מילוי אותיות שם הוי'ה

בס"ד

בשם הוויה יש כידוע ארבע אותיות: י-ה-ו-ה, כאשר האות י' המסמלת גם את עולם האצילות וספירת כתר עליון, היא מעל לכל האותיות האחרות ואיננה משתנה לעולם, כי היא מסמלת את החלק הרוחני של עצמותו ומהותו של הקב"ה, ולכן המילוי שלה תמיד הוא: יו"ד. לגבי שלושת האותיות  האחרות המילוי משתנה בהתאם לרמה הרוחנית שהם מצייגים, ולכן המילוי העליון ביותר המקביל לעולם האצילות הוא, מילוי של יודים: "יוד הי ויו הי" = ע"ב (72). המילוי השיני המקביל לעולם הבריאה הוא מעורב מיוד ואלף: "יוד הי ואו הי" = ס"ג (63). המילוי השלישי הוא המקביל לעולם היצירה והוא מילוי אלף מלא: "יוד הא ואו הא" = מ"ה (45). והמילוי האחרון המקביל לעולם העשיה, הוא מילוי של ההין בלבד: "יוד הה וו הה" = ב"ן (52).

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

המילוי האחרון הוא הנמוך והחומרי ביותר ולכן אין בו תוספות רוחניות רק ערך האותיות עצמן כפי שהם ולכן את האות ה'  כותבים הה ואת האות ו' כותבים וו. שים גם לב ששלושת המילויאים העליונים, הגימטריה הקטנה שלהם היא 9: עב = 72= 7+2 = 9, סג = 63 = 6+3 = 9, מה = 45 = 4+5 = 9. רק הצירוף האחרון הגימטריה שלו היא שבע בן = 52 = 5+2 = 7. זה מראה על נמיכות כי 7 מסמל את ספירת מלכות והמידות, בזמן ש-9 קשור יותר לספירת בינה (או אפילו חכמה). אבל בגלל שרוצים לעשות השוואה של המהות הנמוכה יותר של עולם העשיה ליתר המהויות הגבוהות, אז אנו כותבים את המילוי הזה לא נב אלא בן, אשר הנון עצמה ישרה ולא כפופה, דינו קו ישר המחבר בין שמים לארץ ולכן לאותיות סופיות יש ערך גימטרי נוסף לכן בן = 702 = 7+2 = 9, וכך בצורה עקיפה השוונו בין המצב הנמוך ביותר ב"ן למצב הגבוהה ביותר ע"ב אבל בצורה נסתרת.

 

כערך נוסף ניתן לראות את זה במילה המבטאת מצב חומרי אבן, אשר למעשה מורכבת משני חלקים א-בן, דיהינו זהו מצב ב"ן בתוספת האות א אשר קשורה לאלופו של עולם הקב"ה אשר מחייה את הכל כולל את האבן הדוממת ביותר בעולם החומר.

מנהל הפורום
1000+

אריאל שלום 

מה מקור ממנו נלקח הפירוש?

דניאל

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר