כ"ח סיון, יום בו ניצל הרבי מלובביץ' שליט"א מהנאצים ימח שמם

בס"ד

 

בשנת ה'תש"א (41) הגיעו הרבי שליט"א והרבנית לארצות הברית, לאחר מסע תלאות אשר עבר, בכל רחבי צרפת, פורטוגל וספרד. יום זה נקבע כיום של שימחה והתוועדות לכל חסידי חב"ד. היציאה מאירופה היה סכנה ממש, כאשר בדרך הנאצים ימח שמם, היו מטבעים ספינות אזרחיות. הרבי התקבל על ידי משלחת של רבנים ותלמדי הישיבה, אשר עד לאותו רגע כלל לא ידעו על קיומו וגדולתו בתורה. אבל מאותו הרגע הפך הרבי שליט"א לנושא תפקידים חשוב בחסידות חב"ד המתחדשת, וכעבור תשע שנים קיבל עליו את הנשיאות, אשר נמשכת עד היום הזה, וכך הפך את חב"ד לאחת התנעות היהודיות החשובות ביותר במאה שלנו.

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

למעשה ביום הזה אנו לא רק חוגגים את גאולתו והצלתו של הרבי שליט"א, אלא את ההתגלות הראשונה של הרבי מלך המשיח לפני עם ישראל והעולם כולו, וזה הכנה להתגלות השניה והסופית של הרבי שליט"א בגאולה השלימה בקרוב ממ"ש, כאשר יבנה בית המקדש השלישי הנצחי, וכל העולם יעבור למצב של גאולה עם הרבי מלך המשיח.

 

יום טוב שמח.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

כדי לצאת מאירופה הכבושה על ידי הנאצים ימ"ש וזכרם, היה צריך הרבי לעבור 1200 ק"מ מניצה שבדרום צרפת ללסבון אשר בפורטוגל. באותם זמנים דרך התחבורה היחיד שהיה הוא ברכבת, אשר הייתה צריכה לחצות את כל ספרד הפשיסטית. היה זה מסע ארוך ומסוכן, ולמרות זאת בדרך נס, הגיע הרבי בזמן לעלות על אחת האוניות האחרונות שיצאה אז מאירופה לארצות הברית, וכך זכינו שבכ"ח סיון ה'תשא הגיע הרבי לנמל בניו יורק והחל את התגלותו כצדיק הדור לעיני כל העולם.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

הרבי היה כבר מעורב בהנהגת חסידות חב"ד עוד כאשר היה בצרפת לפני הכיבוש הנאצי, אבל הוא עשה את זה תחת שמות של חסידים אחרים כך גם כתב וערך מאמרים בחסידות תחת שמות בדויים. כל זה כדי שגדולתו האמיתית לא תתגלה. כך שכאשר הגיע לארצות הברית לבית 770 חוץ ממספר מצומצם של חסידים אף אחד לא ידע את גדולתו, אבל לאחר שבאותו הערב נערך התוועדות ראשונה עמו שנמשכה עמוק לתוך הלילה, היה ברור שמדובר במי שהוא צדיק וגדול בתורה, לכן גם הוא נבחר על ידי החסידים להיות היורש בפועל של הרבי הקודם לאחר שזה הסתלק. ברור שהרבי הקודם ידע את גדולתו אבל הוא רצה שהחסידים יבינו את זה בעצמם.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר