איך להפוך מחשב איטי למחשב מהיר - מדריך מחשבים וואלה

ברוכים הבאים לפורום חלונות בוואלה!

במדריך זה נעבור על השלבים והגורמים אשר יכולים לגרום למחשב לעבוד בצורה איטי!

מדריך זה יהווה תקציר למדריך המלא של: "המחשב שלי איטי מה עושים?"

1. בידקו שיש מספיק שטח פנוי על המחשב (במיוחד בכונן שעליו מותקנת מערכת ההפעלה C:)

- קבצים במחשב בד"כ שמורים על שולחן העבודה שלכם, המסמכים שלי.

- שימו לב שאין תוכנות מיותרות על המחשב, הסירו תוכנות מיותרות

- אם אתם עובדים עם תוכנת דואר של אווטלוק, בידקו שהתיבה לא שוקלת יותר מ- 3 גיגה. מומלץ לשמור את ההודעות של החצי שנה האחרונה בלבד.

2. כאשר מאוורר המעבד של המחשב מפסיק להסתובב במהירות אופטימלית ותקינה, המחשב הופך להיות איטי מאוד.

בחלק 2 של המדריך בידקו שהטמפרטורה במחשב תקינה, שהדיסק הקשיח וכרטיס המסך אינם מתחממים.

3. כאשר אתם גולשים באתרים שמשתפים קבצים ותוכנות בחינם, המחשב שלכם עלול להידבק בתוכונות ריגול.

בזמן התקנת התוכנה, מותקנות אל המחשב תוכנות ריגול שמאיטות את המחשב בצורה יוצאת דופן. תוכנות אלה מסוגלות גם לגנוב פרטים אישיים כגון: סיסמאות, חשובונות בנק, אשראי.

שימו לב באיזה אתרים אתם גולשים. למי שמתעניין בנושא, יש באתר 9Comp מדריך שנקרא "אתרים מהימן" - המדריך מלמד באיזה אתרים מומלץ לגלוש.

4. בדיקת דיסק קשיח- הדיסק הקשיח הינו רכיב בלאי וצריך להחליף אותו כל 4-5 שנים.

אחרי 4-5 שנים הדיסק הופך להיות איטי מאוד וגורם למחשב לעבוד לאט. בעזרת תוכנות הבדיקה של Cristaldisk תוכלו לבדוק את מהירות הדיסק הקשיח ולהבין האם הוא פועל בצורה תקינה.

יש להפעיל גם את בדיקת ה- smart, בדיקה זו יכולה להתריעה על דיסק תקול עוד לפני שהוא מתקלקל לגמרי וכך תוכלו להציל את החומרים שלכם!

5. ניקיון קבצים זמניים Temporery files - כאשר אתם גולשים באינטרנט, דפדפן האינטרנט שלכם מתמלא בקבצים זמניים, ג'אנק מצטבר ואחת לתקופה מומלץ להסיר את הקבצים הנ"ל.

ניקיון קבצים זמניים גורם לדפדפן לעבוד בצורה חלקה ומונע תקלות גלישה באתרים.

שימור לב שבתוכנת ה- ccleaner יש גם אופציה לנקות את הרגיסטרי. אופציה מעולה שמחדשת את פעילות המערכת וגורמת לה לעבוד הרבה יותר מהר. אני אישית משתמש בתוכנת ה- ccleaner קרוב ל-6 שנים ולא נתקלתי במקרה שהתוכנה קיקלה את המחשב (עקב ניקיון הרגיסטרי שזה דבר מסוכן).

6. כאשר אתם מרגישים שמערכת ההפעלה שלכם נשחקה או כאשר המחשב שלכם נדבק בוירוס סופני, אתם יכולים לנסות לבצע שחזור למערכת ההפעלה. שחזור מערכת הפעלה היא אופציה מעולה שהרבה טכנאיים משתמשים בה.

שימו לב: שחזור מערכת זו פעולה שלא משחזרת קבצים ומסמכים. אם נמחק לכם קובץ מהמחשב ותנסו לשחזר את המערכת למועד מוקדם יותר, הקובץ לא יחזור לחיים.

7. איחוי דיסק קשיח זו פעולה מעוד חיונית למחשבים איטיים. כאשר אנחנו יוצרים קובץ חדש או מורידים סרט מהאינטרנט, ניראה שמדובר בקובץ אחד אך הקובץ הנ"ל הינו חלק ממאות חלקים המפוזרים בדיסק הקשיח. כאשר אתם מפעילים את הקובץ, הדיסק נאלץ לחפש את כל החלקים של אותו קובץ ורק כאשר הוא אוסף את המידע, הוא מפעיל את הקובץ.

איחוי דיסק קשיח מאחד את כל החלקים של הקובץ וכאשר תנסו להפעיל את הקובץ, המדיסק לא יצטרך לחפש את כל החלקים ויפעיל את הקובץ במהירות!

- בצורה הנ"ל אתם גם גורמים למחשב לעבוד יותר מהר וגם שומרים על הדיסק הקשיח תקין לאורך שנים.

ככל שהעין של הדיסק עובדת פחות, הדיסק ישאר תקין.

8. ביטול שרותים במערכת מיקרוסופט וינדואס Services - במערכת וינדואס יש הרבה מאוד שרותים שאינם נחוצים ומאטים את המחשב בצורה יוצאת דופן! כאשר אתם עובדים על מחשב שאינו יבצע פעולת הדפסה לעולם, מומלץ לבטל את שרות ההדפסה print spooler. כאשר אתם מחוברים לאינטרנט ולרשת דרך רשת אלחוטית, מומלץ לבטל את שרות הרשת הקווית Wired.

יש עוד הרבה שרותים שאפשר לבטל כמו Windows Help. מישהו באמת משתמש בו? :)

9. שידרוג זיכרון - זה אומנם בסוף אבל לדעתי הכי חשוב!

מערכת ההפעלה של וינדואס הפכה להיות כבדה מהרגיל וזאת לאור כל עידכוני המערכת והאבטחה שמידרוסופט מוציאה.

כדי שהמחשב שלכם יהיה מסוגל להריץ את המערכת בצורה חלקה, מומלץ לשדרג אותו ל 4 גיגה זיכרון (לא משנה באיזה מהירות העיקר DDR2 ומעלה).

קראו את המדריך המלא והחכימו!

חגי לוי מנהל פורום חלונות וואלה.

מדריכים וחדשות בעולם המחשבים 9Comp.com

חגי לוי טכנאי מחשבים (מקינטוש + פיסי).

נייד: 0507192019

דוא"ל: online@9comp.com

לעוד מאמרים, מדריכים וחדשות במחשבים אתם מוזמנים לגלוש לאתר מחשבים 9COMP

אני לא הבנתי שום דבר  

אני גם לא הבנתי כלום ממש ממש כלום חחחחחחחחחח

מה זה ביכללל?!

אלה כל מיני טכניקות להפוך את המחשב למהיר יותר.

אני מעריך שקראתם את המדריך בחפיפות ולא נכנסם לקישור שמוביל למדריך המלא.

זה מדריך ארוך, צריך להשקיע בו זמן בכדי ללמוד ולהבין איך מבצעים.

בהצלחה

מה עם אני צריכה את כל התוכנות והקבצים וכן דיסק הקשיח שלי בכונן D מפוצץ וC לא זה עדיין לא משנה את העובדה שהמחשב שלי הלפטופ איטייייי ואין לי סובלנות אני צריכה ללמוד

שרון,

בכל כונן במחשב צריך להיות לפחות 20% שטח דיסק פנוי.
אחרת המחשב עובד לאט.

שימי לב שיש עוד 4 סיבות שבגללן המחשב יכול לעבוד לאט/להיתקע:

1. דיסק קשיח תקול

2. התחממות מעבד

3. וירוסים במערכת ההפעלה

4. חומרה חלשה (מעט זיכרון RAM)

תעברי על כל הנושאים במדריך עד שתביני את מקור התקלה.

מדריך ארוך אחי. אבל השקעת

כן מי שילמד אותו כמו שצריך יוכל להיות טכנאי :-)

נכתב באהבה באמת..

יש קישור שמסייע בכמה כיוונים - 
ממליץ בחום -

[VIDEO]https://www.youtube.com/watch?v=RzgUEBjM5nA[/VIDEO]
https://www.youtube.com/watch?v=RzgUEBjM5nA

בברכה
MR PCFIX

עבור לעמוד