הסבר לשואה --הצעה פילוסופית, לפי הספר...

דוגמא--

עם ישראל מובדל מהעמים,לכן הוא בסכנה...באופן טבעי.

יש חוזה עם אלוהים לשמירה עליו,ובלבד שלא יעשה לו אלוהים אחרים.

אם עשה --בטל חוזה שמירה, העם פשוט ננטש=הסתר פנים

עם ישראל עשה לו אלוהים אחרים,עשה לו פירוש עצמי וקרא לו אלוהים,למעשה ביטל את הספר

התוצאה --ננטשנו.

ומי שאינו יודע ,כותב ספרים.

דוגמא--

עם ישראל מובדל מהעמים,לכן הוא בסכנה...באופן טבעי.

יש חוזה עם אלוהים לשמירה עליו,ובלבד שלא יעשה לו אלוהים אחרים.

אם עשה --בטל חוזה שמירה, העם פשוט ננטש=הסתר פנים

עם ישראל עשה לו אלוהים אחרים,עשה לו פירוש עצמי וקרא לו אלוהים,למעשה ביטל את הספר

התוצאה --ננטשנו.

ומי שאינו יודע ,כותב ספרים.

העיקר שכחתי ---נשבע באלוהים שזה נכון ואמת.

משפחתי שהושמדה לא חתמה על שום חוזה ולא עשתה לעצמה שום אלוהים אחרים. מליון ילדים נרצחו למרות שאל כל יכול ואדון עולם יכול לכאורה להצילם. אם יש השגחה אלוהית אז מדובר באל מרושע שלא ראוי שיעבדו אותו.

גם אב שילדיו זנחו אותו -יגן עליהם אם הם  צפויים למוות ודאי.

השופט חיים כהן אמר פעם שהשואה מוכיחה אחד מהשניים: או שאין השגחה אלוהית או שאין צדק אלוהי.

ואם אלוהים היה טוען שההלכה היא "אלוהים אחרים" ואינה לשביעות רצונו -שומרי ההלכה היו אמורים לדעת זאת. אתה לא מעניש מישהו שעובד אותך שלא לשביעות רצונך בלא שהוא מודע לכך.

אגב הטיעון שלך דומה לטיעון הנוצרי שעל פיו היהודים נענשו על רצח ישו ואי קבלת משיחיותו

משפחתי שהושמדה לא חתמה על שום חוזה ולא עשתה לעצמה שום אלוהים אחרים. מליון ילדים נרצחו למרות שאל כל יכול ואדון עולם יכול לכאורה להצילם. אם יש השגחה אלוהית אז מדובר באל מרושע שלא ראוי שיעבדו אותו.

השופט חיים כהן אמר פעם שהשואה מוכיחה אחד מהשניים: או שאין השגחה אלוהית או שאין צדק אלוהי.

ואם אלוהים היה טוען שההלכה היא "אלוהים אחרים" ואינה לשביעות רצונו -שומרי ההלכה היו אמורים לדעת זאת. אתה לא מעניש מישהו שעובד אותך שלא לשביעות רצונך בלא שהוא מודע לכך.

כמה אזהרות אתה רוצה, כמה?

כמה גלויות, כמה?

כמה אסונות וחורבנות במשך אלפי שנים כדי להפיק סוף סוף את הלקח,כמה?

הרי האיסלאם קם מתוך התנגדות להלכה הזאת...

הרי ישוע קם מתוך התנגדות להלכות הרבנים...

כ  מ  ה  ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

וכל מי שנשחט ונהרג ומת בעקבות קיצת הדתות שבעקבות זאת, זה זבל???

כמה???????????????????????????

זאת הצעה...

אתה יכול להוכיח שהיא מופרכת???

הפילוסופיה יכולה להציע.

הדת יכולה רק לסתום לאנשים את הפה.

אגב, הפרצוף שלי עוד נפוח מטיפול שיניים(הייתי צריך לנוח מייד) אז אני עוד בבית...ואוכל ת'עצמי שלא בעבודה....

כמה אזהרות אתה רוצה, כמה?

כמה גלויות, כמה?

כמה אסונות וחורבנות במשך אלפי שנים כדי להפיק סוף סוף את הלקח,כמה?

הרי האיסלאם קם מתוך התנגדות להלכה הזאת...

הרי ישוע קם מתוך התנגדות להלכות הרבנים...

כ  מ  ה  ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????

וכל מי שנשחט ונהרג ומת בעקבות קיצת הדתות שבעקבות זאת, זה זבל???

כמה???????????????????????????

זאת הצעה...

אתה יכול להוכיח שהיא מופרכת???

הפילוסופיה יכולה להציע.

הדת יכולה רק לסתום לאנשים את הפה.

אגב, הפרצוף שלי עוד נפוח מטיפול שיניים(הייתי צריך לנוח מייד) אז אני עוד בבית...ואוכל ת'עצמי שלא בעבודה....

תיקון ---בעקבות קימת הדתות...

אגב הטיעון שלך דומה לטיעון הנוצרי שעל פיו היהודים נענשו על רצח ישו ואי קבלת משיחיותו

רצח ישוע  אינו מעניין אותי,ואין משיח בתורה.

ההתנגדות להלכה היא לא תגלית נוצרית

זה אותו סוג של טיעון שעל פיו עם ישראל נענש כי סטה מדרך האל.

אזהרות? כשאלוהים רצה להודיע על רצונותיו הוא התגלה וכתב מפורשות את כוונותיו. אם הוא לא אומר איך נדע? מה הקריטריונים שלנו לדעת את רצונו כשכל אחד מפרש זאת אחרת והוא לא מתערב ומכריע? אם הוא השאיר את הפירוש לבני האדם מה לו כי ילין? ומה לו כי יעניש בצורה פרועה?

מעניין איך אנשים חושבים. אני עדיין רחוק מלהבין למה אנשים, בימינו, צריכים אלים כדי לחיות.

אין ספק בכלל שהמאמינים באלוהים נאחזים בו בכל מעודם. גם אם הוא מתגלה ברשעותו. כי עליהם להתמודד עם הדימוי העצמי שלהם יותר מכל - ״מה זה אומר עלי אם האל אותו אני עובד ובו אני מאמין מתגלה להיות השטן?״

הם מעדיפים להמשיך ולגונן על האל שלהם גם אם עמוק עמוק בפנים הם יודעים שהם קוברים שאלות מוסריות שאם היה להם את האומץ לענות עליהם הם היו צריכים להתמודד עם האבל בהכרה ש:

• האל שלהם קיים רק בראשם או ״בין שתי אזניהם״ כפי שמשוח אוהב לומר
  • שהאמונה בו כאל אישי היא גישה ילדותית שמסירה מהם אחריות לקחת החלטות ולחשוב עצמאית.
  • שעליהם לזנוח כמיהה לעל טבעי כדי לפצות על המחסורים בחייהם (מחסורים שלכולנו יש) ועל הדרך לשנות למעשה את זהותם. וזה דבר קשה.

אני משוכנע שברגע שמישהו יוכל באומץ לשקול את האבסורד בכך שלא יכול להיות הסבר מוסרי כלשהו לכך שבכל יום מתים 29,000 ילדים עד גיל 5 11,000,000 ילדים בשנה וקיים איזשהו אל שהוא גם רחום וחנון וגם יושב באפתיות ונותן לילדים קטנים למות, הוא או היא ימצאו את האור בקצה המנהרה החשוכה שבה הם כלואים ויצאו לחופשי. מעטים מוצאים את האומץ לא למצוא תירוצים לעצמם בדמות סיבות שנשגבות מבינתינו (=הסרת אחריות). אלה שנשארים עם האלים שלהם מתנהגים כמו כבשים מובלים ע״י רועה.

מצטער, אבל אני רואה בזה עלבון לכבוד העצמי של כולנו כמין אנושי. 

אבא שלי ניצול שואה. אז אם יש לך, מר הורוביץ, הסבר לשואה שהאנושות עוד לא נחשפה אליו ואין בו מרכיבים כמו אלים, חטאים, הגנות על טבעיות ומיני שטויות ילדותיות תגלה שאני קשוב לדבריך וסקרן. אחרת... אתה רק מעורר אצלי כעס. תסכול ותחושה של רחמים כלפיך.

״סופו של המאמין כמו סופו של המסומם לחלוף מן החיים מבלי לחיות את החיים שחלפו על פניו.״

"בעניינים של דת, האמת היא פשוט הדעה שהצליחה לשרוד". (אוסקר ויילד)

זה אותו סוג של טיעון שעל פיו עם ישראל נענש כי סטה מדרך האל.

אזהרות? כשאלוהים רצה להודיע על רצונותיו הוא התגלה וכתב מפורשות את כוונותיו. אם הוא לא אומר איך נדע? מה הקריטריונים שלנו לדעת את רצונו כשכל אחד מפרש זאת אחרת והוא לא מתערב ומכריע? אם הוא השאיר את הפירוש לבני האדם מה לו כי ילין? ומה לו כי יעניש בצורה פרועה?

מי העניש אותך?

מי חייב לך משהו?

ננטשנו כי נטשנו....

מה הבעיה שלך נגדו?

לי אף אחד לא חייב כלום  כי מי שלא קיים לא חייב לי. הוויכוח שלי הוא אם מי שטוען שישנה השגחה אלוהית ולא מבין את הפרדוכס המצוי בהוכחה לדבריו. 

מעניין איך אנשים חושבים. אני עדיין רחוק מלהבין למה אנשים, בימינו, צריכים אלים כדי לחיות.

אין ספק בכלל שהמאמינים באלוהים נאחזים בו בכל מעודם. גם אם הוא מתגלה ברשעותו. כי עליהם להתמודד עם הדימוי העצמי שלהם יותר מכל - ״מה זה אומר עלי אם האל אותו אני עובד ובו אני מאמין מתגלה להיות השטן?״

הם מעדיפים להמשיך ולגונן על האל שלהם גם אם עמוק עמוק בפנים הם יודעים שהם קוברים שאלות מוסריות שאם היה להם את האומץ לענות עליהם הם היו צריכים להתמודד עם האבל בהכרה ש:

• האל שלהם קיים רק בראשם או ״בין שתי אזניהם״ כפי שמשוח אוהב לומר
  • שהאמונה בו כאל אישי היא גישה ילדותית שמסירה מהם אחריות לקחת החלטות ולחשוב עצמאית.
  • שעליהם לזנוח כמיהה לעל טבעי כדי לפצות על המחסורים בחייהם (מחסורים שלכולנו יש) ועל הדרך לשנות למעשה את זהותם. וזה דבר קשה.

אני משוכנע שברגע שמישהו יוכל באומץ לשקול את האבסורד בכך שלא יכול להיות הסבר מוסרי כלשהו לכך שבכל יום מתים 29,000 ילדים עד גיל 5 11,000,000 ילדים בשנה וקיים איזשהו אל שהוא גם רחום וחנון וגם יושב באפתיות ונותן לילדים קטנים למות, הוא או היא ימצאו את האור בקצה המנהרה החשוכה שבה הם כלואים ויצאו לחופשי. מעטים מוצאים את האומץ לא למצוא תירוצים לעצמם בדמות סיבות שנשגבות מבינתינו (=הסרת אחריות). אלה שנשארים עם האלים שלהם מתנהגים כמו כבשים מובלים ע״י רועה.

מצטער, אבל אני רואה בזה עלבון לכבוד העצמי של כולנו כמין אנושי. 

אבא שלי ניצול שואה. אז אם יש לך, מר הורוביץ, הסבר לשואה שהאנושות עוד לא נחשפה אליו ואין בו מרכיבים כמו אלים, חטאים, הגנות על טבעיות ומיני שטויות ילדותיות תגלה שאני קשוב לדבריך וסקרן. אחרת... אתה רק מעורר אצלי כעס. תסכול ותחושה של רחמים כלפיך.

״סופו של המאמין כמו סופו של המסומם לחלוף מן החיים מבלי לחיות את החיים שחלפו על פניו.״

אתה לא תגביל את החשיבה שלי לתנאיך....

יכול להפריך?

בבקשה...

לא? אז זו דעתי.

גם אני מחוייב לקח מדוע אמו של אבי ואחותו חפרו בידיהן את הקבר ונורו לתוכו....

וכל משפחת אבי כולה,מלבדו, שהוריד פיאותיו וכיפתו ועלה ארצה...

לי אף אחד לא חייב כלום  כי מי שלא קיים לא חייב לי. הוויכוח שלי הוא אם מי שטוען שישנה השגחה אלוהית ולא מבין את הפרדוכס המצוי בהוכחה לדבריו. 

לא מעניין אותי להתווכח עם מי שאינני מחזיק בדעתו....

לי יש טענה משלי,שאני מחזיק בה לאחר חקירות שלי של עשרות שנים.

מי שיכול להפריך  אותה ---זה מעניין אותי.

טענה מכובדת, מר הורוביץ, היא טענה שניתן להפריכה ומכאן שניתן להתדיין עליה, לשכנע, להסביר, ללמוד.

מה נעשה עם טענות על קיום השכינה או אל, או חטאים או מיני שטויות ???

כמובן שאני לא קובע לך מה לחשוב ולומר. זו מדינה דמוקרטית. אבל אני כן מביע בפנייך את דעתי ואת מה שדבריך גורמים לי להרגיש.

"בעניינים של דת, האמת היא פשוט הדעה שהצליחה לשרוד". (אוסקר ויילד)

לדעתי הסיבה לשואה פשוטה.......

כי היה אפשר ! כי יהודים היו מבודדים,"נטע זר"....בתוספת קצת תבלין אנטישמי ,זה מתכון פשוט להתחלת השמדת האנושות שאינה מהגזע הנכון...הארי !! 

אחרי היהודים הגיעו הצוענים...עם ללא מולדת....לכאורה.

ואז ההומוסקסואלים.....שרובם לא אנשי מדון....

בקיצור,כל החלשים, כהתחלה. 

ברגעי האמת,לאחר שהיטלר השיג מטרותיו, הפר כל הסכם שחתם...בריה"מ לדוגמא.

בהזדמנות ראשונה,פלש.....וכשליש מאוכלוסיית בריה"מ נהרג ! 

כך פלש לפולין, רצח את מרבית האינטיליגנציה הפולנית והטיל מורא איום ונורא על הפולנים. מרגע זה עשה כמעט כרצונו.

את אנגליה הפציץ....המדינות הסלביות....סקנדינביה....ההולנדים שחשבו שהם בסך הכל די דומים לשכניהם מאות מטרים מהגבול....הופצצו באכזריות אינסוף......הורעבו....ובעצם כך קרה למרבית אירופה...

זה רק היה ענין של זמן , עד שהיה מכפיף את העולם תחת מגפיו, ומחסל את כל מי שאינו ארי. 

או הופכם לעבדים וכיו"ב......כגזעים נחותים. המגמה היתה "טיהור מגזעים נחותים ,שאינם ארים !

הנרצחים הראשונים באושויץ....היו עשרות אלפי משכילים פולנים....ורוסים. 

https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%90%D7%95%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%99%D7%A5

בקיצור, היה קל להתחיל בהשמדה ,בהשמדת יהודים.....עם ללא מולדת, ייחודי, עם איכויות והשכלה ייחודית, 

מבודד....שלא השתלב בחברת המקומיים ,ככל האחרים. 

נזכור שבמזרח הרחוק, הסינים טוענים שהיפנים השמידו 18,000,000 כבר בתחילת המלחמה....

ועוד מיליונים רבים בשאר הארצות.....

האכזריות היפנית היתה מזוויעה. עריפת ראשים בסגנון דאעש.....

נשים הפכו לזונות......ורציחת מיליונים. 

חשוב מאוד, לכולנו,לזכור עובדה שלצערי אינה מוכרת על ידי רוב הישראלים......

שאחת המדינות הבודדות שפתחו שעריהן בפני יהודים נרדפים, הייתה הפיליפינים !!! 

עשרות אלפי יהודים ברחו מאירופה, והגיעו לפיליפינים וניצלו !!!

כ 1200 לפני תחילת ההשמדה.....והשאר לאורך ואחרי המלחמה, כשמרבית המדינות סגרו שעריהן. 

וזאת חובה עלינו לזכור לנצח ! 

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4625264,00.html

ותמונות של האנדרטה , "דלתות פתוחות" בראשון לציון......

https://www.google.co.il/search?q=%D7%90%D7%A0%D7%93%D7%A8%D7%98%D7%AA+%D7%93%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%AA+%D7%A4%D7%AA%D7%95%D7%97%D7%95%D7%AA&rlz=1C1AOHY_iwIL712IL712&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiu-NP1yebaAhVPkRQKHQd4DcMQ_AUICigB&biw=1280&bih=909

עבור לעמוד
, , , , ...
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר