י' שבט, יום העליה לנשיאות של הרבי מלובביץ'

בס"ד

 

היום הוא תאריך חשוב בשביל חב"ד, אבל למעשה בשביל כל עם ישראל. כי זה יום העליה לנשיאות של הרבי מלובביץ' שליט"א, מלך המשיח. בכל דור יש צדיק אחד שהוא נשיא הדור, הוא הרבה יותר גבוהה משאר צדיקי הדור, וההשפע שלו הרבה יותר גדולה מהם. הצדיק הזה הוא הרבי מלובביץ' שליט"א מלך המשיח. בשנת ה'תש"י, עזב אותנו הרבי הששי של חב"ד האדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק) ואז הנשיאות עברה לחתנו הרבי מלובביץ', רבי מנחם מנדל שינאורסון (הרמ"מ). בפועל הרבי הסכים לקבל את הנשיאות רק לאחר שנת האבל יא' שבט ה'תשי"א. מאז עברו כבר 67 שנה לנשיאותו, ולמרות שפיזית הרבי התכסה מענינו, כוחו והשפעתו רק הולכת וגדלה מיום ליום, ומספר החסידים שלו, והמאמינים בדרכו הולך וגדל. אנו מקווים שבקרוב ממ"ש, עם ישראל יהיה מוכן סופית להתגלות שלו כמלך המשיח, והוא ינהיג אותנו בגאולה הסופית.

 

יום טוב שמח.

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

מכיוון שאין מלכות אחת נוגע בחברתה, ומכיוון שנשיאותו של האדמו"ר הקודם של חב"ד הסתיימה למעשה בי' שבט, אזי אנו מונים בפועל את תחילת הנשיאות של הרבי שליט"א מלך המשיח מי"א שבט. אבל בפועל מיד עם סיום נשיאות הרבי הקודם הריי"צ מתחילה נשיאות הרבי הנוכחי, מנחם מנדל שינאורסון שליט"א.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

ייחודו של הרבי מלובביץ' מלך המשיח שליט"א, הרמ"מ, היא שהוא הפך את תנועת חב"ד לתנוע עולמית אשר מכילה בתוכה את כל הגוונים השונים בתוך עם ישראל. וכך בכל מקום שיש יהודי בעולם יש בית חב"ד. גם יהודים רחוקים מיהדות, או באיזורים בודדים ונידחים זוכים לקבל ביקור והארה מהרבי מלובביץ' שליט"א. וכיום אנו בקשר מתמיד איתו דרך איגרות הקודש של הרבי, אשר רבים במשך השנים מאז התכסותו בשנת ה'תשנ"ד, נעזרו בהם וקבלו ממנו עזרה, ברכה ועצה טובה איך לפעול כדי לגיע לקדושה ולצאת מקשיים וסבל שעברו בכל תחומי החיים, בשביל להיות חלק מהגאולה האמיתי והשלימה בקרוב ממש.

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

הרבי שליט"א אמר לא פעם שכל עם ישראל הם החסידים שלו, והקשר בין הרבי לחסיד הוא קשר בלתי ניתק, לא מצד הרבי ולא מצד החסיד. ולכן כל יהודי וכל אדם היה חשוב לו, והוא היה מוכן למסור אל כל כולו עבור כל יהודי.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

אנו נכנסים השנה לשנת ה-68 (גימטריה חיים) לנשיאותו של הרבי שליט"א. כאשר הרבי קיבל את הנשיאות על עצמו לאחר שנת האבל על האדמו"ר הריי"צ, הוא עשה את זה בהתוועדות של יא' שבט, כאשר הוא החל לומר ביאור על המאמר האחרון של הרבי הריי"צ, אשר נקרא "באתי לגני" (המובסס על מדרש רבא לשיר השירים). ומאז בכל שנה הרבי נהג לבאר חלק ממאמר זה (המחולק לעשרים חלקים) יחד עם שיחה שלו אשר תמיד התחילה במילים "באתי לגני". כך אנו ממשיכים מנהג זה ממחזור למחזור שוב ושוב, והשנה אנו מציינים את הפרק השמיני של המחזור הרביעי של מאמר זה אשר מדבר כולו על מהות הנפש האלוקית באדם והרצון שלה תמיד להיות עם הקב"ה, לאומת הנפש הבהמית שרוצה רק ארציון וחומריות, ותפקידנו הוא להפוך את החומריות של הנפש הבהמית לרוחניות על ידי קיום תורה ומצוות בפועל בעולם החומר, וכך להפוך חומר לרוח.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

אז כעת הסתיימה שנת השבעים לנשיאות, ועדיין לא הגענו להתגלות הסופית. כל מה שחסר זה עוד פעולה אחת קטנה, בהפצת המעיינות של הקדושה והחסידות, להביא תודעה לכל יהודי שיש כבר משיח והוא מוכן בפועל להתגלות, רק ממתין שהעם ירצה בהתגלותו, וככל שיותר ויותר יהודים יבינו וירצו את זה, אז נגיע כמה שיותר מהר לגאולה הסופית ברגע זה ממ"ש.

 

יום טוב שמח.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר