הנה על זה נוקמים הטורקים את הנקמה המתוקה שלהם : ...

הנה על זה נוקמים הטורקים את הנקמה המתוקה שלהם :

לפני שמונה וחצי שנים, ארדואן אמר איזה דברים לא כ"כ יפים על ישראל, לא משהו מיוחד ויוצא דופן. אבל דני איילון סגן שר החוץ (ליברמן) ביים אז הצגה שלמה במטרה להשפיל את שגריר טורקיה בישראל, הזמין אותו לשיחת נזיפה, והושיב אותו נמוך, כמעט על הרצפה, וגם דאג כמובן לצלם.

איילון אם אני לא טועה ננזף ע"י הבוס שלו ליברמן, ובהמשך אם אני לא טועה הוחלף.

אני בעיקר מתעניין ברצף המילים ״...לא משהו מיוחד ויוצא דופן...״. מה זה אומר?

אם נניח שהטורקים הם זאב אז את אומרת שהם התנהגו כמו זאב ואין בזה משהו מיוחד ויוצא דופן. הם ימשיכו להסית נגדינו ואין בזה משהו מיוחד ויוצא דופן. הם ימשיכו לגדף בנו, להשפיל אותנו ״לנשוך״ אותנו ואין בזה משהו מיוחד ויוצא דופן. הם נקמנים ואין בזה משהו מיוחד ויוצא דופן.

עד שלנו נמאס קצת לספוג את ביטולינו, השפלתינו ומדי פעם מישהו יעשה או יאמר משהו מיוחד ויוצא דופן מהצד שלנו. או אז תבוא הנקמה. נכון?

אם כן להם מותר לעשות מה שבא להם כי הם זאבים טורקים. לקרוא קבל עם ועולם שאנחנו מדינת טרור, להסית את העולם נגדינו באנטישמיות גלויה, ולשלוח אוניות ״סיוע״ לשטח נצור אבל כל עוד זה לא מיוחד ויוצא דופן זה בסדר. ואנחנו ״הכבשים״ אמורים לשבת בשקט. להיות צפויים ובשום אופן לא לעשות שום דבר מיוחד ויוצא דופן.

אז אנחנו אשמים? את בטח מצביעת מרץ ;-)

אידיאליסטים מעולם לא ראו נכוחה את העולם סביבם ולעולם לא יצליחו ליישם את השקפת עולמם - זו לעולם לא תעלה בקנה אחד עם המציאות האנושית. אידאלים קיימים כדי להוות איזון רעיוני ותו לא. שמאלנים קיצוניים וימנים קיצוניים מתכתשים כל הזמן על האידאלים שלהם בזמן שהעולם סביבם נע קדימה בלעדיהם ובלעדי הרעיונות שלהם. תמיד ולנצח בלעדיהם.

"בעניינים של דת, האמת היא פשוט הדעה שהצליחה לשרוד". (אוסקר ויילד)

תראה, ב "לא משהו מיוחד ויוצא דופן..." התכוונתי שדני איילון הושיב את השגריר הטורקי כמעט על הרצפה לאחר איזה דיבור של ארדואן - אבל הדיבורים של ארדואן הרי מוכרים לנו, אז מה שהוא אמר אז לא היה מאד יוצא דופן בנורמה שלו...

כשיש כזה סוג של חיכוכים, אפשר להגיב להם בחריפות רבה, ואז הולכים להסלמה, ואפשר לחילופין להגיב בפרופורציה, למחול מעט על הכבוד - אבל למנוע הסלמה...

כי בשביל מה הסלמה? ישראל (ואולי גם טורקיה) לא מעוניינת בניתוק מוחלט של הקשרים הדיפלומטיים, אז היא צריכה למנוע הסלמה, אפילו להבליג ולבלוע מעט, ולמנוע הסלמה...

וההשפלה שבהושבת השגריר נמוך היתה יוצאת דופן, במה זה עזר לנו? הנה עכשיו הם נוקמים בנו באותו סגנון, והאמת דני אילון התחיל בזה.

לפני שמונה וחצי שנים, ארדואן אמר איזה דברים לא כ"כ יפים על ישראל, לא משהו מיוחד ויוצא דופן. אבל דני איילון סגן שר החוץ (ליברמן) ביים אז הצגה שלמה במטרה להשפיל את שגריר טורקיה בישראל, הזמין אותו לשיחת נזיפה, והושיב אותו נמוך, כמעט על הרצפה, וגם דאג כמובן לצלם.

מתוך אופן ישיבת השגריר הטורקי, כשידיו חובקות את ברכו - ניכר כי הישיבה כה נמוך היתה גם ענוי גופני, ענין שהוא פשוט חרפה דיפלומטית. ככל שזכור לי, ה- .I.Q המצרפי של דני אילון ושל ליברמן לא הגיע לזה של השגריר המושפל...

Qui sedes ad dexteram Patris, miserere nobis...

יש בורא לאלהים - האדם!

לסיכום, פוליטיקאים בגובה שטיח. כאן ושם. תת רמה. 

בושה לאזרחים, שהללו נבחרו בחלקם על ידם, ומייצגים את כולנו. 

חרפה שלישראל אין שר חוץ במישרה מלאה. ומי שיושב שם היא חוטובלי, שלא באמת מבינה ביחסי חוץ ודיפלומטיה. 

מתוך אופן ישיבת השגריר הטורקי, כשידיו חובקות את ברכו - ניכר כי הישיבה כה נמוך היתה גם ענוי גופני, ענין שהוא פשוט חרפה דיפלומטית. ככל שזכור לי, ה- .I.Q המצרפי של דני אילון ושל ליברמן לא הגיע לזה של השגריר המושפל...

כיצד זכור לך? מדדת אותם?

השלום המיוחל יבוא מכוחנו ולא מחולשתנו

הדמיון הוא אויב המשלה אותכם שאתם חושבים אמת

בכל מקום, יש מקום, שאין בו מקום, בינהם נימצא אלהים, בצורת כיפה(=הפכים) המהווה אותם מעצם היותו היפוכם

כיצד זכור לך? מדדת אותם?

נסיתי למדוד, אולם סף רגישות המכשיר היה גבוה מדי עבור ה- .I.Q המצרפי שלהם והמחט לא זזה...

Qui sedes ad dexteram Patris, miserere nobis...

יש בורא לאלהים - האדם!

כיצד זכור לך? מדדת אותם?

נסיתי למדוד, אולם סף רגישות המכשיר היה גבוה מדי עבור ה- .I.Q המצרפי שלהם והמחט לא זזה...

מחט מודדת בתחת. כך אתה מאבחן I.Q ?

השלום המיוחל יבוא מכוחנו ולא מחולשתנו

הדמיון הוא אויב המשלה אותכם שאתם חושבים אמת

בכל מקום, יש מקום, שאין בו מקום, בינהם נימצא אלהים, בצורת כיפה(=הפכים) המהווה אותם מעצם היותו היפוכם

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר