ה' בטבת - דידן נצח (הניצחון שלנו)

בס"ד

 

ביום ה' בטבת חוגגים בחב"ד את יום הנצחון במשפט הספרים המפורסם דידן נצח (הניצחון שלנו), לכן בנוסף לעובדה שיום זה נחשב ליום טוב של שימחה, לפי הוראת הרבי מלובביץ' מלך המשיח סגולה ביום זה לקנות ספרים חדשים בנושא לימוד רוחני ובעיקר בנושאים קבלה וחסידות, כדי להגדיל את ארון הספרים היהודי שמומלץ לכל יהודי להחזיק בביתו.

 

אז שיהיה לכם יום שמח וקריאה נעימה.

 

http://www.youtube.com/watch?v=bAOZ3SQsclk

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

תאריך ה' בטבת, דידן נצח, מציין את העובדה שלא רק הספרים שייכים לכל החסידים, אלא גם הרבי שליט"א שייך לכל החסידים. אחד הטענות במשפט היה שמכיוון שמדובר באחד הצאצאים של האדמור הקודם של חב"ד הריי"צ, אזי יש לו זכות על הספרים מכוח הירושה. אבל במשפט נקבע למעשה (גם על פי עדותה של הרבנית, חיה מושקא, אישתו של הרבי שליט"א), שהרבי איננו אדם פרטי אלא אדם כללי השייך לכל החסידים, ולכן גם כל מה שברשותו שייך לכל החסידים ואין לאף אחד זכות או קניין יחיד על הדברים. בכך נדחתה הטענה בדבר זכות הירושה לדברים שהרבי השתמש בהם. זה גם מצביע על כך שכל מי שמתחבר אל הרבי מלובביץ' שליט"א, דרך לימוד מאמריו או האזנה לדברי תורתו (גם ביוטיוב), בעצם מתחבר אל הרבי שליט"א, הנשמה הכללית השייכת לכל עם ישראל, וכך מתחבר לכוח הבאת הגאולה לעולם ברגע זה ממ"ש.

https://www.youtube.com/watch?v=HMduDC3PBNo

 

 

 

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

כן, אבל אין להתקשר לרבי בגלל המופתים שהוא עושה, אלא בגלל שהוא הרבי שליט"א, נשמה כללית לכל עם ישראל, וצריך להתקשר אליו בגלל האמונה הפשוטה, שהרבי שליט"א הוא נביא ונשיא הדור, אשר מונה על ידי הקב"ה להנהיג את הבאת הגאולה לעולם. לכן גם נהוג היה לומר שבלובביץ' היו מופתים מתגלגלים מתחת לשולחן, ואף אחד לא שם לב אליהם. כי לא בגללם התקשרו לרבי, אלא בגלל האמונה הפשוטה והתמימה.

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

בימים אלו כאשר הכל הופך להיות דיגטלי כמה חשיבות יש עדיין להחזיק ספרים וארון ספרי קודש בבית? נכון שהיום הנגישות מאוד גבוהה להרבה מאוד כתבי קודש דרך הרשת, וזה מיועד לנו כדי שכל אחד יוכל ללמוד וכך לקרב את הגאולה הסופית. אבל עדיין המכשירים הדיגיטלים הם מכשירי חול אשר בהם גם עושים שימוש של חול, וגם כרגע אסור להשתמש בהם בשבת. לכן חשוב גם להחזיק ספרי קודש, אשר מטרתם היחידה היא לקדושה ולכן הם מביאים קדושה לבית. לכן הרבי שליט"א הדגיש את הצורך בארון ספרים יהודי בכל בית, כי זה מביא קדושה לבית. אז ביום הזה של ניצחון במשפט הספרים, חשוב שכל יהודי יוסיף לפחות עוד ספר קודש אחד לביתו, וילמד בו אם לא ביום חול אז בשבת.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

הספרים שנתקחו מספריית לובביץ' היו ספרים נדירים מאוד חלקם כתבי יד מקוריים. החזרת הספרים (גם שלא הייתה במלואה) היא החזרת נכס רוחני לעם ישראל. לקיחת הספרים נעשתה לשם רווח חומרי, זאת אומרת למכור אותם לאספנים או למוזיאונים, ואז הם היו יושבים על המדף בלי שימוש. בכך שהם הוחזרו לספריה הם ניתנים לעיון שוב מחדש וחלקם הרבי שליט"א הורה לפרסם העתקים מודפסים שלהם כך שמה שכתוב בהם יהיה נגיש לכל ולא נחל ידם של יחידים בלבד. זה למעשה היום טוב הזה ההנגשה של הספרים האלו ועוד רבים אחרים מספריית לובביץ' לכלל החסידים וכל עם ישראל.

 

דידן ניצח. אמן.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר