תזכורת היסטורית לגנץ

הכמיהה לגנרלים כריזמטיים ש"יצילו את המולדת" היא ישנה, חוזרת על עצה ותמיד מסתיימת במפח נפש.

הדוגמאות, של ליפקין שחק, איציק מרדכי, ברק, רפול ,  עולות חדשות לבקרים ומשום מה נשכח מפח הנפש הגדול מכולם.

יגאל ידין היה רמטכ"ל ופיקד בפועל על צה"ל עוד במלחמת העצמאות. הוא היה פרופ' בעל שם לארכיאולוגיה בעל טון סמכותי שהתנער ברוב שנותיו מהפוליטיקה ורבים ראו בו את הפוטנציאל הגדול ביותר להנהיג את המדינה. כשהקים את מפלגץ ד"ש הוא זכה ל15 מנדטים והביא בפועל לנפילת מפלגת העבודה ובעצם למהפך ב1977.

רבים זוכרים מה עשתה לו הפוליטיקה . הוא הפך ל"פופאי" חסר השפעה עד כדי נלעגות תדמיתו נשחקה והוא כמעט ונשכח.

תזכורת עצובה לגנץ.

הכמיהה לגנרלים כריזמטיים ש"יצילו את המולדת" היא ישנה, חוזרת על עצה ותמיד מסתיימת במפח נפש.

הדוגמאות, של ליפקין שחק, איציק מרדכי, ברק, רפול ,  עולות חדשות לבקרים ומשום מה נשכח מפח הנפש הגדול מכולם.

יגאל ידין היה רמטכ"ל ופיקד בפועל על צה"ל עוד במלחמת העצמאות. הוא היה פרופ' בעל שם לארכיאולוגיה בעל טון סמכותי שהתנער ברוב שנותיו מהפוליטיקה ורבים ראו בו את הפוטנציאל הגדול ביותר להנהיג את המדינה. כשהקים את מפלגץ ד"ש הוא זכה ל15 מנדטים והביא בפועל לנפילת מפלגת העבודה ובעצם למהפך ב1977.

רבים זוכרים מה עשתה לו הפוליטיקה . הוא הפך ל"פופאי" חסר השפעה עד כדי נלעגות תדמיתו נשחקה והוא כמעט ונשכח.

תזכורת עצובה לגנץ.

emo_45.png נכון, רק רבין הוכיח את עצמו כראש ממשלה סביר.

אבל רבין לא הגיע כבשורה מהצבא. הוא היה קודם שגריר בארה"ב זכה לראשות ממשלה וחוסר מעורבתו במלחמת יום הכיפורים רק בגלל שגולדה פרשה ובקדנציה השנייה שלו היה כבר פוליטיקאי לכל דבר ועניין.

אבל רבין לא הגיע כבשורה מהצבא. הוא היה קודם שגריר בארה"ב זכה לראשות ממשלה וחוסר מעורבתו במלחמת יום הכיפורים רק בגלל שגולדה פרשה ובקדנציה השנייה שלו היה כבר פוליטיקאי לכל דבר ועניין.

אין לי ספק שרבין נבחר, קודם לשגריר בארה"ב ואח"כ לראש ממשלה, בראש ובראשונה בגלל הרזומה שלו כרמטכ"ל.

אבל הוא לא בא מבחוץ כ"בשורה" הוא הצטרף למפלגה קיימת .

אז מה, גם האחרים הצטרפו למפלגות או הקימו מפלגות. (דש, והמפלגה של שרון).

אז מה, גם האחרים הצטרפו למפלגות או הקימו מפלגות. (דש, והמפלגה של שרון).

נכון שהמחנ"צ מנסים עכשיו להיתלות בגנץ כדמות בטחונית חשובה שאין להם, ורוצים להאמין שהוא  יושיע אותם בבחירות.

יש הבדל בין להצטרף למפלגה קיימת או לבוא מבחוף כנושאי בשורה. שרון וויצמן נכשלו כפרטים והצטרפו למפלגות קיימות. ד"ש הייתה מפלגה חדשה נשענה על הכריזמה של ידין.

יש הבדל בין להצטרף למפלגה קיימת או לבוא מבחוף כנושאי בשורה. שרון וויצמן נכשלו כפרטים והצטרפו למפלגות קיימות. ד"ש הייתה מפלגה חדשה נשענה על הכריזמה של ידין.

אך אין לי ספק שהתקבלו בהתלהבות במפלגות האלו משום עברם הצבאי המוצלח.

בשורה תחתונה: החברה הישראלית העריכה וכנראה עדיין מעריכה את הגנרלים כמנהיגים מוצלחים. המקרה של בן גוריון ושל בגין (אמנם ראש מחתרת בעברו) וגם של אשכול צריכים להוכיח לנו שאדם אזרחי יכול להיות מנהיג מצוין, גם בטחוני, אבל מרכזיותו הגדולה של הבטחון המדיני בחיי מדינת ישראל בכ"ז מביאה לכך שהגנרלים נישאים על כפיים.

שבוע טוב

יש הטוענים שאשתו של גנץ היא שמאלנית הזויה מנשות ווטש המציקות ומסכנות חיילים.

גם אשתו של אולמרט היתה כזו..

אם אכן נכון הדבר..שישאר בבית.

שבוע טוב

יש הטוענים שאשתו של גנץ היא שמאלנית הזויה מנשות ווטש המציקות ומסכנות חיילים.

גם אשתו של אולמרט היתה כזו..

אם אכן נכון הדבר..שישאר בבית.

גם אשתו של רפאל איתן - רפול ז"ל היתה שמאלנית , זה לא במיוחד הפריע לו.........

גם איציק מורדכי לא בא מבחוץ והיה פוליטיאקאי משופשף שהסקרים הוכיחו שמביא יותר מנדטים בראש ליפקין שחק שבא מבחוץ. גם אהוד ברק הספיק לכהן כשר חוץ של פרס לפני שקיבל את ראשות העבודה ואף נבחר לראשות הממשלה בזכות הבחירות בשני פתקים ומה שעשה עם זה, זה סיפור אחר. 

תזכורת עצובה לגנץ.

גנץ עושה עלי רושם טוב מאד, ממש מצויין, ויש לי הרגשה מי שהוא שיכול סוף סוף להוביל את עם ישראל אל הגאולה, אם תהיה סיעתא דשמיא כמובן...

אני לא יודעת איפה הוא ישתלב ומה בכלל דעותיו, אבל התמיכה שלי בו ובמסגרת בה ישתלב מובטחת לו.

אההה, וההצגה הטובה ביותר בעיר היא כמובן זו :

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5439038,00.html#autoplay

גנץ גם מאד מתאים לתפקיד ראש הממשלה של ישראל ע"פ סקרים, היום היה סקר בערוץ הראשון וגנץ מאד מתקרב לאחוז התמיכה ולהיותו המתאים לראשות הממשלה לניקוד שמקבל לזה נתניהו בסקרים. אני במיוחד מאד אוהבת את השתקנות שלו, תכונה מאד יפה וחיובית לדעתי.

ומי יצביע עבור ציפי לבני  ו"התנועה" שלה? אם לשפוט לפי התרשמותי שלי ממנה, היא בקושי תעבור את אחוז החסימה, אם בכלל.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר