13.08.17 | 02:26
דוקטורנטית ישראלית - בארצות ערב, גם האויבות.
13.08.17 | 19:23

אמנם אני לא מטייל בארצות ערב (מלבד הטיול הנפלא למרוקו), אבל יש לי חברים פיזיקאים מכל רחבי העולם המוסלמי:

איראן, לבנון, מצרים, טורקיה, אנדונזיה וגם בנגלה-דש. עם חלקם כתבתי מאמרים מדעיים.

מה אומר? אנשים הם אנשים. אני מוצא הרבה יותר שפה משותפת איתם (רובם ככולם חילונים/אתאיסטים, ליברלים, אוהבי מדע ותרבות) מאשר עם חלק מהציבור הישראלי (למשל תומכי עזריה, או יהודים חרדים).

בזכות הקשרים שלי עם האנשים הללו אני לומד על המדינות בהן הם חיים (או חיו). התמונה שמצטיירת שונה מאוד ממה שהתקשורת הישראלית והממשלה הישראלית מציגים.

ובמיוחד לגבי איראן: זוהי מדינה שרוב אזרחיה איננו עוין את ישראל. רוב אזרחיה כנראה איננו דתי ואילו היו שם בחירות חופשיות הם היו מפילים את המשטר (שבו הם לא בחרו).

חיבה מיוחדת יש לי לחברים מלבנון: הם שולחים לי מדי פעם זעטר נהדר וגם בקלאווה. הלוואי ואוכל לבקרם בביתם אשר נמצא לא רחוק ממטולה.

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

13.08.17 | 21:22

בזאת אתה צודק.

איראן של השח הייתה מאד פתוחה וליברלית.

אבל שלטון האיסלאם הוא הנותן את הטון הוא הקובע.

תושבי עזה אוהבים את החמאס ? אבל הם מבצעים את פקודותיו.

תושבי איראן אוהבים היאטולות ? אבל הם שפוטים שלהם.

האיסלאם הוא הבעיה הוא שורש הרע, והוא הולך ומתחזק.

גם אני בשיחותיי עם ערבים ממזרח ירושלים שאלתי למה אתם מפגינים מניפים את דגל החמאס?

הם עונים כי אנו שייכים לעם הפלסתיני נגד הכיבוש.

אמרתי להם ישראל קרובה להסכם להחזיר אתכם עם השטח הכבוש לידי הרשות הפלסתינית ואתם תאבדו את תעודת הזהות הכחולה.

מה תשובתם על גופותינו נילחם עד חורמה לא מוכנים להיות כמו תושבי עזה.

13.08.17 | 22:08

נראה לי כי באיראן של השאח - רק לשכבה לא גדולה היה כיף. כל היתר - חיו בעוני והעדר גישה לתשתיות בסיסיות...השאח גם הפגין מגאלומניות מה.

השקפת השאח היתה כי העם האיראני עודנו בור ואינו מוכן לדמוקרטיה ולכן מוטל על עצמו לשלוט בכל אספקט בחיהם וזאת לטובתם...

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן, הלביאה
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר