מה הטעם בפחד? הרי ממילא כל אחד יקבל מה שמגיע לו...

ואם מגיע כך וכך,אז עדיף כבר לקבל זאת באהבה...

אם יש טעם לפחד,אזי לפני שמתרגשת הצרה...לשאול עצמנו אם אנחנו מתנהגים בסדר,בצדק ומשפט וחסד ורחמים.

כשמתרגשת הצרה, מה הטעם לפחד?

זה רק ירגיז את אלוהנו עוד יותר...

ובכן...להכיר בזה שניחתת מכה...לומר לעצמנו --מה שיקרה לנו--מגיע לנו...

ולהתענות ...לא מפחד שניפגע,אלא מזה שאולי היינו לא בסדר ואטמנו אזנינו  משמוע ועינינו מראות...

ואם העינוי יהיה אמיתי,אז אולי יכופר לנו...

אם יש טעם לפחד,אזי לפני שמתרגשת הצרה...לשאול עצמנו אם אנחנו מתנהגים בסדר,בצדק ומשפט וחסד ורחמים.

ולהתענות ...לא מפחד שניפגע,אלא מזה שאולי היינו לא בסדר ואטמנו אזנינו  משמוע ועינינו מראות...

מגיפה אומרת דבר אחד עיקרי --- מתנת החיים אינה מובנת מאליה. ויש לשלם כופר על חיינו,איש,איש...

איך לשלם?

לא בכסף.

איש איש כהבנתו,מנין שאדע?

הכל טוב...חשבון נפש,זעקה נגד עוול,אנא עארף...משהו שהוא ההיפך מרק  שאיבת תענוגות עוד ועוד...

מגיפה אומרת דבר אחד עיקרי --- מתנת החיים אינה מובנת מאליה. ויש לשלם כופר על חיינו,איש,איש...

איך לשלם?

לא בכסף.

איש איש כהבנתו,מנין שאדע?

הכל טוב...חשבון נפש,זעקה נגד עוול,אנא עארף...משהו שהוא ההיפך מרק  שאיבת תענוגות עוד ועוד...

זה לא מדעי.

ולא ניתן להוכיח זאת.

זאת הנחה ...בניית הצעת תיאוריה (שלא ניתן להוכיחה),ומי  שיאמין ששווה לנסותה,זה  מסיבותיו של המאמין.

גם אם ידמה למאמין שזה עובד,זה עדיין הוכחה שלו לעצמו ולא הוכחה מוחלטת.

לכן,אין טעם לתקוף את המאמין בשם  אתגר ההוכחה המוחלטת,כל זמן שהמאמין אינו יושב לך על הווריד.

מה הפחד..

כתוב ונשמרתם מאד לנפשותיכם. לא תחצה באדום ותאמר מה הפחד ה' ישמור.

יש הוראות מפורטות כיצד לשמור ולהישמר

אז ככה זה מתנהל, בצל ובחסות השעמום והבלבול שלך : יש לך איזו יציאה עם איזו תיאוריה חדשה ועקומה שנספחה וצמחה כספחת במוחך, ואז אתה מתחיל לדבר עם עצמך, מגיב לעצמך, פעם, מגיב פעמיים, שלש, לפעמים הרבה יותר - עד שחברך בנפש 541 מחזיר לך בנביחה כלשהי, לא קשור, לא מחייב, הרי הבאת אותו לכאן לראות איך לאיזה רעיון פילוסופי שלך יש כבר יותר מ 1,000,000 (מיליון) צפיות,וכמה אתה גאוןemo_31.png 

מי אמר שאין בידור מהטיפוסים כאן בפורום? שיקום.

אריאלה

את יודעת איך מבחינים אם נפגעים בקורונה..

האם עברת בדיקה..

לא עברתי בדיקה וככל הנראה לא אעבור, אין צורך, אין לי חום ואין לי אף סימפטום ולוא הקל ביותר וכרגיל אני מרגישה מצויין.

ביחוד שאני מחזירה סנוקרת לצבי (וגם לך) שמזכיר את שמי סתם לשווא ומתגרה בי רק כי הוא משועמם.

לא עברתי בדיקה וככל הנראה לא אעבור, אין צורך, אין לי חום ואין לי אף סימפטום ולוא הקל ביותר וכרגיל אני מרגישה מצויין.

ביחוד שאני מחזירה סנוקרת לצבי (וגם לך) שמזכיר את שמי סתם לשווא ומתגרה בי רק כי הוא משועמם.

פשוט תהיתי , יקירה...

קורים דברים כה לא מוסברים במעמד  עולמי, ועניין  חייזרייך נעלם ונאלם דום...

תהייה,פשוטה...

למה לתת לי סנוקרת?

צבי כתבתי לך עצות לחיסון..כפי שביקשת.באחד הפוסטים.

צבי כתבתי לך עצות לחיסון..כפי שביקשת.באחד הפוסטים.

תודה,ראיתי...

מה פתאום "ממילא כל אחד יקבל מה שמגיע לו" ???

הרי אינך יודע על מה אתה מדבר.

במהלך חיי פלוני, צופה מן הצד אינו יכול לומר האם פלוני "קיבל מה שמגיע לו".

גם במבט לאחור על חייו של פלוני, לאחר שנאסף אל אבותיו - לא ניתן לקבוע האם "קיבל מה שמגיע לו".

בקצרה, הטענה כי פלוני "קיבל מה שמגיע לו" - אינה בת-בחינה, נטולת כשר-חזוי ואינה אלא נסיון תפל שלך לקרר את דיסת הבוקר שלך באמצעות משב אויר מפיך במהלך הצגת הבליך...

אתר מעולה לטפוח חשיבה בקורתית.

הממצא היחידי של פאראפסיכולוגיה הוא Unrepeatability ("כל ידעוני יתנבא בעמימות שונה"). 

אתר מעולה הדן בשרלטנות מטפלים.

לא-ימצא בך...קסם קסמים, מעונן ומנחש ומכשף. וחבר, חבר; ושאל אוב וידעני, ודרש אל-המתים... (דברים יח ט-יא)

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן, standoff
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר