקצועי צריך לדעת לתמוך בכל הנושאים המתוארים בעמוד זה. אם איננו מכיר נושא מסוים, עליו לדעת לרכוש את הידע הנדרש על מנת לטפל בתקלה תוך שבוע-שבועיים (ע"י לימוד עצמי בפורומים וחיפוש בגוגל).

אני חגי, מנהל פורום וואלה Macintosh ובעל אתר קהילתי בנושא מחשבים 9Comp.com

אשמח לתת לכם שירות ולתקן את מחשב האפל שברשותכם...

חייגו אליי, ביחד נאפיין את התקלה והמק שלכם יקבל טיפול מתאים (רפואה שלמה...)

טל: 0507192019

מייל: online@9comp.com

בבקשה לחייג בשעות סטנדרטיות ובשישי עד השעה 13:00 

חגי לוי טכנאי מחשבים (מקינטוש + פיסי).

נייד: 0507192019

דוא"ל: online@9comp.com

לעוד מאמרים, מדריכים וחדשות במחשבים אתם מוזמנים לגלוש לאתר מחשבים 9COMP

היי...

מה המחיר שאתה לוקח לשעה?

האם אתה מגיע לראשון לציון..?

תודה רוני

היי רוני..

המחיר הינו 250 ש"ח + מע"מ לשעה..

אם התיקון לוקח מעל 4 שעות, יש הוזלה משמעותית במחיר.

אני מגיע לראשון לציון ופועל בכל איזור המרכז...

בכדי להוזיל עלויות, תוכלי להגיע אליי עם המק למעבדת אשר נמצאת בבני ברק.

בחלק מהתקלות אפשר לטפל דרך האינטרנט בתמיכה מרחוק ולהוזיל עלויות. 170 ש"ח + מע"מ לשעה או חלק ממנה.

בהצלחה חגי

0507192019

האם אתה מתקן את המחשב ברמת תוכנה וגם חומרה?

יש לי מקבוק שלא נדלק ואני חושבת שזו הבטריה..

תודה חוה

שלום חוה,

לרוב אני מטפל בתקלות תוכנה.

במקרים מסוימים, אני מבצע שידרוגי זיכרון למקינטוש, החלפת דיסק קשיח תקול (במקרים נדירים גם החלפת סוללה למקבוקים).

אשמח שתחייגי אליי, ביחד נאפיין את התקלה.

אם איני המקור שיתקן את הבעיה, אשמח להפנות אותך למעבדת מקינטוש טובה שנמצאת באיזור המרכז (רמת גן).

המעבדה מתקנת לפטופים ברמת חומרה (החלפת סוללות, לוחות אם אם צריך, Trackpad וכו').

חגי 0507192019

שלום לכולם. עמוד זה מעודכן והננתי נותן שירותי מחשוב.

טיפול באתר הלקוח הינו למינימום שעתיים.

בתקלות חומרה לרוב לא ניתן לתקן באתר הלקוח ויש להביא את המק לבדיקה במעבדה בר"ג

חגי לוי 0507192019

שלום חגי,

יש לי מק G4

מלפני שנים. יש עליו חומר שרציתי להוציא. עד לאחרונה הוא נפתח לי מצוין ומעולם לא היו לי שום תקלות איתו.

לפני חודש ניסיתי להדליק איתו כונן אופטי שמתחבר עם סקזי מהסוג שיש רק למקינטוש, המחשב 'התעצבן' ועשה ברוגז.

ומאז הוא לא נדלק גם בלי שום כונן וסקזי. יש לו תקוה?

היי להשמיש את המק בטוח לא כדאי. אפשר לנסות להוציא ממנו מידע

שלום לכולם - הכרטיס שלי כטכנאי באתר easy

יש פרטי הגעה + מפה

https://easy.co.il/page/20003978

המעבדה שלי לתיקון מחשבי מק ברמת גן (מק' רנטל)

http://www.mac-rental.com/%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A7%D7%99%D7%A0%D7%98%D7%95%D7%A9-%D7%AA%D7%99%D7%A7%D7%95%D7%9F-%D7%9E%D7%A7/

לקוח קיים? תוכל לרשום חוות דעת לתיקון http://www.9comp.com/vip (למעלה מ 270 חוות דעת חיוביות)..

בהצלחה לכולם!

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
מקינטוש - Macintosh
בחר
בחר