ראש חודש מנחם אב

ראש חודש מנחם אב

בס"ד

נכנסנו לחודש מנחם אב, נוהגים לומר ״משנכנס אב ממעיטים בשימחה״, אבל זה לא אומרים שלא שמחים באב, זה רק אומר שיחסית למצב בחודש זה לאחר הגאולה אז השימחה תהיה גדולה, אז כעת השימחה קטנה יותר. אז אל תוותרו על השימחה גם בחודש הזה ובקרוב ממ"ש נזכה לגאולה הסופית ואז באב נרבה בשימחה. חודש טוב לכולם.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

שוב אנו מגעים לחודש הזה, חודש מנחם אב. יש כאלו שאומרים שהסיבה שמקדימים את שם החודש במילה מנחם, זה כדי להזכיר לנו את הנחמה של החודש הזה בו היה חורבן בית המקדש. אבל ידוע גם שהשם מנחם הוא אחד משמותיו של המשיח, כי בואו של המשיח מנחם את כולנו, בגאולה הסופית. אז יש כאן בעצם אור גדול בחודש הזה, אור שבגלל הגלות נסתר מעיניו, ונראה כחושך אפל. זה רק כיסוי חיצוני כי בפועל זה המקום בו מתחיל המשיח לפעול בגאולה הסופית. זו הסיבה שבבית הראשון אב נחשב לחודש טוב, גם האותיות המרכיבות את שמו אב, הם שני האותיות הראשונות בשפה העברית, וביחד הגימטריה שלהם הוא 3 (א=1, ב=2) שזה הגמטריה של האות ג' (ג=3) האות השלישית הסוגרת את המשולש של שלושת המהויות חסד, דין ורחמים, או חכמה בינה ודעת. לכן זה שורש חיובי מאוד, רק הגלות הסתירה את זה מענינו. אבל אנחנו עכשיו בסוף הגלות, ומנחם הוא שמו של הגואל בגאולה הסופית. אז צריך לצאת המחושך אל האור, כפי שהרבי מלובביץ' מלך המשיח ששמו מנחם מנדל, מראה לנו בשמו, שהגיע זמן הגאולה. הגלות נגמרה צריך להקים את הבית השלישי, צריך להקים את מלכות ישראל ואת בית המקדש, עשיו ברגע זה ממ"ש.

 

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

בתחילת חודש מנחם אב לא נוהגים לאכול בשר, הסיבה המרכזית החיצונית היא בגלל שימים אלו הם ימים של אבל על חורבן הבית הראשון והשני, ומכיוון שבשר ויין משמחים את האדם, אז בזמן אבלות ממעטים באכילת בשר ושתיין יין. אבל כאמור זו סיבה חיצונית, הסיבה הפנימית קשורה עם הכנה לגאולה הסופית, כי לאחר הגאולה אחד הדברים שכתובים בנביאים: "וגר זאב עם-כבש, ונמר עם-גדי ירבץ; ועגל וכפיר ומריא יחדיו, ונער קטון נוהג בם.  ופרה ודוב תרעינה, יחדיו ירבצו ילדיהן; ואריה, כבקר יאכל-תבן". דהינו לאחר הגאולה הסופית יהיה מצב בו יפסיקו לאכול בשר וגם האריה יאכל תבן. לכן בתקופה זו הכנה לגאולה הסופית אנו לא נוהגים לאכול בשר בקר (יש גם כאלו שלא אוכלים בשר עוף), וגם לא שותים יין, כי יין קשור עם חטא האדם הראשון, ולכן ביהדות מקדשים על יין לתקן את החטא הזה. אבל בגאולה הסופית החטא הזה יתוקן ולכן לא יהיה צורך גם בשתיית יין.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

כאמור שם החודש הוא אב, א=1 מסמל את הבית הראשון, ב=2 מסמל את הבית השני, ולכן השם הכולל אב=3 מסמל את הבית השלישי. בזמן שכל אות בנפרד היא מצב זמני, סיכום האותיות יחד אב=3 זה מצב סופי. כך אנו מצווים בזמן הזה ללמוד הלכות הקשורות בבינין הבית השלישי, הבית שלא יהרס עוד והוא יחבר יחד את כל עם ישראל והעולם כולו לשלמות רוחנית עם הקב"ה. זה חודש אב חודש הגואלה.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

ראש חודש הוא תמיד מצב של שימחה וקדושה, גם בחודש מנחם אב עדיין שמחים בראש חודש ואוכלים בשר ושותים יין. ביחוד כאשר ראש החודש הוא ביום שישי צמוד לשבת, כי זה אומר שגם יז' בתמוז וגם ט' באב יחולו ביום השבת, ואז לא רק שלא מתענים בימים האלו אלא אוכלים בשר ושותים יין בשימחה, כפי שצריך להיות בגאולה הסופית, שם נאכל מבשר שור הבר ונשתה מהיין המשומר משבעת ימי בראשית, כל זה עם כל האבות והאימהות בסוכה מעורו של לויתן. אז מכיוון ששבת היא דומה לעולם הבא עולם הגאולה, כך ימים אלו הם ימי גאולה ושימחה.

 

חודש טוב.

מנהל הפורום
1000+

בס"ד

 

אנחנו כבר על סף הגאולה, מרגישים את זה בכל מקום, הזמן עובר מהר יותר כי הקב"ה מזרז את העניינים כדי שנגיע למועד הגאולה, וגם הכל מתפתח היום מהר יותר ומתקדם מהר יותר כדי שיהיה מוכן לזמן הגאולה. כך בזריזות רבה הגענו השנה לשבוע האחרון של שלושת שבועות בין המצרים, שבוע של חודש מנחם אב. השבוע שבסופו יהיה בשבת שוב ט' באב אז לא נצום בו ולא נתענה בו, אלא נשמח ונאכל בשר ונשתה יין. כעת הגיעה הזמן להתכונן סופית לגאולה, לא לחשוב שזה עוד רחוק מאיתנו אלא קרוב מאוד מאוד, הגאולה הסופית והתגלות משיח צידקנו, צריך להיות מוכן לזה, לא להתפס בהפתעה. בעבר התאבלו באב כי רק זכרו את העבר, אבל כעת חייבים לראות את העתיד כי הוא כמעט כבר כאן, יתכן שבשנה זו ממ"ש. כי אנו לא התאבלנו כבר שנתיים לא ביז' בתמוז ולא בט' באב, זה רמז גדול הגיע זמן הגאולה הסופית וזה מה שצריך לעמוד מול עינינו השנה.

 

חודש טוב וגאולה שלימה.

מנהל הפורום
1000+
עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
קבלה
בחר
בחר