ומה עם השואה הזו? למה בה לא מכירים ועליה לא מדברים?

ומה עם השואה הזו? למה בה לא מכירים ועליה לא מדברים?

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5227134,00.html

כמה סבלנו, בקור, בשלג. סבתא שלי קבלה סטירת לחי מקצין נאצי. שום פיצויים לא קיבלנו על הסבל הנורא.

הדברים ידועים פורסמו מזמן.

יש מצבות באתרי השואה.. שכתוב עליהם דהן..

מרוקו בורכה בצדיקים גדולים..

זכותם הגנה על היהודים.

כן, אכלו לי שתו לי, לפני כ 10 שנים ביום השואה פתאום הופיעו בטלויזיה כל מיני מרוקאים והתחילו להתבכיין ולספר סיפורים שגם הם היו בשואה, וזה היה מגוחך להחריד. לאחר השנה ההיא ומאז, זה לא חזר...

עכשיו פתאום התעורר איזה סעדון, חסר בושה, והתחיל שוב עם העניין הזה, אולי שישתף פעולה בעניין עם ארז ביטוןemo_19.png 

אין שום סיבה לציניות. יהודי תוניסיה ולוב (להבדיל ממרוקו ואלג'יר)אכן סבלו מאוד בשואה . כדאי לקרוא את ספרו של  יוסי סוכרי "בנגאזי ברגן בלזן, ולהיווכח שמה שקרה בארצות אלה לא שונה ממה שקרה באירופה ורק העובדה שצפון אפריקה שוחררה כבר ב1943 מנע מיהודות זאת השמדה מוחלטת.

יש לי בבית ספר (של סעדון...) על יהודי צפון אפריקה בתקטפת השואה כדאי לקרוא לפני שמבטלים.

נו חיים

מה אתה מצפה מחסרת השכלה..

יודעת רק להשמיץ.

לפני שהציגו את המסמכים הגנוזים שתיארו את פשעי הציונים נגד העליה ממרוקו..

תמיד נפנפו באכלו לי שתו לי..הסרט סלאח פה ארץ ישראל חשף את ערוותם של כל המליזים.

העדה המרוקאית התוניסאית האלגיראית הם אנשים עם כוח סבל סבלו בשקט לא התלוננו...

אני זוכר את סבא שלי שכל מלה שלו שבח לארץ ישראל.. למרות הקשיים בהם הוא חי.

הסיבה שמרוקו נצלה היא הרבנים הצדיקים שהיו שם..

טוב מה לעשות הקנאה מעוורת.

אם אחרי פשעי הציונות כלפי העדה המפוארת הזו וכל הבלמים להשאיר אותם בנחשלות..הרימו ראש הוכיח שהם עילית העם...

המדינה לא היתה מתקיימת בלעדיהם.

במסמכים שנחשפו..בן גוריון אומר תעשו הכל לפנק את הפולנים שלא יברחו

אין שום סיבה לציניות. יהודי תוניסיה ולוב (להבדיל ממרוקו ואלג'יר)אכן סבלו מאוד בשואה . כדאי לקרוא את ספרו של  יוסי סוכרי "בנגאזי ברגן בלזן, ולהיווכח שמה שקרה בארצות אלה לא שונה ממה שקרה באירופה ורק העובדה שצפון אפריקה שוחררה כבר ב1943 מנע מיהודות זאת השמדה מוחלטת.

יש לי בבית ספר (של סעדון...) על יהודי צפון אפריקה בתקטפת השואה כדאי לקרוא לפני שמבטלים.

אז למה הם מגמגמים? למה לפני כ 10 הם הופיעו פתאום בטלויזיה עם סיפורים בשידורי הטלויזיה במשך יום השואה , אבל מיד ירדו מזה לחלוטין, עד עכשיו שזה מתעורר פתאום עם פרופ' סעדון? מה הגמגום הזה? - כי כנראה שהם יודעים שאין להם שום 'קייס' בנושא ונבהלו מעצמם.

טוב מה לעשות הקנאה מעוורת.

אם אחרי פשעי הציונות כלפי העדה המפוארת הזו וכל הבלמים להשאיר אותם בנחשלות..הרימו ראש הוכיח שהם עילית העם...

המדינה לא היתה מתקיימת בלעדיהם.

במסמכים שנחשפו..בן גוריון אומר תעשו הכל לפנק את הפולנים שלא יברחו

כן, העדה כל כך מפוארת שאין כבר מקום לשכן את הפאר והתפארת וזה גלש ומילא עד אפס מקום את בתי הכלא, לתפארת מדינת ישראלemo_18.png

אכן

זו העדה הכי מוכשרת במדינה..

אם הציונים הפושעים התעללו בהם. התמרדו השיבו מלחמה גם במחיר ישיבה בכלא...

מצויין אסור להיות פריירים...

התחכום שלהם כעבריינים מקדים את אוכפי החוק..

אז למה הם מגמגמים? למה לפני כ 10 הם הופיעו פתאום בטלויזיה עם סיפורים בשידורי הטלויזיה במשך יום השואה , אבל מיד ירדו מזה לחלוטין, עד עכשיו שזה מתעורר פתאום עם פרופ' סעדון? מה הגמגום הזה? - כי כנראה שהם יודעים שאין להם שום 'קייס' בנושא ונבהלו מעצמם.

עד שסעדון לא חקר את הנושא -כמעט והוא לא היה קיים ולכן נוצר הרושם שמדובר רק בשואת יהודי אירופה. בארץ רוב יוצאי צפון אפריקה הם ממרוקו שבה היהודים היו תחת שלטון וישי ומצבם היה נוח יחסית . יש מעט יחסית יהודים מטוניס ולוב ומעט אנשים שחוו את השואה בארצות אלה .

יש לך חור בהשכלה...

ראי מי היו חכמי ספרד. תור הזהב.

יהודה הלוי. אבן גבירול. הרמבם....

על איזו רמה את מדברת...?

יוצאי צפון אפריקה גורשו מספרד..חלקם לארצות אשכנז חלקם למרוקו. אלגיריה ותוניסיה.

יהודים הגיעו למרוקו מלפני חורבן בית ראשון...

ולכן עילית העם המרוקאים מורכבים ממגורשי ספרד. מיהודים שהיו שם קודם..ומשדרים שהגיעו גם מארץ ישראל.

איך את יכולה להשוות בין הגאונים הספרדים לאשכנזים במיוחד לאלה שרמתם כמו שלך ושל אריאלה.

יש לך חור בהשכלה...

ראי מי היו חכמי ספרד. תור הזהב.

יהודה הלוי. אבן גבירול. הרמבם....

על איזו רמה את מדברת...?

יוצאי צפון אפריקה גורשו מספרד..חלקם לארצות אשכנז חלקם למרוקו. אלגיריה ותוניסיה.

יהודים הגיעו למרוקו מלפני חורבן בית ראשון...

ולכן עילית העם המרוקאים מורכבים ממגורשי ספרד. מיהודים שהיו שם קודם..ומשדרים שהגיעו גם מארץ ישראל.

איך את יכולה להשוות בין הגאונים הספרדים לאשכנזים במיוחד לאלה שרמתם כמו שלך ושל אריאלה.

העולים ממרוקו, שאכן מי שפעל תוך סיכון עצמי להעלותם לישראל הם אשכנזים טובי לב ואנשים עם הרגשת שליחות ותושיה, העולים האלה ממרוקו תמיד מתרפקים בנוסטלגיה על חייהם ה'טובים' וה'כייפיים' במרוקו הפרימיטיבית וכמה אכלו להם ושתו להם כאן בישראל, כמה טוב הם חיו שם, טוב ובכייף עם שכינהם הערבים, שרו שירי הלל למלך חסן השני, ושירי הלל מטומטמים כאלה אפילו נכנסו לזמר העברי כאן בישראל. השתן עלה להם לראש ונשאר שם לתמיד בדיוק כמו שקורה עכשיו ליהודה541, שסיפר לנו כאן סיפור לגמרי שקרי שרב מקובל 'פתר לו את הבעיה הבריאותית שחייבה ניתוח', וקצת אחרי זה התאשפז לעשות את הניתוח שהיה מחוייב המציאות. הטמבל הרי הפקיר את תיקו הרפואי חופשי באינטרנט ואני התחלתי לפרט לו טיפין טיפין את התרופות שהוא לוקח - רוצה לחזור לזה, יהודה?

ארץ ממש מתקדמת ומפוארת מרוקו, וכך גם יהודיה מלחכי הפינכה, על הרבנים והמקובלים הצדיקים שלה שבזכותם ישראל וכולנו חיים ומתקיימים. ארץ פרימיטיבית ומפגרת, ויהודיה ה'עדה המפוארת' כנ"ל. תראו מה קרה עכשיו בהרי האטלס המפוארים :

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5428384,00.html

סתם כך רצחו מרוקאים מאלה שיהודה מתפאר שבא מתוכם, רצחו שתי תיירות מסקנדינביה סתם כך לשם הרצח, סתם כך כי הן נשים, הם צילמו את הרצח והתפארו בו. היום דיברו על זה שוב בחדשות.

ספר לנו יהודה541 איך אתה מוציא עין רעה בעופרת, שמרתיחים במים. יהודה, איזו ברכה מברכים כשמוציאים עין רעה בעופרת? הרי כתבת את כל זה כאן בפורומים, שאקשר לזה?

הנה עדת המטומטמות חברו יחדיו.

זה העניין שלימדו אתכן רק על יהדות אשכנז.

ניסו למחוק לנו את התרבות ולא עלתה בידם.

עד עתה אינכן יודעות כלום על חכמי מרוקו.

רבנים שמעולם לא שמעתן עליהם.. 

בבית ספר לימדו אותנו היסטוריה ותרבות אשכנזית.

אולם כאשר מסך הברזל הציוני הוסר גילינו אוצרות שניסו למחוק לנו.

לדוגמא השירה האנדלוסית..

עד לגיל 35 לא שמעתי לא ידעתי מה זה..

אחרי שעליתי לירושלים ונחשפתי לאוצר הזה.

3 פעמים בשבוע אצל 3 מורים במשך 20 שנה למדתי..

ולא הספקתי לסיים את 55 התסדירים שנותרו מתוך 120.

איזה עונג לי לראות אולמות מלאים עד אפס מקום ברוב האולמות ברחבי הארץ שבאים לקונצטרטים של נתזמורת האנדלוסית.

איזה עונג לי לראות בכל חוג עשרות לומדים עם נה בעין לאלה שניסו להעלים ולא עלתה בידם.

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר