חודש שבט

חודש שבט

בס"ד

 

נכנסנו לחודש שבט, זה החודש האחת עשר מניסן, מזלו דלי. מזל זה שייך למזלות האויר, והוא קשור בתקשורת ופעילות של מצווה בין אנשים. לכן יש בחודש הזה שני אירועים חשובים: 

 

1. י' שבט יום העליה לנשיאות של הרבי מלובביץ' מלך המשיח בשנת ה'תש"י. זה היה מאורע שהשפיע ומשפיע על כל העולם היהודי, וצעד גדול לקרוב הגאולה הסופית.

 

2. טו' בשבט, שהוא ראש השנה לאילנות, הקשור עם מהותו הפנימית של האדם "כי האדם עץ השדה".

 

כך שיש לנו בחודש הזה, פעולות רוחניות חזקות מאוד לקרוב בין בני האדם, לשם יצירת אחדות אשר ממשיכה אחר כך בחודש אדר הבא עלינו לטובה.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

השם שבט, ניתן לקרוא אותו בניקוד שביט. כוכבי שביט תמיד היו אינדיקטורים לזירוז תהליכים. כאן בחודש שבט, זה זירוז קבלת משיח צידקנו והגאולה הסופית. יש המשווים בין הזנב של כוכב שביט, לעיקבות המשיח, שזה הזמן בוא אנו נמצאים עכשיו, לפני הופעתו הסופית של משיח צידקנו. ידוע גם מהגמרא שבחודש הזה יש ריבוי של כוכבי שביט בשמיים, וזה כאמור מצביע על זירוז זמן קבלת משיח צדקנו בקרוב ממ"ש.

 

חודש טוב.

 

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

חודש שבט, מציין גם ראשי תיבות שלי שיהיו בשורות טובות. החודש הזה הוא תחילת ראש השנה לאילנות. וידוע שהיה חילוקי דעות בין בית שמאי לבית הלל לגבי מתי יש לקבוע את ראש השנה לאילנות, אם בא' בשבט, או בטו' בשבט. מכיוון שאנו הולכים בהלכה אחרי בית הלל, אז זה נקבע בטו' בשבט. אבל גם א' בשבט הוא תחילת השנה החדש לאילנות, ולעתיד לבוא כל חודש שבט יהיה חודש של שימחה וצמיחה. כי בגאולה השלימה כל האילנות יתנו פירות, גם אלו שקיום הם אילנות סרק, כי הצמיחה בטבע תעלה בדרגה לאחר הגאולה, ולכן חשוב כל כך לחגוג את החודש הזה.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

השם שבט מצביע על הקשר לשבטים של עם ישראל, כאשר חודש שבט עצמו הוא קשור לשבטו של יוסף הצדיק, אשר לאחר מכן מתפצל לשניים: אפריים ומנשה. זה מצביע גם על מהות של משיח בן יוסף הוא המשיח המקדים את הגאולה ומכין את הדרך למשיח בן דוד הוא הגואל האחרון. לכן זה קשור דווקא עם החודש ה-11, החודש הלפני אחרון בשנה (אשר מתחיל בניסן), להראות שחודש זה הוא הכנה לגאולה הסופית אשר תבוא בתחילת השנה בחודש ניסן בוא עם ישראל נגאל ממצרים ועתיד להיגעל בגאולה הסופית בקרוב ממ"ש. הרבי מלובביץ' מלך המשיח קבע שהרבי הקודם של חב"ד הרבי יוסף יצחק (הריי"צ) הוא בגדר משיח בן יוסף (לכן גם שמו יוסף), והוא אשר קבע את מקום המקדש מעט ב-770 הכנה לגאולה הסופית ולרבי עצמו שהוא מבחינת משיח בן דוד, אשר בקרוב יתגלה לפנינו בגאולה האמיתית והשלימה. לכן גם יום העליה לנשיאות של הרבי מלובביץ' מלך המשיח היה ב-יא' בשבט, היום ה-11 של החודש ה-11, כאשר בי' שבט הוא יום ההילולה של האדמו"ר הריי"צ.

 

חודש טוב ומבורך

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

שבט מציין גם מטה או את המי שמחזיק במטה שהוא ראש השבט. כפי שהייתה הברכה של יעקב ליהודה: 

 

לֹֽא־יָס֥וּר שֵׁ֙בֶט֙ מִֽיהוּדָ֔ה וּמְחֹקֵ֖ק מִבֵּ֣ין רַגְלָ֑יו עַ֚ד כִּֽי־יָבֹ֣א שִׁילֹ֔ה וְל֖וֹ יִקְּהַ֥ת עַמִּֽים׃ (בראשית מט' פסוק י')

 

לכן שם החודש מצביע על מנהיגות ונשיאות של מלך המשיח שיבוא בקרוב ממ"ש, והוא יקהל את כל העמים סביב בית המקדש בירושלים הבנויה, בגאולה השלימה.

 

חודש טוב ומבורך וגאולה שלימה.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

בראש חודש שבט החל משה לבאר ולתרגם את התורה לשבעים שפות, בהתאם לשבעים אומות העולם צצאי נוח. משה עשה את זה כהכנה לעתיד כאשר כל התרגומים בעתיד של התורה השורש שלהם והמקור שלהם יהיה בתרגום הראשון שהוא תרגם בעצמו. כך שבעתיד למרות שהתורה תתורגם לשפות זרות לא יכלו לעוות את מה שכתוב שם. למשה רבינו היו עשרה שמות, אומנם בתורה הוא מוזכר בשם שנתנה לו בתיה בת פרעה, כי היא זו שמשתה אותו מהמים, אבל השם שנתן לו הקב"ה על פי המדרש היה טוביה שזה טוב יה טוב לה' ולאדם, זה גם הסיבה שהוא נקרא איש אלוקים. כל זה רמוז בשם החודש שבט:

 

שבעים

באר

טוביה

 

חודש טוב וגאולה שלימה בקרוב ממ"ש.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר