הציויליזציה, יימח שמה, סוגרת עליי.

שלטון הגלגל, מות החיים.

פחיות על גלגלים חופזות מתגלגלות על פסים רחבים של זפת שחורה, שחנקו את האדמה מתחתיהם.

פסי הזפת התרחבו על כל חלקה טובה. בפס אדמה צר עד כאב בתוך מרחבי הזפת, דחקו צמחים. 

עצים ושיחים וצמחי פרחים, שזכותם המולדת,  כוונת הטבע, שיגדלו בכל מקום על פני האדמה, דחוקים עכשיו בין פסי זפת שחורה, בפס צר. זה המקום שמקצים להם "אדוני הטבע" בעיני עצמם, האנשים.

האדמה החיה מתה, חנוקה מתחת לזפת. ומתחת ללוחות המלט של המדרכות.

המדרכות - שטחים שטוחים לגמרי, קוים ישרים בוטים, הן מה ש"אדוני הטבע" , המטומטמים, מינו לרגליי, ולעיניי, אני, שזכותי המולדת היא לראות לפניי ולפסוע על האדמה החיה, הגמישה, על חוליות גליות, על סלעים מגווני צורה, על העשב הירוק, החי.

חומות של מלט , שטוחות לחלוטין, בוטות בקויהן הישרים , המתים, מסתירות לי  כל מרחב.

בתי קומות מסתירים לי את האופק. השמש השוקעת אליו , באודם מרהיב, מופע היופי המרגש לב שהטבע מביים לפני ולפני כל יצור חי כל ערב, מוסתר ממני.

הירח אינו נראה בסביבות האלה.

"אדוני הטבע" בעיניהם הרגו את הטבע, והורגים את טבעי שלי, את גופי ונשמתי.

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

...בחודש שעבר, אחד ביולי ועד ה- 23 בו, התנהל מרוץ האופנים Le Tour de France.

אחד הענינים מהם התרשמתי עזות, נוסף על סיקור ה- tour עצמו, הוא להיווכח עד כמה יש בצרפת unspoiled landscape.

אין כמעט שטחים חשופים, ללא תכסית ירוקה.

כמעט הכל יערות או חורשות...

נו, אחרי "רוקד עם זאבים" ו"הלוחש לסוסים", הגיע הזמן ל"יְשֵנָה עם חתולים".

...easy does it, pussy...והעיקר בלי obs(s)ession...

אחד הענינים מהם התרשמתי עזות, נוסף על סיקור ה- tour עצמו, הוא להיווכח עד כמה יש בצרפת unspoiled landscape.

נו, אירופה.....

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

נו, אירופה.....

המילה הזו, "תכסית", המצאת אותה לבחון את עירנותנו, או שהיא "המצאה"חדשה חדישה ומחודשת של האקדמיה ללשון עם כל חבריה מפותלי הלשון (בלשון המעטה), כדי שלא להשאיר את הציבור, חס וחלילה, יתום וחסֵר מהמקבילה לאיזו מילה לועזית? (כמובן לא נעלם מעיניי השורש כ.ס.ה ממנו גזרו את המילה החדשדשה).

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

נו, אירופה.....

המילה הזו, "תכסית", המצאת אותה לבחון את עירנותנו, או שהיא "המצאה"חדשה חדישה ומחודשת של האקדמיה ללשון עם כל חבריה מפותלי הלשון (בלשון המעטה), כדי שלא להשאיר את הציבור, חס וחלילה, יתום וחסֵר מהמקבילה לאיזו מילה לועזית? (כמובן לא נעלם מעיניי השורש כ.ס.ה ממנו גזרו את המילה החדשדשה).

טוב, הבהב לי איפשהוא בעמקי המוח שכבר פגשתי פעם מילה טכנית זו, ועכשיו בדקתי בתרגום גוגל. לפיו, המקבילה האנגלית היא , פשוט, cover ...... נו. אי אפשר היה לחדש את השימוש במילה העברית היפה "כְּסוּת"? (ביאליק בטח היה ממליץ. "כְּסוּת של יְרָק" וכד'.).

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

המלה "תכסית" "נרכשה" בימי השירות הסדיר שלי.

אולי לא קבלה גושפנקת האקדמיה ללשון עברית, ואולי לא הייתי צריך לאמצה, אולם זה מה ש"הניחו לפני" בימים ההם. כל שרשרת הפיקוד השתמשה במלה זו...מי שעשה שירות ביחידת שדה - אמור להכירה ויבין אותי...

נו, אחרי "רוקד עם זאבים" ו"הלוחש לסוסים", הגיע הזמן ל"יְשֵנָה עם חתולים".

...easy does it, pussy...והעיקר בלי obs(s)ession...

המלה "תכסית" "נרכשה" בימי השירות הסדיר שלי.

אולי לא קבלה גושפנקת האקדמיה ללשון עברית, ואולי לא הייתי צריך לאמצה, אולם זה מה ש"הניחו לפני" בימים ההם. כל שרשרת הפיקוד השתמשה במלה זו...מי שעשה שירות ביחידת שדה - אמור להכירה ויבין אותי...

מילה מפלצתית.

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

הבעיה היא שאת גרה בת"א. אני גר מעל שני ואדיות ירוקים לחלוטין  והבעיה היחידה שלי היא עשרות התנים וחזירי הבר המסתובבים חופשי ליד ביתי ולא שמעו על הציביליזציה...

הבעיה היא שאת גרה בת"א. אני גר מעל שני ואדיות ירוקים לחלוטין  והבעיה היחידה שלי היא עשרות התנים וחזירי הבר המסתובבים חופשי ליד ביתי ולא שמעו על הציביליזציה...

והם עושים לכם מה בדיוק?

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

הופכים את פחי האשפה ומטנפים. החזירים שמסתובבים בעיקר בלילה נעים במשפחות בכביש הראשי ובפתחי הבתים  וממש מפחיד לחזור הבייתה מאוחר. התנים כבר לא נמלטים ומסתובבים ברחוב כאילו הם כלבים.

עם יללת התנים בלילות (לא רחוקה אלא מתחת לבית) כבר למדנו  לחיות..

הופכים את פחי האשפה ומטנפים. החזירים שמסתובבים בעיקר בלילה נעים במשפחות בכביש הראשי ובפתחי הבתים  וממש מפחיד לחזור הבייתה מאוחר. התנים כבר לא נמלטים ומסתובבים ברחוב כאילו הם כלבים.

עם יללת התנים בלילות (לא רחוקה אלא מתחת לבית) כבר למדנו  לחיות..

ואתם לא יכולים לבקש מהעיריה בניית מסתורי אשפה יעילים? עם גג בטון ודלת חזקה?

ומה יעשו לכם בדיוק משפחות החזירים הנעים בלילה ברחוב?

את יללת התנים בחולון, בילדותי (התארחנו פעם) אני זוכרת כמאד מאד בלתי נעימה. אבל כילדה פחדתי גם מציורי קיר ענקיים....

בכל מקרה, עד כמה שאני מבינה האדם אינו הטרף הטבעי של התן. 

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

התנים לא מפחידים אבל החזירים הם אימתניים ובלתי צפויים. הם עלולים להיות גם תוקפניים והיו כבר כמה מקרים בחיפה. 

שכונת ילדותי נבנתה על אדמות כפר ערבי, מסתבר, וכשהייתי קטנה היו בה בתים מעטים, ולא הרחק מהם שדות בר יפהפיים עם פרחי הארץ המגוונים,על גבעות חמרה יפהפיות. והיה עץ שיטה, והיתה באר.....

ואז העיריה היהודית "נכנסה לפעולה". גילחו את הגבעות (למה????), , קודם בקעו ביניהן דרך רחבה, ממש פצעו את הנוף. צוקי הכורכר היפים נעלמו. בהדרגה בנו על שדות הבר. סללו כבישי אספלט במקום שדרכנו על עפר לבן נהדר, עם השלוליות בחורף, לתוכן נכנסנו עם המגפיים.הכל נעלם. בנו מדרכות במקום שהיתה אדמה חיה עם פרחי בר שונים. הזיקיות, הקיפודים,ששובבו את לבי, נעלמו. בגינתנו היו עדיין פרות משה רבנו בעונתן, וגם הן נעלמו. גם הפרפרים. עדיין היו בולבולים. היום גם הם אינם.

אפשר להגיד בפשטות: היהודים הרסו את ילדותי, פצעו את נפשי.

אגב, עץ השיטה נעלם, כנראה נכרת ע"י היהודים, והבאר גם היא נעלמה - סביר מאד  שסתמו אותה. היום יש שם מין גן משחקים סטנדרטי, מאלו שרואים בערים בכל מקום. אגדת ילדותי נמוגה.

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

התנים לא מפחידים אבל החזירים הם אימתניים ובלתי צפויים. הם עלולים להיות גם תוקפניים והיו כבר כמה מקרים בחיפה. 

טוב, האדם העירוני (בעצם גם הכפרי) לא ממש יודע לנהוג בחיות בר. השכנות של שני הצדדים כפויה. אני לא רואה את העיריה מגייסת ביולוגים שייתנו לתושבי השכונה טיפים על חזירי הבר, ואיך לנהוג בסביבתם.

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

שכונת ילדותי נבנתה על אדמות כפר ערבי, מסתבר, וכשהייתי קטנה היו בה בתים מעטים, ולא הרחק מהם שדות בר יפהפיים עם פרחי הארץ המגוונים,על גבעות חמרה יפהפיות. והיה עץ שיטה, והיתה באר.....

ואז העיריה היהודית "נכנסה לפעולה". גילחו את הגבעות (למה????), , קודם בקעו ביניהן דרך רחבה, ממש פצעו את הנוף. צוקי הכורכר היפים נעלמו. בהדרגה בנו על שדות הבר. סללו כבישי אספלט במקום שדרכנו על עפר לבן נהדר, עם השלוליות בחורף, לתוכן נכנסנו עם המגפיים.הכל נעלם. בנו מדרכות במקום שהיתה אדמה חיה עם פרחי בר שונים. הזיקיות, הקיפודים,ששובבו את לבי, נעלמו. בגינתנו היו עדיין פרות משה רבנו בעונתן, וגם הן נעלמו. גם הפרפרים. עדיין היו בולבולים. היום גם הם אינם.

אפשר להגיד בפשטות: היהודים הרסו את ילדותי, פצעו את נפשי.

אגב, עץ השיטה נעלם, כנראה נכרת ע"י היהודים, והבאר גם היא נעלמה - סביר מאד  שסתמו אותה. היום יש שם מין גן משחקים סטנדרטי, מאלו שרואים בערים בכל מקום. אגדת ילדותי נמוגה.

נחל איילון, שעבר בשכונתי, היה מלא צמחי סוף, ושדות גדלו על גדותיו. בצד אחר היתה חורשה נהדרת על הגדה. מעליו הקימו האנגלים גשר קטן יפהפה. אהבתי מאד לעבור שם.

היהודים (הנתעבים) התנפלו על פינת החמד הזו, נתנו לחברה נתעבת בשם "נתיבי איילון" להפוך את הנחל היפה לתעלת בטון, את הגדות היפות לכבישים מגעילים. את החורשה היפהפיה עקרו. את הגשר האנגלי הנאה הפכו לגשר ענק מפלצתי.

חלק נפלא מילדותי ונעוריי נעקר והושמד.

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: צבי הורוביץ
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר