ח"י באלול

ח"י באלול

בס"ד

 

בשבוע זה של שבת פרשת "כי תבוא" יוצא בתאריך ח"י באלול. תארך זה נקרה היום שבו נולדו שני מאורות הגדולים: הבעש"ט והאדמור הזקן (בעלי התניא ושולחן ערוך הרב, מיסד חב"ד). שני צדיקים גדולים אלו מציינים תקופה חדשה בדרך היהדות, היא התחלת תקופת חבלי משיח אשר אנו כעת קרובים מאוד לסיומה. ח"י באלול הוא גם מציין את העובדה שנשארו עוד י"ב ימים עד לסיום חודש אלול, וזה הזמן שנהוג לעשות בכל יום חשבון נפש לפי חודשי השנה יום לחודש עד ל-כט' באלול שהוא היום האחרון לחודש כנגד אלול עצמו. זה התקופה האחרונה שיש עוד אפשרות לתקן לפני סוף שנת ה'תשע"ט. לכן חשוב לנצל אותו היטב, כדי לקבוע את גורלינו לשנה הבאה ה'תש"פ, וכך נפעל לקרב את הגאולה ולזרז אותה כמה שיותר.

 

שנה טובה וגמר חתימה טובה.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

לגבי הבעלש"ט הקדוש, חי' באלול הוא לא רק יום הולדתו, אלא גם היום אשר בגיל 26 התגלה לפניו מורו הרוחני אחיה השילוני שהיה נביא גדול בתקופת בית ראשון, והוא הפך להיות המורה הרוחני של הבעש"ט הקדוש. וכעבור 10 שנה בחי' באלול התגלה הבעלש"ט לפני כל העולם כנשיא של החסידות (עד אז הוא היה צדיק נסתר). באותו התאריך פסקה לפעול אחד מהזוועות הקשות ביותר באירופה, האיקווזיציה אשר הרגה ועינתה מיליוני יהודים והפסקה להתקיים באותו היום.

 

https://www.youtube.com/watch?v=qpDAmM4xW6w

 

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

באותו היום ח"י באלול חל גם יום ההולדת של האדמו"ר הזקן רבי שניאור זלמן מלאדי. אשר נחשב לנכד הרוחני של הבעש"ט  הקדוש. האדמו"ר הזקן בעל שולחן ערוך הרב, וספר התניא הקדוש, ועוד ספרים ומעשים רבים שעשה והקידש בחייו. הוא מיסד שולשת רבני חב"ד עד האדמו"ר השביעי הרבי מלובביץ' מה"מ שליט"א. הוא נולד בברכת הבעש"ט הקדוש בשנת ה'תק"ה ביום ההולדת של הבעש"ט הקדוש, אשר ראה ברוח הקודש את הלידה שלו ושמח מאוד באותה השנה ביום ההולדת של שניהם. אשר היה ביום רביעי יום בו נבראו שתי המאורות הגדולים, הם הבעש"ט הקדוש והאדמו"ר הזקן.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

למרת שהאדמו"ר הזקן היה נכדו הרוחני של הבעש"ט, הוא פגש אותו רק פעם אחד בחיין. היה זה בגיל שלוש כאשר עשו לו את חלקה (גזיזת השער הראשוני שעושים לילד). גם שם בהוראת הבעש"ט לא סיפרו לו מי הוא אלא אמרו לו שזה סבא. כל זה עשה הבעש"ט כדי להגן על האדמו"ר הזקן מכוחות רוחניים מזיקים שהיו יכולים לפגוע בו אם היו יודעים את גדולתו הרוחנית. בפועל כאשר גדל הפך האדמו"ר הזקן לאחד המנהיגים הרוחניים החשובים ביותר שהיו לתנועת החסידות בראשית דרכה.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר