לא נכון!

מדד האושר של האו"ם: ישראל ירדה שני מקומות, אבל היא עדיין מהמדינות המאושרות בעולם. הנורדיות בצמרת, וכמה שמח לפלסטינים ואיראן?

סוכנויות הידיעות (פורסם לפני כשנה: 20.03.19 , 14:08)

ישראל מדורגת במקום ה-13 במדד האושר העולמי לשנת 2019 שפרסם היום (ד') האו"ם. מדובר בירידה של שני שלבים עבור ישראל, שבשנתיים הקודמות דורגה במקום ה-11. המדינה המאושרת בעולם – זו השנה השנייה ברציפות – היא פינלנד. מיד אחריה בטבלה, לפי הסדר: דנמרק, נורבגיה ואיסלנד – כולן מדינות נורדיות.

כפי שציינתי, מדינות אלו הן דלות באוכלוסייתן

לכן הם מתקיימות כמו משפחה קטנה

ולכן אינן יכולות להוות מודל למדינה עם אוכלוסיה גדולה

מה עוד שעיקר אושרן מבוסס על עושרם בנפט

ואינך יכול לשכפל זאת למדינות אחרות

אך אם טוען כי חברה מאושרת היא מודל נכון וטוב

אז אדרבא בסקרים דומים על מידת האושר

לאורך עשרות שנים בישראל יוצאים תוצאות מעניינות

יוצא כי החרדים הם מהמגזרים המאושרים ביותר בישראל, ושביעות הרצון מחייהן היא הגבוהה ביותר

אי לכך, ובהתאם לזאת.....

ההגיון שלך מכתיב כי אתה ושכמותך חייבים כנראה להעריץ כמודל לחיקוי את אורח החיים במגזר החרדי. 

אתה טענת שעושר אינו העיקר ופתאום אתה תולה את הכל בעושר?

אושר מבחינתי וא פועל יוצא ממידת החופש שניתן לפרט ומידת היכולת שלו להגשים עצמו ללא דיכוי מצד אנשים חשוכים כמוך. האושר החרדי הוא מבחינתו אושרו אינפנטילי של ילד שהכל נקבע לו ומוכתב וכל צרכיו הממשיים ניתנים מבלי שיצטרך להתאמץ. החרדים יכולים להיות מאושרים כל עוד הם חברה קטנה שכל מחסרוריה  נקבעים עבורה ואין לה חובות ובזכות האמונה הפאנטית שלה בחבר דמיוני ששולט בגורלה. זהו לא האושר שלי.

אושר היא תחושה אישית וסוביקטיבית, שבמידה מסוימת קשורה קשר ישיר לציפיות האדם מחייו, ומטרותיו בחיים

ועד כמה הוא מצליח להגשים אותם

כדי להגיע ולנגוע באושר לאורך זמן, נדרש איזון בין החומר לרוח לאורך זמן

חברה אתאיסטית אנוכית הסוגדת לעגל הזהב לא תהיה מאושרת

הציפיות של חברי קבוצה זו הן עינוגים ותחושת סיפוק הולכת וגדלה מצרכי תענוגות הגוף

קהילה מסוג זה דינה התרסקות וקריסה - אין היא שומרת על איזון

ואין מספיק תענוגות גוף לספק את צורכיהה האנוכיים ההולכים וגדלים של חברה מסוג זה

חברה בריאה נפשית ומאושרת לאורך זמן חייבת להאמין באלוקים

ולחיות על פי דרכו

להפריש לצדקה, ולעזור באכפתיות לחלשים

עם לכידות חברתית וערבות הדדית

זה "טריק" לא פשוט להיות מאושר לאורך זמן 

לחיות ולהתפרנס ביושר, כשמסביבך רשע, רוע ופשע חוגגים ומשגשגים. 

אהה, צורכיהה

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

יש לך בעיה עם תענוגות הגוף כאילו זה חטא. חברה בריאה לא מותנית באמונה . אמונה היא עניינו של הפרט ולא של החברה.

אני אדבר בשם עצמי. לא נמנעתי מעולם מתענוגות הגוף. נמנעתי תמיד לפגוע בזולת כדי לממש תענוגות אלה. אני אדם מבוגר שקרא אלפי ספרים, עשה שלושה התארים, כתב עשרות מאמרים היה שותף לכתיבת 10 ספרים. רואה תיאטרון, קולנוע, טלוויזיה מרבה ללכת למוזיאונים שומע מוסיקה (לצערי לא קלאסית) - חינכתי ולימדתי אלפי תלמידים , עבדתי והתפרנסתי תמיד למחייתי ללא כל סיוע שרתתי בצבא ובמילואים  הקמתי משפחה, איך אתה יכול להגדיר אותי כאיש שסוגד לעגל הזהב ולתענוגות הגוף? האם איני עוסק בענייני רוח? מה זה רוח? למה קריאת ספר איכותי הוא פחות רוחני ממלמול דברי שבח לאל על בסיס יומי? האם כדי להיות אזרח מועיל וראוי כמוני (במלא הצניעות) עלי להאמין באלוהים? אים אפשר בכלל להאמין במשהו שמבחינתי לא קיים? האם אני רשע בגלל שאני דוגל בחופש ונותן לזולת לחיות כרצונו (ולמרות הכוח שבידי אפילו לאפשר לך להשמיע דברי בלע נוראים ללא צנזורה)?

ואני לא מיעוט. כל האנשים הסובבים אותי הם כאלה. מה לא בסדר איתנו?

כבר הזכרתי שהחיים בסגנון כשלך מובילים לאבדון

ובמבחן התוצאה אכן זה מה שקורה בחברות ומדינות מסוג זה המאמצות חיי תענוגות בראש סדר העדיפויות

מאוד ייתכן שאתה אדם איכותי וישר, ואצלך המוסר הוא בדרגה גבוהה שבאה מתוך הכרה פנימית

אך מרבית האנשים שיחיו בחברה ובמדינה המקדשת את  עגל הזהב 

רבים לא ינהגו ביושר כמוך וימנעו מרע, וישדמרו לא לגרום את הרע לאחרים

עכשיו.....

אתה מודה עי חיית ולא התנזרת מסקס, ואינך רואה איך זה פגע בך או באחרים

ובכן, כבר היינו בנקודה זו - אך אחזור ואזכיר לך

בנעוריך כשהייתה מעורב באקט מני או ביחסים מיניים עם בחורות

- מניין לך שהם לא התאהבו בך?

- ומניין לך שכאשר עברת לאחרת חוו מפח נפשי קשה, או דיכאון או חלילה התאבדו בגלל אהבה נעזבת?

- מניין לך שהן לא נכנסו להריון והביאו את הילד לחיים, וגידלו אותו בקשיים עצומים, עוני וסבל נפשי?

- מניין לך שחלילה הן לא הרגו את הילד חסר הישע וחף מפשע בהפלה ובכך עשו עוול נורא וחטא?

- או מניין לך שלא חשו תחושת אשם עצומה וחרטות בגיל מאוחר יותר על ההפלה שעשו?

- מניין לך שבעקבות אהבה נכזבת שהיו להן

בסיבוב אחר עם גבר אחר הן לא הפכו חשדניות, סגורות, לא נפתחו למערכת יחסים בריאה, והמשיכו ונפיצו את כאבן לגברים אחרים?

- מניין לך שבכלל הן התחתנו..... אולי בעקבות מפםח הנפש שהיה להן איתך נשארו רווקות מזדקנות?

גבר איננו בנוי כמו אשה......

- הוא בנוי פיזית אחרת מאשה

- הוא בנוי נפשית אחרת מאשה

אתה כגבר יש לך את נקודת המבט של גבר במערכת יחסים פיזית, והיא שונה לרוב מציפיות הנשים ממערכת היחסים

אני מקווה שהצלחתי להבהיר את כוונתי.  

ודבר נוסף......

אתה כהיסטוריון מכיר את הדעה הרווחת כמדומני כי גם האימפריה היוונית

וגם האיפריה הרומית

בסופו של דבר נפלו בגלל הסתאבות, שחיתות וסגידה לתענוגות הגוף - שהחלישו אותן מבפנים

כמדומני שזהו ההסבר לנפילתן.

למה אתה מסלף? מה זה תעזוב אותי בשקט? אני בעד מדינת חוק שוויונית, שלום, ערבות הדדית ועזרה לחלשים יותר סוציאליזם כל הטוב שבני האדם צריכים. זה לא סותר את חיה ותן לחיות. אלו אמצעים המאפשרים זאת. מה בדיוק פסול באל תגיד לי מה לאכול, מתי לנסוע ולא לנסוע, עם מי ומתי לשכב (בתנאי שאני לא פוגע במישהו) מה לקרוא ולראות ומה לא לראות וכו' זאת תכלית הקיום והחרות האנושית שאנשים רשעים כמוך זוממים לפגוע בהם.

במבחן התוצאה מדינות המערב משגשגות ואין ולו מדינה אחת בעולם שאזרחיה מאושרים וחיים על פי הערכים שלך.

גם לך אין יכולת נבואית ובכל זאת אתה חולם ומאמין במשיח והסכמה ערבית להקמת מקדש... 72 שנה יש לנו מדינה רוב היהודים לא יחזרו -אז הם יחזרו שתקים פה מדינת הלכה זועתית?

תתפלא לשמוע שאחוז המתאבדים הגבוה ביותר בעולם זה בפינלנד..למה?

כי יש להם הכל.. חיים משעממים

החיים הכי מאושרים זה אצל החרדים.

למה אתה מסלף? מה זה תעזוב אותי בשקט? אני בעד מדינת חוק שוויונית, שלום, ערבות הדדית ועזרה לחלשים יותר סוציאליזם כל הטוב שבני האדם צריכים. זה לא סותר את חיה ותן לחיות. אלו אמצעים המאפשרים זאת. מה בדיוק פסול באל תגיד לי מה לאכול, מתי לנסוע ולא לנסוע, עם מי ומתי לשכב (בתנאי שאני לא פוגע במישהו) מה לקרוא ולראות ומה לא לראות וכו' זאת תכלית הקיום והחרות האנושית שאנשים רשעים כמוך זוממים לפגוע בהם.

במבחן התוצאה מדינות המערב משגשגות ואין ולו מדינה אחת בעולם שאזרחיה מאושרים וחיים על פי הערכים שלך.

גם לך אין יכולת נבואית ובכל זאת אתה חולם ומאמין במשיח והסכמה ערבית להקמת מקדש... 72 שנה יש לנו מדינה רוב היהודים לא יחזרו -אז הם יחזרו שתקים פה מדינת הלכה זועתית?

תתפלא לשמוע שאחוז המתאבדים הגבוה ביותר בעולם זה בפינלנד..למה?

כי יש להם הכל.. חיים משעממים

החיים הכי מאושרים זה אצל החרדים.

טוב זה ברור ומובן. הם מאושרים כי הם כידוע מפרנסים את החילונים, וזה גורם להם הרבה נחת סיפוק חדוות חיים ואושר.

יש לך בעיה עם תענוגות הגוף כאילו זה חטא. חברה בריאה לא מותנית באמונה . אמונה היא עניינו של הפרט ולא של החברה.

אני אדבר בשם עצמי. לא נמנעתי מעולם מתענוגות הגוף. נמנעתי תמיד לפגוע בזולת כדי לממש תענוגות אלה. אני אדם מבוגר שקרא אלפי ספרים, עשה שלושה התארים, כתב עשרות מאמרים היה שותף לכתיבת 10 ספרים. רואה תיאטרון, קולנוע, טלוויזיה מרבה ללכת למוזיאונים שומע מוסיקה (לצערי לא קלאסית) - חינכתי ולימדתי אלפי תלמידים , עבדתי והתפרנסתי תמיד למחייתי ללא כל סיוע שרתתי בצבא ובמילואים  הקמתי משפחה, איך אתה יכול להגדיר אותי כאיש שסוגד לעגל הזהב ולתענוגות הגוף? האם איני עוסק בענייני רוח? מה זה רוח? למה קריאת ספר איכותי הוא פחות רוחני ממלמול דברי שבח לאל על בסיס יומי? האם כדי להיות אזרח מועיל וראוי כמוני (במלא הצניעות) עלי להאמין באלוהים? אים אפשר בכלל להאמין במשהו שמבחינתי לא קיים? האם אני רשע בגלל שאני דוגל בחופש ונותן לזולת לחיות כרצונו (ולמרות הכוח שבידי אפילו לאפשר לך להשמיע דברי בלע נוראים ללא צנזורה)?

ובמבחן התוצאה אכן זה מה שקורה בחברות ומדינות מסוג זה המאמצות חיי תענוגות בראש סדר העדיפויות

מאוד ייתכן שאתה אדם איכותי וישר, ואצלך המוסר הוא בדרגה גבוהה שבאה מתוך הכרה פנימית

עכשיו.....

- ומניין לך שכאשר עברת לאחרת חוו מפח נפשי קשה, או דיכאון או חלילה התאבדו בגלל אהבה נעזבת?

- מניין לך שהן לא נכנסו להריון והביאו את הילד לחיים, וגידלו אותו בקשיים עצומים, עוני וסבל נפשי?

- מניין לך שחלילה הן לא הרגו את הילד חסר הישע וחף מפשע בהפלה ובכך עשו עוול נורא וחטא?

בסיבוב אחר עם גבר אחר הן לא הפכו חשדניות, סגורות, לא נפתחו למערכת יחסים בריאה, והמשיכו ונפיצו את כאבן לגברים אחרים?

- מניין לך שבכלל הן התחתנו..... אולי בעקבות מפםח הנפש שהיה להן איתך נשארו רווקות מזדקנות?

אתה כגבר יש לך את נקודת המבט של גבר במערכת יחסים פיזית, והיא שונה לרוב מציפיות הנשים ממערכת היחסים

ודבר נוסף......

וגם האיפריה הרומית

בסופו של דבר נפלו בגלל הסתאבות, שחיתות וסגידה לתענוגות הגוף - שהחלישו אותן מבפנים

איזה בולשיט...

אדם שיוצר תורם לחברה וחי חיים מוסריים מוביל לאבדון. חרדים שלא עובדים לא משרתים בצבא מדביקים את עם ישראל מבלי להתחשב בקורונה, מדכאים את נשותיהם לא מיצרים שום דבר חשוב בשום תחום -הם האידיאל...

כל מערכת אנושית  בין בני אדם עלולה להביא להשלכות. אז לא נקיים שום יחסים אנושיים כי "מנין לי"? בשעת מעשה זה היה הדדי לא פגעתי באדם ואם היו לי יחסים נמשכים עם נשים בעבר  והם הסתיימו -גם אני נפגעתי. אז מה ? זו דרכו של עולם. עניין של פגיעות אין הבדל בין גבר לאשה. ובעצם בעולם המודרני גם ברוב התחומים האחרים.

עכשיו.....

ודבר נוסף......

וגם האיפריה הרומית

איזה בולשיט...

אדם שיוצר תורם לחברה וחי חיים מוסריים מוביל לאבדון. חרדים שלא עובדים לא משרתים בצבא מדביקים את עם ישראל מבלי להתחשב בקורונה, מדכאים את נשותיהם לא מיצרים שום דבר חשוב בשום תחום -הם האידיאל...

כל מערכת אנושית  בין בני אדם עלולה להביא להשלכות. אז לא נקיים שום יחסים אנושיים כי "מנין לי"? בשעת מעשה זה היה הדדי לא פגעתי באדם ואם היו לי יחסים נמשכים עם נשים בעבר  והם הסתיימו -גם אני נפגעתי. אז מה ? זו דרכו של עולם. עניין של פגיעות אין הבדל בין גבר לאשה. ובעצם בעולם המודרני גם ברוב התחומים האחרים.

לטוב או לרע......

למערכות יחסים יש השלכות

יחסי מין הם אינם יחסים שמעורב בהם הגוף בלבד באופן רובוטי

מעורבים רגשות עמוקים, בעיקר מצד הנשים הבנויות אחרת מהגבר

כך אלוקים או בשבילך הטבע ברא אותנו - שונים......  לא שווים

בדברי יש אמת, ולכן דברים אלו הכעיסו אותך, ונכנסו לך מתחת לעור

לגבר נוח מאוד לשתות את החלב ולהמשיך הלאה

להתעלם מההשלכות מבלי לחשוב על הפרה

כבר אמרתי לך בעבר, שאתה עושה טעות פשוטה אך קריטית

הלך המחשבה שלך הוא תמים

אתה חושב כי אם אצלך אין כוונה רעה, ואתה יישר

אזי כולם כמוך - ולא היא

החוק האלוקי - והחוק המוסרי - והחוק הפלילי

לא סומכים על כך כי בני האדם יצייתו מרצונם החופשי לחוקים אלו

יש תמיד איום בסנקציות

מכיוון שמניסיון עם אנשים למדו כי אין האדם מושלם, ולעתים קרובות כשאין הרתעה הוא יתפטה ויעבור על החוק

לכן.....

כשבמערכת המבוססת על מוסר הדת מגדלים ומחנכים מקטנות את הילדים לחיי מוסר 

ויש ציפיות מהם לנהוג באופן מוסרי, וזאת עם שילוב של לחץ חברתי

ובשילוב של חברה שמלווה אותך מסביב לשעון

ופיקוח עצמי של מצפונך - אלוקיך

הרי התוצאה לרוב היא חיים איכותיים, בטוחים ומוסריים יותר 

עם היקף רוע, רשע ופשע מועט מאוד.  

עולם המושגים שלך ארכאי. יחסי מין יכולים להיווצר תוך כדי תשוקה הדדית לא כל רגש ויכולים להיווצר כתוצאה מרגש המתפתח בין בני זוג ולאחר מכן הוא נעלם יתכן שהגבר ישאר פגוע יתכן והאשה. עוברים הלאה זה לא אמור למנוע זאת . כל מערכת אנושית בין בני אדם עוברת תהפוכות אישיות. זה טיבו של עולם.

"הטבע ברא אותנו" זה לא טיעון. זה מותר האדם שהוא לא רק פועל על פי הטבע. הטבע ברא אותנו ערומים ולא קבע שעלינו להתלבש להתחתן ולהקים משפחות. כל ההתנהגויות האנושיות הן תלויות תרבות ותרבות היא דבר דינמי המשתנה עם הזמן ועם המקום.

אני ממש לא תמים אני רק מדגים. רוב בני האדם הם שומרי חוק כמוני ובכל חברה יש גם פורעי חוק המהווים מיעוט. גם זה טיבו של עולם. ברור שצריך להטיל סנקציות אבל השאלה היא עד כמה הסנקציות הללו פוגעות  בחירות האדם. הדת לא מוסרית כי היא מטילה סנקציות על מעשים שאין בהם שום דבר פסול ולא מוסרי.  חיים איכותיים הם חיים של חירות וחופש חיים של ציוויים ואיסורים על החירות אינם חיים איכותיים!

בעזרת השם במהרה בימנו יבנה בית המקדש, ויתקיים בנו הפסוק

הפסוק המלא מספר שמות פרק לד פסוק כד:

"כי אוריש גוים מפניך והרחבתי את גבולך

ולא יחמוד איש את ארצך בעלותך לראות את פני ה' אלוהיך שלוש פעמים בשנה" 

גם בעניין בית הפיגולים השלישי,רבניך הם בורים ונבערים בתורה...

רב לך ללקלק סוליות נעליהם

הם יובילוך עד עברי פי תחת....

עולם המושגים שלך ארכאי. יחסי מין יכולים להיווצר תוך כדי תשוקה הדדית לא כל רגש ויכולים להיווצר כתוצאה מרגש המתפתח בין בני זוג ולאחר מכן הוא נעלם יתכן שהגבר ישאר פגוע יתכן והאשה. עוברים הלאה זה לא אמור למנוע זאת . כל מערכת אנושית בין בני אדם עוברת תהפוכות אישיות. זה טיבו של עולם.

"הטבע ברא אותנו" זה לא טיעון. זה מותר האדם שהוא לא רק פועל על פי הטבע. הטבע ברא אותנו ערומים ולא קבע שעלינו להתלבש להתחתן ולהקים משפחות. כל ההתנהגויות האנושיות הן תלויות תרבות ותרבות היא דבר דינמי המשתנה עם הזמן ועם המקום.

אני ממש לא תמים אני רק מדגים. רוב בני האדם הם שומרי חוק כמוני ובכל חברה יש גם פורעי חוק המהווים מיעוט. גם זה טיבו של עולם. ברור שצריך להטיל סנקציות אבל השאלה היא עד כמה הסנקציות הללו פוגעות  בחירות האדם. הדת לא מוסרית כי היא מטילה סנקציות על מעשים שאין בהם שום דבר פסול ולא מוסרי.  חיים איכותיים הם חיים של חירות וחופש חיים של ציוויים ואיסורים על החירות אינם חיים איכותיים!

מצד אחד אתה שומר חוק גם אם אינך מסכים עמו.

מצד שני אתה מחפש להיות בן חורין מהחוקים.

התורה והיהדות אור לגויים בנושא זכויות הפרט הכי ליברלית.

מה שמפריע לך הוא הצד האלוהי.

אם היינו לוקחים את כל החוקים.. וההלכות והיינו כותבים בכותרת חוקי הכנסת לא היתה מתנגד.

בנו להקים כאן מדינה יהודית שתתנהל על פי ההלכה היהודית ואתה דורש לעקר זאת.

מצד אחד אתה שומר חוק גם אם אינך מסכים עמו.

מצד שני אתה מחפש להיות בן חורין מהחוקים.

התורה והיהדות אור לגויים בנושא זכויות הפרט הכי ליברלית.

מה שמפריע לך הוא הצד האלוהי.

אם היינו לוקחים את כל החוקים.. וההלכות והיינו כותבים בכותרת חוקי הכנסת לא היתה מתנגד.

בנו להקים כאן מדינה יהודית שתתנהל על פי ההלכה היהודית ואתה דורש לעקר זאת.

בנינו כאן מדינה דמוקרטית שהתתנערה מההלכה ושהיהדות החרדית התנגדה לה ולהקמתה. אני רוצה להיות בן חורין מחקיקה שלא נקבעה על ידי באמצעות נציגים שבחרתי אלא ע"י הרבנים והיא מגבילה את חירותי. בשלב זה את חוקי ההלכה שומרים רק מי שבוחר לשמור אותם ואני אעשה הכל כדי שחוקי ההלכה לא יהיו חוקי הכנסת.  בינתיים לשמחתי זה מצליח לי וכך יהיה בעתיד. כתהיה כאן מדינת הלכה- הלכה המדינה.

אדם שוחר טוב מנסה לצמצם את הסבל האנושי מסביבו

ממרבית האנשים לא מצופה להפוך עולמות בצורת מלחמת דון קישוט בכל הרוע בעולם

אך כן מצופה מאנשים שוחרי טוב לעשות בסביבתם את הטוב, ולצמצם מסביבם את הסבל האנושי

כשאתה חיים, מתנהג באופן הולל בענייני נשים - אתה גורם לסבל מסביבך

לעתים אתה נפגע, ולרוב הנשים נפגעות

מכאן צריך להפיק לקח כי יחסי מין באופן מיטבי מבחינת הקהילה והחברה האנושית

ראוי כי יתקיימו במסגרת הנישואין

ידוע כי התשוקה המינית של גברים ויצר המין שלהם לפעמים גובר עליהם

אי לכך ובהתאם לזאת תמיד לאורך ההיסטוריה האנושית היו זונות בתשלום

אין עובדה זו נותנת אור ירוק מוסרי למעשיהם

ואין העובדה שלגברים יש יצר מיני

אמורה להפוך את החברה להוללת ושוחה וספוגה "בחגיגה" בלתי פוסקת של זיוניים מסביב לשעון

אשאיל את הכותרת לאחד מספריו של דן בן אמוץ

ואומר.....

"זיונים זה לא הכל".  

מה זה ידוע? מעולם לא שכבתי עם מישהי שלא רצתה בזה ורק בדמיון שלך "מזיינים מסביב לשעון"(זה אפילו לא קורה בחיי נישואין...) . לא זכור לי שמישהי טענה שהיא "סבלה" (מקסימום לא נהנתה...) ולא ברור לי על איזה סבל סביבתי אתה מדבר. לדעתי הרבה יותר סבל נגרם מהאיסור להזדיין.

בכל מערכת בין בני אדם שחיים בחברה יש אנשים שנפגעים ("האח הגדול" ניזונה מאקווריום אנושי של אנשים שנאלצים לחיות יחד ופוגעים ונפגעים כל הזמן למצהלות ההמון..) גם אם זה לא כרוך במערכת אינטימית. האם לשם כך נתבודד ונתנזר רק כדי  ש"לא יסבלו" .

בעיקרון נישואין נועדו למסד יחסים זוגיים בין בני זוג שחיפשו את החלק השני שלהם והחליטו שהם מתאימים וראויים. אם לא תתנסה

איך תדע?

אכן "זיונים זה לא הכל" אתה הופך אותם לעניין ול"הכול".

אדם שוחר טוב אכן מנסה לצמצם את הסבל סביבוץ לא מצמצמים סבל ע"י איסורים וגזרות מיותרים.  הם רק מביאים לסבל.

מה זה ידוע? מעולם לא שכבתי עם מישהי שלא רצתה בזה ורק בדמיון שלך "מזיינים מסביב לשעון"(זה אפילו לא קורה בחיי נישואין...) . לא זכור לי שמישהי טענה שהיא "סבלה" (מקסימום לא נהנתה...) ולא ברור לי על איזה סבל סביבתי אתה מדבר. לדעתי הרבה יותר סבל נגרם מהאיסור להזדיין.

בכל מערכת בין בני אדם שחיים בחברה יש אנשים שנפגעים ("האח הגדול" ניזונה מאקווריום אנושי של אנשים שנאלצים לחיות יחד ופוגעים ונפגעים כל הזמן למצהלות ההמון..) גם אם זה לא כרוך במערכת אינטימית. האם לשם כך נתבודד ונתנזר רק כדי  ש"לא יסבלו" .

בעיקרון נישואין נועדו למסד יחסים זוגיים בין בני זוג שחיפשו את החלק השני שלהם והחליטו שהם מתאימים וראויים. אם לא תתנסה

איך תדע?

אכן "זיונים זה לא הכל" אתה הופך אותם לעניין ול"הכול".

אדם שוחר טוב אכן מנסה לצמצם את הסבל סביבוץ לא מצמצמים סבל ע"י איסורים וגזרות מיותרים.  הם רק מביאים לסבל.

כנראה שבנקודה זו של יחסי מין מחוץ לנשואין, ובעיקר בגילאים צעירים

נשאר חלוקים

לפחות דברי נקראים, ואולי בעזרת השם אנשים יותר צעירים יקחו זאת לתשומת ליבם. 

...כן דבריך נקראים ומעידים על תלישות כותבם - העולם הערבי יוותר על הר-הבית...

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

...כן דבריך נקראים ומעידים על תלישות כותבם - העולם הערבי יוותר על הר-הבית...

תתבייש לך. לא ברור שהדור הצעיר יקרא את אליהו ויגיד: וואלה באמת הערבים יוותרו על הר הבית וההומואים יחזרו לארון, והנשים יוורו על קריירה ויחזרו למטבח והזוגות לא יתגרשו והמשיח יגיע . אבל האם זה אומר גם שנפסיק לאונן?

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר