מחשב עושה ריסטרטים לבד או נכבה ונדלק מה עושים?

חברים תקלה זו יכולה להיות מורכבת ממספר גורמים.

וירוסים במערכת ההפעלה (יותר נכון תוכנות ריגול) או תקלת חומרה שקשורה בהתחממות המחשב.
מניסיון אישי שלי התקלה כמעט תמיד קשורה להתחממות המעבד עקב אבק מצטבר במאוורר הראשי של המעבד!

מה אפשר לעשות?

אם המחשב עובד ויש לכם אפשרות להפעיל תוכנה, אתם צריכים להוריד ולהתקין תוכנה בשם Speedfane.

התוכנה בודקת את הטמפרטורה במחשב. בדיקה של המעבד (CPU)ת כרטיס מסך (GPU) ואפילו דיסק קשיח (HDD).

במידה והתוכנה מציגה סמל של "אש" על אחד הרכיבים, סביר להני שזו התקלה.

איך מתקנים?

דיסק קשיח אין הרבה מה לעשות, יש להעתיק את המידע לדיסק קשיח חיצוני, לרכוש דיסק קשיח פנימי ולהתקין עליו את מערכת ההפעלה (עבודה של טכנאי מחשבים או מישהו שמבין המחשבים מהמשפחה).

כרטיס מסך - יש לנסות להחליף את המאוורר שנמצא על כרטיס המסך למרות שבדר"כ אם יש סמל "אש" על הכרטיס מסך, המחשב לא אמור להתכבות לבד - הוא רק הופך להיות יותר איטי.
מעבד-
כאן יש הרבה מה לעשות! אני אישית ממליץ לכם לרכוש מפוח עלים בייתי של חברת RYOBI ׁ(עולה 300 ש"ח).

בעזרת המפוח אתם יכולי לנקות את מאוורר המעבד בקלות (עושים את זה מחוץ לבית, כי זה עושה הרבה אבק.

90 אחוז שהניקיון יסר את התקלה.

אם לא, צריך לרכוש מאוורר חדש ולחליף (תרכשו מאוורר טוב שעולה 150 שקל מקצועי). קחו בחשבון שיש את ההוצאה של הטכנאי מחשבים עוד 200 שקל באתר הלקוח. לכן, עדיף לרכוש את המפוח. גם אם הניקיון לא יסדר את התקלה, המפוח מנקה את כל רכיבי המחשב ונשאר איתכם לאורך שנים (כל המשפחה יכולה להשתמש בו).

באתר שלי "טכנאי מחשבים משתף בטיפים ומדריכים בעולם המחשבים - קהילת 9Comp" תמצאו את מדריך "המחשב נכבה לבד, מה עושים?"

יש במדריך קישור להורדה של תוכנת Speedfane + הנחיות ברורות כיצד להשתמש בה.

יש גם מאמר על המפוח של Ryobi ומהיכן אפשר לרכוש אותו ב 300 ש"ח (כולל משלוח) זה המחיר הכי זול בארץ.

תהנו חגי

חגי לוי טכנאי מחשבים (מקינטוש + פיסי).

נייד: 0507192019

דוא"ל: online@9comp.com

לעוד מאמרים, מדריכים וחדשות במחשבים אתם מוזמנים לגלוש לאתר מחשבים 9COMP

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
חלונות - Windows