יב'-יג' תמוז חג הגאולה של האדמו"ר הריי"צ

בס"ד

 

בתאריכים יב' ו-יג' תמוז אנו חוגגים את חג הגאולה וגם יום ההולדת של האדמו"ר השישי לבית חב"ד האדמו"ר הריי"צ (רבי יוסף יצחק). בשנת ה'תרפ"ז בחודש סיון, עצרו שילטונות רוסיה הקומוניסטית את האדמו"ר הריי"צ בגלל שהוא עסק בהפצת היהדות ברחבי רוסיה בניגוד לרצון השילטון. נגזר עליו גזר דין מוות מהשילטונות, אבל בעיקבות לחץ בין לאומי גדול על שילטונות רוסיה הקומוניסטית בתאריך ג' בתמוז אותה שנה, הומר הגזר דין לגלות בסיביר. עשרה ימים מאוחר יותר ב-יב' בתמוז ביטלו שילטונות רוסיה את הגזרה ושיחררו אותו מהגלות, אבל מכיוון שאותו יום היה יום ראשון והמשרדים של הממשלה היו סגורים, בפועל התקבל השיחרור רק למחרת ב-יג' תמוז. לכן נהוג לחגוג כל שנה ימים אלו כימי השיחרור של האדמו"ר הריי"צ. בעקבות מעשה זה דרשו השילטונות שהוא יעזוב את רוסיה וכך לאחר מסע ארוך אשר כלל גם ביקור בארץ ישראל, וניסים רבים שקרו לו בדרך, הוא הגיע לארצות הברית ושם יסד את מרכז 770 בניו יורק, שהוא עד היום המרכז של חב"ד העולמית ובית הרבי מלובביץ' שליט"א.

 

http://www.toratchabad.com/files/Pictures/rayaz.jpg

 

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

הרבי מלובביץ' ממשיך דרכו של הרבי הריי"צ וגם החתן שלו, אשר התחתן עם ביתו האמצעית מרת חיה מושקא, התפרסם ברבים והתגלה במרכז 770 בנוי יורק, הרבי הקודם הכין את הדרך להתגלותו, כי הוא ידע שהחתן שלו הוא נשמה גבוהה מאוד אשר היא תמשיך את דרכו. כל המהלך הזה של שיחרור הרבי הריי"צ וגירושו מרוסיה היה הכנה לעליתו של הרבי מלובביץ' מלך המשיח לנשיאות, ולכן חג זה הוא חג מאוד חשוב בדרך להתגלות מלך המשיח והגאולה הסופית.

 

תמונה של הרבי הריי"צ עם הרבי מלובביץ' בצעירותו:

http://www.chabad.org.il/_Uploads/813rabbies1.jpg

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

האדמור הריי"צ ניצל מגזרת דין מוות ביום ג' תמוז, גם הרבי מלובביץ' שליט"א ממשיך דרכו התכסה מעינינו בג' תמוז ה'תשנ"ד. לכן שתי המאורעות קשורים אחד אם השני. צדיק כמו הרבי שליט"א מלך המשיח, בחר דווקא בתאריך זה להתכסות מעינינו, וזה סימן עבורינו שכמו שהריי"צ ניצל ממוות ביום הזה, כך גם עבור הרבי אין זה סוף פסוק, אלא שלב בדרך התגלותו הסופית כמלך המשיח לפני כל עם ישראל. לכן תאריכים יב'-יג' תמוז כל כך חשובים, כי הם מראים לנו, שבכל רגע עלול להתרחש השינוי בו יהיה ההתגלות הסופית והגאולה הסופית של עם ישראל והעולם כולו.

 

יום טוב שמח.

מנהל הפורום
1000+
מנהל הפורום
1000+

בס"ד

מסופר שכאשר עמד כבר הרבי הריי"צ לצא את ברית המועצות, הוא התבקש להכין רשימה של אנשים שיצאו איתו. בתוך הרשימה הופיע גם שמו של הרבי הנוכחי הרמ"ש (הרב מנחם מנדל שניאורסון). שאלו אותו הרוסים מי זה האיש הזה, והרבי הריי"צ השיב שזה חתנו לעתיד, אז הם השיבו לו שלא יקרה כלום אם יוותר על החתן הזה ויחפש לביתו חתן אחר כאשר יעזוב את רוסיה. על זה השיב הרבי הריי"צ: "חתן כזה לא מוצאים בכל יום".

 

חג גאולה שמח.

מנהל הפורום
1000+

הסוד יחי אדוננו מורנו ורבנו מלך המשיח לעולם ועד= דעו מנחם מנדל שניאורסון ודיבורו לו כח עולם יהוה

השלום המיוחל יבוא מכוחנו ולא מחולשתנו


הדמיון הוא אויב המשלה אותכם שאתם חושבים אמת


בכל מקום, יש מקום, שאין בו מקום, בינהם נימצא אלהים, בצורת כיפה(=הפכים) המהווה אותם מעצם היותו היפוכם

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

הרבי הריי"צ עזב את ברית המועצות בזמן תחילת עליתו לשיטון של העריץ סטלין האכזר, שרדף את היהודים ורצה לחסל אותם. מי שמביא למותו של סטלין הוא הרבי מלובביץ' אשר בשנת ה'תשנ"ג בהתוועדות המפורסמת בסוף חג הפורים באותה השנה פעל שכולם יצעקו "הוא רע, הוא רע, הוא רע". למחרת היום סטלין נפטר בצורה מיסתורית למרות שרק יומיים אחרי זה פירסמו את העניין. זה היה פעולה של הרבי שליט"א לאחר שנודע לו כי סטלין מתכנן להשמיד את כל יהודי רוסיה וכבר התחיל לעליל עליהם עלילות דם, בעיקר נגד המשכילים הרופאים היהודים. כך הרבי מציל את יהודי רוסיה  ובסופו של דבר גרם לנפילת ברית המועצות ושיחרורם מהדיקטטורה הקומוניסטית. כל זה למעשה מתחיל עם הצלתו של הרבי הריי"צ ועזיבתו את ברית המועצות.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר