כשאני אומר שאני מאמין אז אתה נהיה פתאום רציונאלי... אני מאמין למשל שיהיה שלום ואם יהיה פיכחון ערבי הוא יהיה באפשרות להתפשר איתנו. אני מאמין שבעתיד תיווצר כאן זהות עברית שתיצור אומה חדשה המורכבת מכל תושבי א"י לא יהיו ערבים ויהודים אלא עברים .

לי אין שום צורך בטריטוריה נוספת ואני מסתפק בארץ קטנה כל עוד היא חיה בשלום . מה תיתן לי שליטה על טריטוריה נוספת? אני אמשיך לחיות בביתי ולישון במיטתי. מיותר לציין שאני מאמין שיווצר לבסוף עולם גלובאלי נטול הבדלים לאומיים.

אתה הפסקת לחלום.....

אני מדבר על שיבת ציון לכל יהודי העולם

עוד מיליונים רבים שיעשו עלייה ויבואו לישראל

צריכים מקום להם ולצאציהם

אתה חושב על עצמך בלבד 

הוא שאמרתי....

אתה ושכמותך עייפתם, התברגנתם, הסתאבתם והפכתם למושחתים הסוגדים לעגל הזהב

אני ושכמותי חושבים על המחר לכלל היהודים בעולם.

החזון שלי על שלום הוא הסתאבות ושחיתות? מתאים לך לחשוב כך. ורוב יהודי העולם לא ירצו לחזור למדינה הנוראית שאתה מתכנן להם..

החזון שלך הוא תעזוב אותי בשקט, תשבור ת'ראש "תחיה ותן לחיות"

וחזון זה שלך מוביל להסתאבות ושחיתות

כפי שאנו רואים במבחן התוצאה במדינות המערב שאמצו חזון זה

כוונות טובות לא תמיד מובילות לתוצאות טובות

אם העם היהודי ירצה לחזור או לא עוד ניווכח

לא ידעתי שניתנה לך יכולת נבואית.

למה אתה מסלף? מה זה תעזוב אותי בשקט? אני בעד מדינת חוק שוויונית, שלום, ערבות הדדית ועזרה לחלשים יותר סוציאליזם כל הטוב שבני האדם צריכים. זה לא סותר את חיה ותן לחיות. אלו אמצעים המאפשרים זאת. מה בדיוק פסול באל תגיד לי מה לאכול, מתי לנסוע ולא לנסוע, עם מי ומתי לשכב (בתנאי שאני לא פוגע במישהו) מה לקרוא ולראות ומה לא לראות וכו' זאת תכלית הקיום והחרות האנושית שאנשים רשעים כמוך זוממים לפגוע בהם.

במבחן התוצאה מדינות המערב משגשגות ואין ולו מדינה אחת בעולם שאזרחיה מאושרים וחיים על פי הערכים שלך.

גם לך אין יכולת נבואית ובכל זאת אתה חולם ומאמין במשיח והסכמה ערבית להקמת מקדש... 72 שנה יש לנו מדינה רוב היהודים לא יחזרו -אז הם יחזרו שתקים פה מדינת הלכה זועתית?

למה אתה מסלף? מה זה תעזוב אותי בשקט? אני בעד מדינת חוק שוויונית, שלום, ערבות הדדית ועזרה לחלשים יותר סוציאליזם כל הטוב שבני האדם צריכים. זה לא סותר את חיה ותן לחיות. אלו אמצעים המאפשרים זאת. מה בדיוק פסול באל תגיד לי מה לאכול, מתי לנסוע ולא לנסוע, עם מי ומתי לשכב (בתנאי שאני לא פוגע במישהו) מה לקרוא ולראות ומה לא לראות וכו' זאת תכלית הקיום והחרות האנושית שאנשים רשעים כמוך זוממים לפגוע בהם.

במבחן התוצאה מדינות המערב משגשגות ואין ולו מדינה אחת בעולם שאזרחיה מאושרים וחיים על פי הערכים שלך.

גם לך אין יכולת נבואית ובכל זאת אתה חולם ומאמין במשיח והסכמה ערבית להקמת מקדש... 72 שנה יש לנו מדינה רוב היהודים לא יחזרו -אז הם יחזרו שתקים פה מדינת הלכה זועתית?

ניסיתי לדון איתך רבות בנוגע לקשר הסיבתי בין החופש הליברלי שאתה מציע לבין שגשוג והיקפו העצום של הרוע, הרשע והפשע

וזאת במדינות המערב שאמצו דרך חיים זו

כנראה לא הצלחתי...

לכן.... פשוט תשפוט על פי מבחן התוצאה

תשפוט על פי היקפו העצום של הסבל האנושי במדינות המערב, וזאת למרות לפעמים השגשוג כלכלי

סבל אנושי המתבטא באחוז העצום של היושבים בכלא, באחוז הגבוהה של המכורים לסמים, אלכוהול, אופיאטים

באחוז הגבוהה של הזנחת הזקנים בעוני, בבדידות ובאומללות, באחוז ההתאבדויות הגבוהה בקרב צעירים שעל חייהם לפניהם ועוד....

זה בדיוק הנקודה . בכל העולם יש סבל אנושי אבל במערב הוא במידה הקטנה ביותר. גם אתה ם כל הרעש והצלצולים היית בוחר לחיות בפינלנד ולא באירן או אפגניסטן.

ההשוואה היא אחך  חי הרוב ולא מה קורה לשוליים. בכל ארץ לא מערבית לא רק שיש פשע ועוני -אוכלוסיית הרוב חיה תחת דיכוי וחוסר חופש. איפפה יש יותר עוני בהודו, עירק או בארה"ב ואטליה?

זה בדיוק הנקודה . בכל העולם יש סבל אנושי אבל במערב הוא במידה הקטנה ביותר. גם אתה ם כל הרעש והצלצולים היית בוחר לחיות בפינלנד ולא באירן או אפגניסטן.

ההשוואה היא אחך  חי הרוב ולא מה קורה לשוליים. בכל ארץ לא מערבית לא רק שיש פשע ועוני -אוכלוסיית הרוב חיה תחת דיכוי וחוסר חופש. איפפה יש יותר עוני בהודו, עירק או בארה"ב ואטליה?

איכות החיים והאושר של בין אנוש לא נקבע רק על פי מצבו הכלכלי

ראה את החרדים שרובם עניים, והם הכי מרוצים ומביעים שביעות רצון גבוהה מחייהם, ולא מרגישים עניים אלא מאושרים

ראה את אזרחי הודו....

ממה שמספרים למרות העוני העצום שם - האנשים שם לרוב חייכנים, סבלניים ונראים מרוצים 

בעולם המערבי יש סבל אנושי גבוהה

ראה ארצות הברית

כ-5% מהאוכלוסיה, וכ-20% מהאסירים בעולם אצלא יושבים בבתי הכלא

30 מיליון אנשים שם ללא ביטוח רפואי

מרבית האמריקאים ללא חסכונות - אם הם מפסיקים לעבוד תוך שבועיים עד חודשיים מרביתם לא יוכלו לדאוג לעצמם

ראה את היקפי הפשע, הרמאויות, הרצח, הגניבות ועוד מאות מרעין בישין בעולם המערבי

חוסר היציבות בחיים, חוסר הערבות ההדדית, לרוב חוסר האכפתיות ממצוקות הזולת - כל אחד לעצמו

כל דאלים גבר וכו'.

חרדים רואים בעולם הזה רק שלב מעבר קצר לחיי-נצח...ולראיה, איש לא חזר משם לקבול כי הונו אותו...  

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

ראה את החרדים שרובם עניים, והם הכי מרוצים ומביעים שביעות רצון גבוהה מחייהם, ולא מרגישים עניים אלא מאושרים

ראה את אזרחי הודו....

ממה שמספרים למרות העוני העצום שם - האנשים שם לרוב חייכנים, סבלניים ונראים מרוצים 

ראה ארצות הברית

מרבית האמריקאים ללא חסכונות - אם הם מפסיקים לעבוד תוך שבועיים עד חודשיים מרביתם לא יוכלו לדאוג לעצמם

חוסר היציבות בחיים, חוסר הערבות ההדדית, לרוב חוסר האכפתיות ממצוקות הזולת - כל אחד לעצמו

כל דאלים גבר וכו'.

גם אני נגד השיטה האמריקאית. אני רואה כדגם אידיאלי את ארצות סקנדינביה ודנמרק. אושר אכן לא נקבע על פי מצב כלכלי אלא (על פי תפיסתי) החופש והחירות האנושית להגשים את עצמה.

ראה את אזרחי הודו....

ראה ארצות הברית

כל דאלים גבר וכו'.

גם אני נגד השיטה האמריקאית. אני רואה כדגם אידיאלי את ארצות סקנדינביה ודנמרק. אושר אכן לא נקבע על פי מצב כלכלי אלא (על פי תפיסתי) החופש והחירות האנושית להגשים את עצמה.

בסקנדינביה ובדנמרק כמדומני אחוז הבדידות הוא עצום

ובהתאם אחוז ההתאבדויות....

ללמדך כי רק סיפוק צרכי האדם הכלכליים אינו מספק

אל תשכח שאלו הן מדינות קטנות באוכלוסייתן - כמו משפה קטנה

כך שקל לדאוג לרמת חיים יחסית גבוהה, ולהפכן למדינות רווחה וסעד מפותחות

כמדומני שלמדינות סקנדינביה יש אוצרות טבע כבר עשרות שנים בדמות מרבצי נפט עצומים בים הצפוני

כך שקל להם להיות נדיבים עם כולם

לכן מודל זה אינו ישים במקומות רבים. 

לא נכון!

מדד האושר של האו"ם: ישראל ירדה שני מקומות, אבל היא עדיין מהמדינות המאושרות בעולם. הנורדיות בצמרת, וכמה שמח לפלסטינים ואיראן?

סוכנויות הידיעות (פורסם לפני כשנה: 20.03.19 , 14:08)

ישראל מדורגת במקום ה-13 במדד האושר העולמי לשנת 2019 שפרסם היום (ד') האו"ם. מדובר בירידה של שני שלבים עבור ישראל, שבשנתיים הקודמות דורגה במקום ה-11. המדינה המאושרת בעולם – זו השנה השנייה ברציפות – היא פינלנד. מיד אחריה בטבלה, לפי הסדר: דנמרק, נורבגיה ואיסלנד – כולן מדינות נורדיות.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

לא נכון!

מדד האושר של האו"ם: ישראל ירדה שני מקומות, אבל היא עדיין מהמדינות המאושרות בעולם. הנורדיות בצמרת, וכמה שמח לפלסטינים ואיראן?

ישראל מדורגת במקום ה-13 במדד האושר העולמי לשנת 2019 שפרסם היום (ד') האו"ם. מדובר בירידה של שני שלבים עבור ישראל, שבשנתיים הקודמות דורגה במקום ה-11. המדינה המאושרת בעולם – זו השנה השנייה ברציפות – היא פינלנד. מיד אחריה בטבלה, לפי הסדר: דנמרק, נורבגיה ואיסלנד – כולן מדינות נורדיות.

כפי שציינתי, מדינות אלו הן דלות באוכלוסייתן

לכן הם מתקיימות כמו משפחה קטנה

ולכן אינן יכולות להוות מודל למדינה עם אוכלוסיה גדולה

מה עוד שעיקר אושרן מבוסס על עושרם בנפט

ואינך יכול לשכפל זאת למדינות אחרות

אך אם טוען כי חברה מאושרת היא מודל נכון וטוב

אז אדרבא בסקרים דומים על מידת האושר

לאורך עשרות שנים בישראל יוצאים תוצאות מעניינות

יוצא כי החרדים הם מהמגזרים המאושרים ביותר בישראל, ושביעות הרצון מחייהן היא הגבוהה ביותר

אי לכך, ובהתאם לזאת.....

ההגיון שלך מכתיב כי אתה ושכמותך חייבים כנראה להעריץ כמודל לחיקוי את אורח החיים במגזר החרדי. 

אולם טענת "בסקנדינביה ובדנמרק כמדומני אחוז הבדידות הוא עצום ובהתאם אחוז ההתאבדויות"....וישראל ירדה שני שלבים.

חרדים מאושרים?

אין שכל - אין דאגות.

חרדים הם פטליסטיים, הם משלימים עם כל "קלף שנופל בחלקם" בחשבם כי שֵם חלק להם אותו על פי "תכנית גדולה" שלו, אשר אין בכחם לרדת לשרשה ולסוף דעתו...

לא נכון!

יוצא כי החרדים הם מהמגזרים המאושרים ביותר בישראל, ושביעות הרצון מחייהן היא הגבוהה ביותר

אי לכך, ובהתאם לזאת.....

ההגיון שלך מכתיב כי אתה ושכמותך חייבים כנראה להעריץ כמודל לחיקוי את אורח החיים במגזר החרדי. 

אתה טענת שעושר אינו העיקר ופתאום אתה תולה את הכל בעושר?

אושר מבחינתי וא פועל יוצא ממידת החופש שניתן לפרט ומידת היכולת שלו להגשים עצמו ללא דיכוי מצד אנשים חשוכים כמוך. האושר החרדי הוא מבחינתו אושרו אינפנטילי של ילד שהכל נקבע לו ומוכתב וכל צרכיו הממשיים ניתנים מבלי שיצטרך להתאמץ. החרדים יכולים להיות מאושרים כל עוד הם חברה קטנה שכל מחסרוריה  נקבעים עבורה ואין לה חובות ובזכות האמונה הפאנטית שלה בחבר דמיוני ששולט בגורלה. זהו לא האושר שלי.

לא נכון!

אי לכך, ובהתאם לזאת.....

אתה טענת שעושר אינו העיקר ופתאום אתה תולה את הכל בעושר?

אושר מבחינתי וא פועל יוצא ממידת החופש שניתן לפרט ומידת היכולת שלו להגשים עצמו ללא דיכוי מצד אנשים חשוכים כמוך. האושר החרדי הוא מבחינתו אושרו אינפנטילי של ילד שהכל נקבע לו ומוכתב וכל צרכיו הממשיים ניתנים מבלי שיצטרך להתאמץ. החרדים יכולים להיות מאושרים כל עוד הם חברה קטנה שכל מחסרוריה  נקבעים עבורה ואין לה חובות ובזכות האמונה הפאנטית שלה בחבר דמיוני ששולט בגורלה. זהו לא האושר שלי.

אושר היא תחושה אישית וסוביקטיבית, שבמידה מסוימת קשורה קשר ישיר לציפיות האדם מחייו, ומטרותיו בחיים

ועד כמה הוא מצליח להגשים אותם

כדי להגיע ולנגוע באושר לאורך זמן, נדרש איזון בין החומר לרוח לאורך זמן

חברה אתאיסטית אנוכית הסוגדת לעגל הזהב לא תהיה מאושרת

הציפיות של חברי קבוצה זו הן עינוגים ותחושת סיפוק הולכת וגדלה מצרכי תענוגות הגוף

קהילה מסוג זה דינה התרסקות וקריסה - אין היא שומרת על איזון

ואין מספיק תענוגות גוף לספק את צורכיהה האנוכיים ההולכים וגדלים של חברה מסוג זה

חברה בריאה נפשית ומאושרת לאורך זמן חייבת להאמין באלוקים

ולחיות על פי דרכו

להפריש לצדקה, ולעזור באכפתיות לחלשים

עם לכידות חברתית וערבות הדדית

זה "טריק" לא פשוט להיות מאושר לאורך זמן 

לחיות ולהתפרנס ביושר, כשמסביבך רשע, רוע ופשע חוגגים ומשגשגים. 

יש לך בעיה עם תענוגות הגוף כאילו זה חטא. חברה בריאה לא מותנית באמונה . אמונה היא עניינו של הפרט ולא של החברה.

אני אדבר בשם עצמי. לא נמנעתי מעולם מתענוגות הגוף. נמנעתי תמיד לפגוע בזולת כדי לממש תענוגות אלה. אני אדם מבוגר שקרא אלפי ספרים, עשה שלושה התארים, כתב עשרות מאמרים היה שותף לכתיבת 10 ספרים. רואה תיאטרון, קולנוע, טלוויזיה מרבה ללכת למוזיאונים שומע מוסיקה (לצערי לא קלאסית) - חינכתי ולימדתי אלפי תלמידים , עבדתי והתפרנסתי תמיד למחייתי ללא כל סיוע שרתתי בצבא ובמילואים  הקמתי משפחה, איך אתה יכול להגדיר אותי כאיש שסוגד לעגל הזהב ולתענוגות הגוף? האם איני עוסק בענייני רוח? מה זה רוח? למה קריאת ספר איכותי הוא פחות רוחני ממלמול דברי שבח לאל על בסיס יומי? האם כדי להיות אזרח מועיל וראוי כמוני (במלא הצניעות) עלי להאמין באלוהים? אים אפשר בכלל להאמין במשהו שמבחינתי לא קיים? האם אני רשע בגלל שאני דוגל בחופש ונותן לזולת לחיות כרצונו (ולמרות הכוח שבידי אפילו לאפשר לך להשמיע דברי בלע נוראים ללא צנזורה)?

ואני לא מיעוט. כל האנשים הסובבים אותי הם כאלה. מה לא בסדר איתנו?

יש לך בעיה עם תענוגות הגוף כאילו זה חטא. חברה בריאה לא מותנית באמונה . אמונה היא עניינו של הפרט ולא של החברה.

אני אדבר בשם עצמי. לא נמנעתי מעולם מתענוגות הגוף. נמנעתי תמיד לפגוע בזולת כדי לממש תענוגות אלה. אני אדם מבוגר שקרא אלפי ספרים, עשה שלושה התארים, כתב עשרות מאמרים היה שותף לכתיבת 10 ספרים. רואה תיאטרון, קולנוע, טלוויזיה מרבה ללכת למוזיאונים שומע מוסיקה (לצערי לא קלאסית) - חינכתי ולימדתי אלפי תלמידים , עבדתי והתפרנסתי תמיד למחייתי ללא כל סיוע שרתתי בצבא ובמילואים  הקמתי משפחה, איך אתה יכול להגדיר אותי כאיש שסוגד לעגל הזהב ולתענוגות הגוף? האם איני עוסק בענייני רוח? מה זה רוח? למה קריאת ספר איכותי הוא פחות רוחני ממלמול דברי שבח לאל על בסיס יומי? האם כדי להיות אזרח מועיל וראוי כמוני (במלא הצניעות) עלי להאמין באלוהים? אים אפשר בכלל להאמין במשהו שמבחינתי לא קיים? האם אני רשע בגלל שאני דוגל בחופש ונותן לזולת לחיות כרצונו (ולמרות הכוח שבידי אפילו לאפשר לך להשמיע דברי בלע נוראים ללא צנזורה)?

ואני לא מיעוט. כל האנשים הסובבים אותי הם כאלה. מה לא בסדר איתנו?

כבר הזכרתי שהחיים בסגנון כשלך מובילים לאבדון

ובמבחן התוצאה אכן זה מה שקורה בחברות ומדינות מסוג זה המאמצות חיי תענוגות בראש סדר העדיפויות

מאוד ייתכן שאתה אדם איכותי וישר, ואצלך המוסר הוא בדרגה גבוהה שבאה מתוך הכרה פנימית

אך מרבית האנשים שיחיו בחברה ובמדינה המקדשת את  עגל הזהב 

רבים לא ינהגו ביושר כמוך וימנעו מרע, וישדמרו לא לגרום את הרע לאחרים

עכשיו.....

אתה מודה עי חיית ולא התנזרת מסקס, ואינך רואה איך זה פגע בך או באחרים

ובכן, כבר היינו בנקודה זו - אך אחזור ואזכיר לך

בנעוריך כשהייתה מעורב באקט מני או ביחסים מיניים עם בחורות

- מניין לך שהם לא התאהבו בך?

- ומניין לך שכאשר עברת לאחרת חוו מפח נפשי קשה, או דיכאון או חלילה התאבדו בגלל אהבה נעזבת?

- מניין לך שהן לא נכנסו להריון והביאו את הילד לחיים, וגידלו אותו בקשיים עצומים, עוני וסבל נפשי?

- מניין לך שחלילה הן לא הרגו את הילד חסר הישע וחף מפשע בהפלה ובכך עשו עוול נורא וחטא?

- או מניין לך שלא חשו תחושת אשם עצומה וחרטות בגיל מאוחר יותר על ההפלה שעשו?

- מניין לך שבעקבות אהבה נכזבת שהיו להן

בסיבוב אחר עם גבר אחר הן לא הפכו חשדניות, סגורות, לא נפתחו למערכת יחסים בריאה, והמשיכו ונפיצו את כאבן לגברים אחרים?

- מניין לך שבכלל הן התחתנו..... אולי בעקבות מפםח הנפש שהיה להן איתך נשארו רווקות מזדקנות?

גבר איננו בנוי כמו אשה......

- הוא בנוי פיזית אחרת מאשה

- הוא בנוי נפשית אחרת מאשה

אתה כגבר יש לך את נקודת המבט של גבר במערכת יחסים פיזית, והיא שונה לרוב מציפיות הנשים ממערכת היחסים

אני מקווה שהצלחתי להבהיר את כוונתי.  

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר