חרדות

היי, קוראים לי נתי ואני בת 24.. נמצאת במצב של חוסר אונים.

לפני 4 חודשים ביום המקולל 8/6 קיבלתי התקף חרדה פתאומי, הרגשתי סחרחורת נוראה וחשבתי שאני עומדת להתעלף ולא להתעורר, פינו אותי באמבולנס למיון ושם לאחר כמה שעות של בדיקות נאמר לי שהכל תקין ושחררו אותי. רק שלא בזה זה נגמר, כל יום מאז הוא סיוט... אני מוצפת בחרדות,אני לא יכולה להסביר, כאבי ראש, סחרחורות ובעיקר תחושת ייאוש. מחוץ נראה שהכל בסדר איתי אבל מבפנים המחשבות אוכלות אותי, כבר שכחתי איך חייתי קודם. הפסקתי לעשן, לשתות אלכוהול ולשתות קפאין וזה אמור להקל עליי אבל זה מרגיש לי כמו חיים חסרי טעם בעיקר כי נהניתי מאוד מהדברים האלה לפני. הייתי כבר בטיפול פסיכולוגי מטעם קופת החולים שלא עזר כמובן (מי שחשב שהרפורמה בתחום בריאות הנפש תקל על המטופלים כנראה וטעה) וכרגע אני מחפשת מטפל חדש, שמעתי המלצות על emdr ועל cbt... אשמח לשמוע מאנשים שמכירים או חוו איזה סוג טיפול הכי מתאים וכמה זמן לוקח להחלים מזה והאם אני אחזור לחיות כמו קודם

היי,

ממליץ לך לבדוק את שיטת שחר. דרך חדשה ומדהימה לשחרור מחרדות.

שיטת שחר

תנסי את האתר הזה. הוא ממש עזר לי:

טיפול נפשי

בטיפולנט

היי נתי היקרה, ותודה על שיתוף נוגע ללב!

מה שאת מתארת נשמע כמו התקף פאניקה. לאורך זמן ביחד עם המחשבות השליליות על ההתקף האפשרי הבא ואולי גם המנעויות מסויימות זה הפך להיות הפרעת פאניקה.

בליבה של הפאניקה עומד הפחד מפני סימפטומים גופניים הקשורים ללחץ כגון דופק גבוה, קוצר נשימה ודומיהם ופה אני אגלה לך את הסוד של כל מי שסובל מפאניקה או מהתקפי פאניקה - יש תחושה מציאותית מאוד של איום ממשי על החיים או השפיות או אובדן שליטה עצמית, זה גם מה שקרה לך וההוכחה שהחשש הזה הוא כנראה לא מציאותי זה העובדה שהבדיקות יצאו תקינות.

פאניקה היא בעיה די נפוצה, היא יכולה להיות מאוד מגבילה בייחוד כאשר מתחילים להמנע מדברים מסויימים והיא מתחילה לנהל את החיים אבל האמת שהיא די קלה לטיפול בכלים הCBT או מה שניקרא הטיפול הקוגניטיבי התנהגותי. 

את מוזמנת לקרוא אצלי באתר של המעבדה למצברוח על המילכוד של המחשבות השליליות וגם במידה ואת מתעניינת בטיפול קוגניטיבי התנהגותי את תמצאי כאן מאמר די מקיף על איך שזה עובד.

מוזמנת לדבר איתי אם יש לך שאלות, ובעיקר תהיי חזקה ואל תוותרי על הפאניקה!

שיהיה בהצלחה
ג'ני

שלום נתי

במצב שאת מתארת, כאשר את מגיעה לבית החולים ואין ממצא פתולוגי. משייכים את זה לרוב לעצבים | התמוטטות עצבים ונותנים תרופה להרגעה. תחושת סחרחורת, הרגשת עילפון וכו' .... 
יש מצב שעברת מתחים וחרדות בגלל סיטואציה מסויימת וניתן לטפל בזה בדרכים טבעיות ולצאת מזה.

שלום נתי

אנשים רבים חווים התקפי חרדה ברמה כזו או אחרת. לעתים תכופות מגיעים לחדרי מיון בחשד להתקף לב, אך אפשר עם למידה להתגבר על התופעות האלו. מחוץ לכך,שיחות עוזרות עם פסיכולוג,עם חברים. להציף את הענין זה עוזר. פעם גם אני לא הבנתי מה זה וגם אני מדי פעם עוברת התקפי חרדה. יש תרופות טבעיות שמאוד עוזרים לכך. ממליצה! 

אבל דעי שאינך לבד. רבים בשלב מסוים בחייהם חווים התקפי חרדה ,לומדים להתנהל איתם,משוחחים על כך וגם משהו טהעי או אפילו רגיעון מקל מאוד. מקווה שעזרתי לך במקצת.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
טיפול קוגניטיבי-התנהגותי - הפרעות חרדה ומשברים
בחר
בחר