ראש השב"כ התריע מפני "התערבות של מדינה זרה" בבחירות

"ראש השב"כ התריע מפני "התערבות של מדינה זרה" בבחירות..." - זה ציטוט הכותרת של הידיעה הראשית עכשיו ב YNET.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5443404,00.html

אני בספק רב אם אחד וחצי האנשים שכאן מבינים נכון את משמעות הידיעה, אבל זה המצב ואין הרבה מה לעשות עם זהemo_18.png...

ברור שההתערבות עליה מדבר ראש השב"כ אינה "זיוף הבחירות" או זיוף ושינוי תוצאות ההצבעה - אלא הטיית הצבעת הבוחרים ע"י השפעה מבחוץ על דעת הקהל ו'שתילת' מה שקוראים היום "פייק ניוז", כולל בזה פרסום תגובות\דעות של מה שנראה כביכול של כותבים תמימים, אבל שלמעשה אינו כך.

אני אישית מחוסנת לגמרי מהעניין הזה : אין לי חשבון ל"פייסבוק" וגם לא חשבון אנונימי\פיקטיטבי עם שם אחר לצורך כניסה לפייסבוק, אין לי מושג מה יש בפייסבוק מכיוון שאני אף פעם לא נכנסת לשם - אותו כנ"ל לגבי כל הרשתות החברתיות לסוגיהן...

למה?

בדיוק מהסיבה שמתקשרת למה שאומר ראש השב"כ אני הערכתי בעצמי כבר מזמן מזמן שהפייסבוק והרשתות החברתיות הן מקום הנתון להשפעות שקריות של גורמים אינטרסנטיים ואי לכך הדרתי את רגלי לחלוטין מהמסגרות האלה - אפילו לא התפתתי להציץ לשם לרגע.

מדוע אינו נוקב בשם המדינה?

האם מדובר ברוסיה?

מדוע אינו נוקב בשם המדינה?

האם מדובר ברוסיה?

דבריו צונזרו משום מה, ואולי כן אמר. אבל ייתכן והוא התכוון דווקא לארה"ב שטרמאפ התגייס לטובת ביבי, לא שזה חדש, בוש האב התגייס לטובת רבין, קלינטון התגייס לטובת ברק, בוש הבן התגייס לטובת אולמרט, אובאמה בכלל הקים את V15 בשביל בוז'י וציפי, אך אולי הפעם טראמפ אפילו לא נוקט בשום הסוואה ולא מסתיר את רצונו לעזור לביבי להיבחר וחשיפת מידע כזה עלולה לפגוע ביחסי ישראל וארה"ב.

אבל בימים האחרונים שמעתי בחדשות שוב ושוב שאומרים שמזהים שברשתות החברתיות ההתערבות היא מרוסיה או של רוסים.

אני כבר לפני שנים ידעתי שלשוטט ברשתות החברתיות זה דבר די מטומטם לעשות. אבל גם לשוטט בפורומים כמו כאן זה אותו כנ"ל, אבל כאן לפחות הכל וגם הטרוף הוא בקנה מידה יותר קטן, מזהים ו'מסמנים' ומכירים את הדמויות המטורפות ונזהרים מהם, כך שמשוטט שפוי ולא טמבל גמור פחות נפגע.

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר