תאווה לעיניים להתמוגג מנחת.

ישראל היום...my as.

סמרטעתון, אשר אלמלא חולק חנם היתה תפוצתו אפסית.

אני מקפיד להחרים שירותים וטובין המסופקים/מיוצרים על ידי מתנכלים (יש לבטא כמו מתנחלים)...

Qui sedes ad dexteram Patris, miserere nobis...

יש בורא לאלהים - האדם!

ישראל היום...my as.

סמרטעתון, אשר אלמלא חולק חנם היתה תפוצתו אפסית.

אני מקפיד להחרים שירותים וטובין המסופקים/מיוצרים על ידי מתנכלים (יש לבטא כמו מתנחלים)...

מה דעתך למשל על ישובי גוש עציון? הם הוקמו בתחילת המאה הקודמת, בפלסטינה א"י, כך קראו לאזור שהיה תחת מנדט בריטי, אבל לא היה שייך לאף אחד מהצדדים הניצים, ונכבשו ע"י הערבים במאורעות/מלחמה ב 1948...

האם זו לא היתה זכותם של יהודי גוש עציון לחזור לשם לאחר שהשטח נכבש בחזרה מידי הערבים 1967? כשהם הערבים אגב פתחו במלחמה ב 1967?

במה הזכות שלהם עולה על זכות הערבים שגורשו ב-48?

חיים

אפילו לפי החוק הבינלאומי..

אם באים עליך למלחמה הפסידו וכבשת... אינך חייב להשיב להם.

ב 48 היתה חלוקה לא קבלו כרגיל.

נלחמו הרגו בנו הפסידו..כבשו לנו את גוש עציון.. את העיר העתיקה.

אתה לא חייב להשיב אבל אתה גם לא יכול לשנות באופן חד צדדי את הסטטוס עד שיקבע הסדר. אם אתה מכיר בעיקרון של השבת פליטים שגורשו אתה לא יכול לטעון כי העיקרון הזה נכון רק לגביך.

בוקר טוב..

מהרי הא....אי שם בעולם..

חיים מקובל עלי שאין לשנות את הקיים..

אבל על ידי שני הצדדים 

בינתיים הליכוד השמאלני מקפיא והורס בניה יהודית בלבד.

דוגמא קטנה.. פולשים ערבים מיריחו וסביבותיה ממומנים על ידי האיחוד האירופי להשתלט על נקודות אסטרטגיות.

כגון בירידה לים המלח הם התחילו בפחונים קראוונים כיום הם בונים בתים... 

על הבתים למעלה יש ריבוע כחול של האיחוד האירופי כך שאינך יכול לגעת וכך הם משתלטים על שטחים.

הייתי בסיור לימודים באיזור מדבר יהודה.. וראיתי במו עיניי.

הערבים משתלטים על כל חלקה בארץ

תנסה אתה להוסיף מרפסת

ברור שצריך לאסור רק רק על בנייה יהודית. זה שטח כבוש לכובשים אסור לבנות לנכבשים מותר.

במה הזכות שלהם עולה על זכות הערבים שגורשו ב-48?

שאלה טובה!

במצב תאורטי, כל מי שנאלץ מכח הנסיבות לעזוב את ביתו, וכך הפך לפליט - יש לו זכות לשוב לאותו בית...

אבל במציאות בהרבה מקרים המצב יותר מורכב, יש התנגשות של זכויות והתנגשות של אינטרסים, ויש לבדוק לגופו של עניין במקרים שכאילו דומים ל 'שניים אוחזים בטלית' שניים רבים על זכותם על אותה חלקת קרקע - יש לבדוק לגופו של עניין זכותו של מי גוברת על זכותו של האחר...

קח לדוגמה את מה שהיה עם חבל הסודטים של צ'כוסלובקיה : חלק מצ'כוסלובקיה שהיה מאוכלס (מסיבות היסטוריות) ברוב של גרמנים ובעלי מוצא גרמני, ובשל כך גרמניה בהנהגת היטלר דרשו זכות ובעלות על השטח הזה. מדינות מערביות כצרפת ואנגליה תמכו בזה וניסו לשכנע את צ'כוסלובקיה לוותר על חבל הארץ הזה או לפחות לתת לו אוטונומיה, זה לא עבד, ובסוף באופן כוחני גרמניה סיפחה אליה את השטח במסגרת הסכם מינכן - מה קרה בסוף? כשגרמניה התוקפנית הובסה במלחמה? : כל הגרמנים בחבל הסודטים (אם אני לא טועה כמה מליונים) גורשו מבתיהם לכל עבר ולכל הרוחות, ולעזאזל עם זכויות וזכויות פליטים, פשוט כמה מליונים הפכו באופן יזום לפליטים ושישכחו מאיזשהן זכויות לשוב לבתיהם...

מה שמסתמן כאן בברור זה שתוקפנות שוחקת ואפילו מבטלת זכות על חלקת קרקע.

והערבים הם שהחלו בתוקפנות ובמעשי איבה, מיד אחרי החלטת האו"ם על החלוקה לשתי מדינות מ 29 נובמבר 1947 ובמלחמה ממש אחרי ההכרזה במאי 1948 על הקמת מדינת ישראל  (שלא נאמר בה דבר על גבולות).

אתה לא חייב להשיב אבל אתה גם לא יכול לשנות באופן חד צדדי את הסטטוס עד שיקבע הסדר. אם אתה מכיר בעיקרון של השבת פליטים שגורשו אתה לא יכול לטעון כי העיקרון הזה נכון רק לגביך.

כן, הערבים החכמים בכלל לא רוצים לכן הסדר, לא נפרדים מהפנטזיות שלהם, ובכוונה דוחים לאין קץ איזשהו סיכוי להסדר. 

אני לא בעד השבת פליטים . אבל מי שמשתמש בטיעון זה -צריך להיות עקבי.

ואני, כיהודיה ישראלית, שמחה שאנשי גוש עציון שבו לגוש, ורוצה שימשיכו לגור שם. יש למצוא דרך משפטית ופוליטית לא לקשר בין הפליטים הפלשתינאים והפליטים היהודיים מגוש עציון .ויש להחזיק בה, ולנקוט בה. אתה ואחרים כמוך, חיים, יקראו לכך "מוסר הוטנטוטי" (אגב, מה אשמים ההוטנטוטים?), ואני אקרא לכך "בני עירי קודמים".

לתופף על פח - תענוג.

ברור שצריך לאסור רק רק על בנייה יהודית. זה שטח כבוש לכובשים אסור לבנות לנכבשים מותר.

יצא המרצע מן השק.. דיעה שמאלנית הזויה.

אתה יודע מה.  נמשיך את המשחק עם הראש השמאלני שלך.

אין לבנות בשטח כבוש..בבקשה

כל מה שכבשת מ 48 יש להחזיר..

להחזיר את רמת אשכול גבעה צרפתית גילה..

כל השטח עד אחרי לטרון..

כל השטח עד מצודת יואב את אילת.  .

נו מה עכשיו תאמר...?

גבולות 67 הם גבולות מוסכמים שמוכרים מבחינה בינלאומית ונקבעו בהסכמים. השטחים לאחר 67 הם עדיין שטחים כבושים ומעמדם לא נקבע ולכן אסורה התיישבות בהם. מה הזוי בזה?

ואני, כיהודיה ישראלית, שמחה שאנשי גוש עציון שבו לגוש, ורוצה שימשיכו לגור שם. יש למצוא דרך משפטית ופוליטית לא לקשר בין הפליטים הפלשתינאים והפליטים היהודיים מגוש עציון .ויש להחזיק בה, ולנקוט בה. אתה ואחרים כמוך, חיים, יקראו לכך "מוסר הוטנטוטי" (אגב, מה אשמים ההוטנטוטים?), ואני אקרא לכך "בני עירי קודמים".

אמרת מוסר הוטנטוטי. אין לי מה להוסיף.

עבור לעמוד
, , , ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר