היום יום הולדת...

הערה היסטורית לכבוד חג המולד:

לא ברור לי למה נקבע שדווקא היום הוא יום ההולדת של ישו מה שברור כי הולדתו לא הייתה לפני 2019 שנה.

על פי הברית החדשה ישו נולד בבית לחם בגלל שמשפחתו נאלצה להגיע לשם בגלל המפקד שערך הורדוס. הורדוס הוא זה שגם שציווה להרוג את הילדים בית לחם בעקבות ידיעה על הולדתו של מלך היהודים.

מכיוון שהורדוס מת בשנת 4 לפני הספירה זהו התאריך המאוחר ביותר להולדתו של ישו. כלומר אם ה0 הוא הולדת ישו אנחנו אמורים להיות בשנת 2023...

הערה היסטורית לכבוד חג המולד:

לא ברור לי למה נקבע שדווקא היום הוא יום ההולדת של ישו מה שברור כי הולדתו לא הייתה לפני 2019 שנה.

על פי הברית החדשה ישו נולד בבית לחם בגלל שמשפחתו נאלצה להגיע לשם בגלל המפקד שערך הורדוס. הורדוס הוא זה שגם שציווה להרוג את הילדים בית לחם בעקבות ידיעה על הולדתו של מלך היהודים.

מכיוון שהורדוס מת בשנת 4 לפני הספירה זהו התאריך המאוחר ביותר להולדתו של ישו. כלומר אם ה0 הוא הולדת ישו אנחנו אמורים להיות בשנת 2023...

כבר כתבתי את זה כאן כמה פעמים, 4 השנים הנ"ל הן יחסית טעות לא גדולה - כי גארי קספרוב שאיש לא יפקפק ברמתו השכלית טוען שכל הכרונולוגיה שבין תחילת הספירה הנוצרית לימינו אנו הרבה הרבה הרבה יותר קצרה מ ה 2000 שנים שמקובל לחשוב, ושקרוב ל 1000 שנים מתקופה זו לא היו ולא נבראו ונובעים מתיעוד מוטעה מחוסר תיעוד ומכפילויות ששורשרו וצורפו בטעות אחת אחרי השניה ו'ניפחו' בהרבה את משכי הזמן. 

אבל אף אחד לא יערער היום על מה שהתרגלנו לחשוב וינסה לתקן emo_18.png

תודה על החישובים המדקדקים (אגב, חיים, 2018+ 4 זה 2022 , נדמה לי, לא?), אבל בינינו, הלא הכל חארטה. לא פחות מה"ספירה" העברית ל"בריאת העולם". אז מה זה חשוב מהו המספר הנקוב כשנה בה אנו נמצאים? לו רצינו ספירה אמיתית, אפשר היה שהביולוגים המולקולריים היו מציינים (כמובן פחות או יותר, גם    כאן) את שנת הופעתו של ההומו סאפיינס על במת העולם. ואם נרצה רק את התקופה ההיסטורית, מוטב היה לבקש מהארכיאולוגים לציין את שנת ייסודן של ערים ראשונות (ושוב - פחות או יותר כמובן), בשומר, אולי בסין.

עדיין מבחינת הנוצרים הספירה היא גילו של המשיח שמסתבר לא מדויק, שהרי מבחינת ישוע לא מת ועלה לגן עדן אלא נמצא לצידו של אלוהים כל הזמן, כך שאמנם הוא הפסיק לחיות בין אנשים לפני קצת פחות מ-2000 שנה, אך הוא לא נמצא בגן עדן או בגהינום כמו שאר בני אדם, כך שלמעשה חוגגים לו יום הולדת. 

אגב גם התאריך לא מדויק כי היום הולדת ב-25 בדצמבר בעוד נוספת עוד שנה לספירה רק שבוע אחרי באחד בינואר. 

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: עדי, חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר