ראש חודש כסלו - חודש טוב וגאולה שלימה

בס"ד

 

נכנסנו כעת לחודש כסלו, חודש שיש בו הרבה אירועים חשובים, חלקם אירועים של חב"ד אבל חלקם היה להם השפעה חשובה על עם ישראל כולו. במשך החודש אני אדבר על האירועים הללו. כל אחד מ-12 החודשים קשור לאחד מ-12 המזלות, חודש כסלו קשור למזל קשת. מזל קשת הוא נחשב לאחד ממזלות יסוד האש, זה אחד הסיבות שחג האש והאור חג החנוכה הוא בחודש הזה. אבל קשת גם קשור עם הרצון להגיע כמה שיותר גבוהה וכמה שיותר רחוק, וזה הסיבה שבחודש הזה מתקיים גם חג הגאולה של האדמור הזקן, אשר בעקבותיו פורסם ספר התניא הקדוש, הספר החשוב ביותר בתורת החסידות, והיסוד לתורת הגאולה. אז שיהיה לכם חודש טוב ובשורות טובות.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

שם החודש הוא כס-לו, המלה כס היא מסמלת את כיסא הכבוד של הקב"ה (ספירת בינה) אשר שם יושבת השכינה שהיא הנשמה הכוללת של עם ישראל, היא קשורה ל-ל"ו הצדיקים שיש בכל דור ודור, אשר בזכותם קיימת השגחה פרטית לכל עם ישראל. לכן חודש זה הוא חודש מלא אור, חומרי ורוחני כאחד.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

כזכור הקשת היא אות הברית בין הקב"ה לבני האדם שניתן לאחר המבול, ואשר מסמל את העובדה שהקב"ה קיבל על עצמו לא להחריב שוב את העולם, גם אם האנושות לא הולכת על פי דרך התורה. זה המזל של חודש זה קשת, כדי להזכיר לנו שגורל העולם מוטל עלינו, ואנו צריכים להעלות את אור התורה לעולם כולו.

חודש טוב.

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

כל פעם שנהרס בית המקדש, היה צריך כל העולם לההרס, כי בית המקדש היה ביתו של הקב"ה, וכאשר הוא נהרס אין זכות קיום לעולם כולו, אבל במקום זה הקב"ה מוציא את עם ישראל לגלות, כך שלא יהיה קלקול בארץ ישראל עצמה, וזה גם מציל את העולם כולו מלהחרב.

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

זה מופיע במקורות רבים, בינהם בגמרא ובמדרשים, אשר עוד בזמן בריאת העולם קבע הקב"ה שאם עם ישראל מקבלים את התורה, אז העולם מתקיים, אבל אם הם לא מקבלים את התורה העולם נחרב (דברים גם קיימים בזהר פרשת בראשית). דבר זה מודגש במעמד הר סיני, כאשר הקב"ה כפה עליהם הר כגיגית, לקבל את כל התורה כולה (כפי שגם מופיע שם ברש"י), אבל יש לו השלכה לכל הדורות. דברים אלו כאמור מופיעים בדברי חז"ל במדרשים ובגמרא (מסכת סנהדרין בין השאר). הדברים גם מופיעים במאמרים שונים של הרבי מלובביץ' מלך המשיח.

 

 

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

בחודש הזה היה גם החתונה של הרבי מלובביץ' מלך המשיח עם הרבנית מרת חיה מושקא. זהו חתונת המלכות, החתונה אשר בעיקבותיה הרבי שליט"א הפך להיות היורש של הרבי הקודם של חב"ד הרבי הריי"צ, ועלה לנשיאות אחריו. הנשיאות האחרונה לקראת הגאולה האמיתית והשלימה.

 

חודש טוב, וגאולה שלימה.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

החודש הזה נקרא חודש הגאולה, כי חלו בו גאולה של שני נשאי חב"ד, ראשית והחשוב ביותר זה גאולתו של האדמו"ר הזקן, אשר יצא ממאסר בחודש הזה, אבל גם בנו הנשיא השני האדמו"ר האמצעי, שוחרר ממאסר בחודש הזה. כל המאסרים האלו נבעו מהלשנות של מתנגדי החסידות אשר ניסו לפגוע במנהיגים של אותו הזמן, אבל זה לא הצליח להם והחסידות גדלה ופרחה וכל האשמות נמצאו חסרות שחר. כך שהגאולה פה זה לא משהו אישי אלא גאולה של תנועת החסידות כולה, וזה השפיע על כל העולם כולו, כי ללא החסידות לא תבוא הגאולה הסופית.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

מזל קשת הוא אחד ממזלות המקושרים ליסוד האש, אשר הוא יסוד האור גם הארצי וגם האלוקי, כי להבה של אש (וגם של נר) תמיד פונים כלפי מעלה. לכן זהו חודש של אש הגאולה אש של אור, אשר אנו רואים זאת בבירור בסוף החודש כאשר אנו מדליקים את נרות החנוכה. לכן יש כאן שני אורות האור החומרי והאור הרוחני, וזה גם מתבטא בשמו של האדמו"ר הזקן שהחודש הוא הגאולה שלו ושל החסידות כולה: רבי שניאור זלמן מלאדי. וגם בשמו של הרבי מלך המשיח: מנחם מנדל שניאורסון, שיום חתונתו חל החודש, חתונת המלכות. זה המהות של כל החודש הזה אור גדול של גאולה, כי אנו נמצאים מבחינת עונות השנה בתקופה שבו כל יום האור החיצוני של השמש הולך ומתמעט, ולכן זה הזמן להוציא את האור הפנימי האמיתי גם חיצונית בהדלקת נרות אבל גם פנימית באור הנשמה של כל אחד ואחד.

 

חודש טוב ומבורך, וגאולה שלימה.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

המבול הסתיים בחודש מרחשון לכן הקשת התקבלה ישר בחודש שלאחר מכן חודש כסלו. יש בקשת מגוון רחב של צבעים כל אחד עם היופי שלו, אבל כולם מתכופפים יחד ומוותרים על מהותם הנפרדת כדי להביא את הקשת במלואה בשמיים. זה עם ישראל בגאולה כאשר לשם אחדות לא נחפש את המחלוקות והשוני אלא איך לכפוף את הגאווה וישות שלנו לשם יצירת שלימות אחת, כפי שהיה במעמד הר סיני. זה אחד הסיבות הקב"ה בחר בקשת, לרמוז לנו שלמרות השוני של כל אחד ואחד, רק כאשר נתחבר יחד ונכפף את רצונינו לרצון התורה והקב"ה תבוא הגאולה הסופית. זה לא אומר שעלינו לוותר על הגוון האישי שלנו, אלא לחפש דרך איך לשלב אותו עם כל הגוונים האחרים סביבנו.

 

חודש טוב וגאולה שלימה מי"ד ממ"ש.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר