הציויליזציה כמעשה מכוון להחלפה טוטאלית של חיי הטבע

כן, גם די חבל שנטשו את הקניבלזם, זה היה כל כך טבעי ויפהemo_31.png

ולחיות בממוצע 40 שנה ולמות מכל מחלה זה ממש רומנטי..

אני זוכר שאחרי נישואי החלטנו אשתי ואני אחותי ובעלה לנסוע כמו כל עם ישראל לנואייבה . רצינו להיות רומנטים ולחיות באוהל בחיק הטבע בנופים הקסומים של ים סוף.

זה היה סיוט. אי אפשר היה להירדם מהיתושים ושאר החרקים שהציקו כל הלילה. לאכול ארוחות מהולות בחול  ולסבול במשך היום מהחום הלוהט היה נורא. להכנס לים ולהיעקץ ע"י קיפודי ים זה ממש לא הייתה חוויה רומנטית.הניתוק ממנעמי הציוויליוויזציה ממש לא נעם.

חיים טבעיים? עדיף בית מלון ממוזג עם ארוחות חמות ועם כל הפינוקים.

אני זוכר שאחרי נישואי החלטנו אשתי ואני אחותי ובעלה לנסוע כמו כל עם ישראל לנואייבה . רצינו להיות רומנטים ולחיות באוהל בחיק הטבע בנופים הקסומים של ים סוף.

זה היה סיוט. אי אפשר היה להירדם מהיתושים ושאר החרקים שהציקו כל הלילה. לאכול ארוחות מהולות בחול  ולסבול במשך היום מהחום הלוהט היה נורא. להכנס לים ולהיעקץ ע"י קיפודי ים זה ממש לא הייתה חוויה רומנטית.הניתוק ממנעמי הציוויליוויזציה ממש לא נעם.

לא לגמרי מסכים איתך...

אני גם נהנה מהמלונות מהרכב..

אולם לפחות פעם בשנה לוקח אוהל עם בני המשפחה ומתמקמים בטבע..

למשל בטרקים שעשינו בפירנאים..

אחרי מסע מפרך של טיפוס בהר.. מגיעים לאגם מרהיב.

שולפים מחצלת נזרקים על העשב..

קוטפים צמחים מבעירים מדורה. וחיים בסבבה 

הרבה יותר תענוג ממלון.

לא לגמרי מסכים איתך...

אני גם נהנה מהמלונות מהרכב..

אולם לפחות פעם בשנה לוקח אוהל עם בני המשפחה ומתמקמים בטבע..

למשל בטרקים שעשינו בפירנאים..

אחרי מסע מפרך של טיפוס בהר.. מגיעים לאגם מרהיב.

שולפים מחצלת נזרקים על העשב..

קוטפים צמחים מבעירים מדורה. וחיים בסבבה 

הרבה יותר תענוג ממלון.

וכמה זמן אתה יכול לחיות ככה?

זה מזכיר לי הרבה מקומות בחו"ל מבודדים ומרהיבים שנראים נפלאים ואני שואל את עצמי אם הייתי מסוגל גם לחיות בהם ולא רק לבקר בהם ולשהות בהם זמן קצר....

מראשית הקיום האנושי, בני אדם התחילו להחליף את החיים הטבעיים בחיים מלאכותיים. זה התחיל בהקמת בתים (תחילה אמנם מיני בקתות), ואת פנים הבתים הללו עשו יותר ויותר למלאכותי, ולמחליף את שהייתם בטבע. וזה נמשך בכל אספקט של החיים. בהמצאת הכתב שיצרה "חיים " חדשים לגמרי, החיים בתוך סיפור, דבר ששוכלל עם המצאת הקולנוע והטלויזיה ועכשיו האינטרנט. כמובן, בניית הבתים הביאה בהמשך לבניית ערים.האדם שינה לחלוטין את כל סביבת חייו החומרית.

והנה התהייה שלי: האם החיים בטבע, עם כל קשייהם, אינם עדיפים מבחינה רגשית וגם פיזית על החיים המלאכותיים שהציויליזציה יוצרת, עם התחליף שהיא מתאמצת להקים לנו? נכון שהחיים בציויליזציה  יותר נוחים. והאמנות מתאמצת לתת לנו את הריגושים שבחיי טבע הם נמצאים בשפע, ובחיי הנוחות בעיר הם חסרים. האמנות מתאמצת להקל על השעמום שבחיים הנוחים. האם היכלים מקושטים בפסלים וספונים בשיש, בהם משמיעים קונצרטים של מוסיקה קלאסית, טובים יותר מ"היכלי הירק" של יער הגשם (במקומות שאפשר לחיות בו), מהשקיעות והזריחות  הנאדרות היומיומיות מעל אופק בלתי מוסתר בבניינים, מהריגוש שבפגישה עם בעלי החיים למיניהם (וכן, כן, מהצורך להגן על עצמנו מפני הטורפים), מהריגוש שבהכרת הצמחיה העשירה למיניה, והלימוד (ניסוי וטעיה כנראה) של ערכיה התזונתיים והרפואיים?מהים או האגם או הנהר הנהדרים?

ייתכן שאני , בת הציויליזציה, שילדותה עברה בטבע עדין ויפה, אבל כמובן עם ההגנה של בית בנוי וארוחות מוגשות באופן קבוע, עושה רומנטיזציה של חיי הפרא בטבע? או שאמנם יש הרבה מאד בחיי הטבע שאנו בני הציויליזציה לא חווינו מעולם ולא נחווה, צדדים נהדרים שמנועים מאיתנו?

ה"לחיות בטבע" שלך פרושו להיות צייד-לקט.

האם נתת דעתך על כך?

העיקר לא לעסוק ולא להתקרב וחלילה לא להתמצא חו"ח בדברים מעט טכניים, כי זה גורם לראש 'מחשבי' ויבשושי כזה, וזה עלול להוביל לדיכוי החוש ההומני והאומנותי, והרגשי, גם, ופוגע בנשמה הפיוטית, בעליל...

הכרתי פעם מתכנת מחשבים רחמנא ליצלן, שלא נדע. אמרו לו שזה לא טוב ולא בריא, עשו לו שטיפת מח בנושא, עד שבגיל 34 הוא נכנס לדיכאון עמוק והיה על סף המוות. יעצו לו אז באיזו כת כזו לעזוב הכל למכור את הבית ולצאת לטבע, לאיזה ג'ונגל - הוא התפטר, נסע לאיזה ג'ונגל בדרום אמריקה, אחרי שבוע וחצי טרף אותו תנין.

קרוקודיל.

טרף למוות, לגמרי, הוא לא הצליח לתקשר איתו, עם התנין, שיחוס על חייוemo_18.png

אבל שבוע וחצי הוא היה בטבע, ואולי נהנה בתקופה הזו מהחיים, אולי היה שווהemo_17.png

"מסתדרים יפה", עד שהם מתים בסביבות גיל 40...

אני מדבר בשם עצמי . אני לא מסוגל לחיות מחוץ לנוחות של הציביליזציה. אני מעריך שגם את תתקשי לחיות לאורך זמן בלי ספרים, בלי מוסיקה, בלי אמנות בלי תקשורת ותשעממי תחת...

האם קיימת חברה פרימיטיבית החיה בטבע ולא נהנית ממנעמי הציביליזציה שהיא גם צמחונית?

שבוע טוב..

לדעתי הפרימטיביות היא בעיני המתבונן.

אתה פרימיטיבי כי לא רכשת השכלת השרדות.

אם תנחת באי. יער. גונגל....

האם תשרוד יותר ממספר ימים...

הציליזציה הפכה אותך לתלוי במכונות...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר