אבחנה לאוטיזם לילדה בת 1.10

ערב טוב,

הבת שלי אובחנה שהיא נימצאת על הרצף בדרגה הנמוכה. האיבחון נעשה לפני 3 חודשים בהתפתחות הילד ורק עכשיו קיבלנו את התוצאה שלו. יש לציין שהילדה מאוד התקדמה מאז היא הייתה מבטאת בצרחות לכל דבר ועכשיו היא למדה להשתמש באוצר מילים ועל כן גם רמת הצרחות ירדה. אולי אני ובעלי "מכחישים" בתוכנו אבל הילדה בכלל לא ניראת אוטיסטית היא ילדה שמחה וחייכנית ואוהבת חברת אנשים ושמשחקים איתה, ממש ילדה רגילה, פרט לזה שהיא לא מדברת ולא הולכת עדיין. היא כרגע נמצאת בגן פרטי כבר חודש וזה ניראה כאילו היא פורחת שם ושטוב לה. רציתי להתייעץ לגבי המסגרת של הגן הטיפולי שהמליצו לנו עליו? האם זה משהו שיכול להתאים לבת שלי או שכדאי להשאיר אותה בגן פרטי איפה שהיא עכשיו?

שלום רב לך מורן.

דבר ראשון, לא נתייחס לילדה כאוטיסטית, אלא כילדה. לאוטיזם נתייחס ברצינות כבעיה שממנה היא סובלת ובכובד ראש נתייחס לכך.

כפי שציינת, ישנו ספקטרום באוטיזם ונשמע שביתכן נמצאת ברף גבוה.

לדעתי הצנועה, על אף היותי איש מקצוע, היא שיש להתייחס לכל מקרה לגופו. בגן הפרטי אתם רואים התפתחות ופריחה ושטוב לה. לכן אני תוהה מדוע יש לשנות מסגרת? במידה ותראו בעתיד שישנם קשיים, אז ניתן יהיה לשקול מעבר לגן טיפולי שיתאים את עצמו לצרכים שלה. עם זאת, כרגע נראה שאין לה צריכים מיוחדים וקשיים פרט לאלו שציינת.

מקווה שזה עוזר.

בכבוד רב,

ד״ר רותם אביטוב

ד״ר רותם אביטוב, פסיכולוג קוגניטיבי-התנהגותי, Ph.D.

טיפול קוגניטיבי-התנהגותי בחרדות, מצבי רוח ומשברים

חבר-מומחה ומדריך באגודה הישראלית לטיפול קוגניטיבי-התנהגותי- איט"ה

אתר: www.cbt-psychology.com

קליניקה:

ש"ד בנימין 43, נתניה, נייד: 050-2481472

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול קוגניטיבי-התנהגותי - הפרעות חרדה ומשברים
בחר
בחר