תל אביב, ערב של אמצע יולי.

תל אביב מתקנאת בניו יורק. מלבני המגדלים המואפלים שלה,    גבוהים ומוארכים, נמוכים ורחבים, מתנשאים לתוך  הוורדות החיוורת -עמומה   של אחרי השקיעה. חשמלים מנצנצים בהם.

אני עומדת, אני עומדת, מדמה בנפשי שניו יורק היא. לו הנייד בידי, הייתי יוצרת תמונה מפוארת: "המטרופולין לעת ערב". מי יאמין כי כל זאת אינו אלא פרי של השנים האחרונות? מי יאמין כי ישראל של היום בקעה אך לפני 70 שנה מתוך מעברות ובתים קטנים ודלים?

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

את שיריי הצנועים קראו 1200 איש. אני מקווה שאת הקטע הצנוע דלעיל יקרא לפחות מספר דומה של אנשים , ושגם גולשי הפורום הזה יואילו להתייחס. (בכבוד, בכבוד בבקשה).

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

לפני כשבוע ביקרתי בשתי מדינות: מדינת תל-אביב ומדינת ירושלים. הניגוד זועק.

ובטווח הארוך מי תנצח:
המדינה החילונית, הליברלית הפלורליסטית אשר שוכנת בצד הים התיכון?
או שמא המדינה הדתית-הקנאית מלאת השנאה שעל הר המוריה, מדינה אחת לשני עמים שרוצחים זה בזה ורבים על הר שבו אבן-שתייה פאגאנית?

אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ, פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה

להקלת העיכול:

סיפור של קיץ

תל אביב מתקנאה 
בניו יורק.
אפלים, 
גבוהים -מוארכים, נמוכים ורחבים, 
מתנשאים מגדלים
בנצנוץ חשמלים
אל תוך וורדות חיוורת -עמומה :
שקעה החמה.

אני עומדת, אני עומדת. 
ביד -
הנייד.
אני יוצרת 
תמונה מפוארת: 
"מטרופולין 
לעת ערב". 
מי יאמין: 
כל זאת 
פרי של שנים אחרונות?
מי יאמין:
אך לפני שבעים שנה 
מתוך מעברות ,
מתוך 
שכונות קטנות,
בקעה מדינה?

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

גם הגירסה הקלה-לעיכול קשה מדי כנראה לקיבות של הרציונליסטים.

מה לעשות.

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

למה את לוחצת?

לא תמיד חייבים להגיב.

וחוץ מזה יש לי בעיה להגיב ליצירה של מישהו מוכר. כל תגובה לא תראה טוב. מחמאה -תשמע כחנופה או כניסיון עידוד ביקורת -תעליב. 

שאשתי שואלת אותי איך נראה הבגד החדש או התסרוקת החדשה אני תמיד בבעייה. אומר שזה יפה -זה נשמע כרצון לרצות ולא ממש כן. ("אתה סתם אומר") אומר שזה מכוער - זה מעליב ומתכון לסכסוך. אז למה לשאול?....

למה את לוחצת?

לא תמיד חייבים להגיב.

וחוץ מזה יש לי בעיה להגיב ליצירה של מישהו מוכר. כל תגובה לא תראה טוב. מחמאה -תשמע כחנופה או כניסיון עידוד ביקורת -תעליב. 

שאשתי שואלת אותי איך נראה הבגד החדש או התסרוקת החדשה אני תמיד בבעייה. אומר שזה יפה -זה נשמע כרצון לרצות ולא ממש כן. ("אתה סתם אומר") אומר שזה מכוער - זה מעליב ומתכון לסכסוך. אז למה לשאול?....

כותבים מהלב.

אם לבך מכתיב לך לומר משהו מעליב - אולי אל תאמר   אותו.

אבל אם הדברים נראו לך - כתיבה כנה לא תיתפס כחנופה, ולא כנסיון עידוד לחסרי כשרון.

ואינני לוחצת: אני מפרסמת כדי לקבל תגובות, ולא כדי שדבריי יפלו לחלל של קרח.

השיר על ת"א אינו פואמה של ביאליק....... הוא שיר קל, על גבול הפרוזה, והחריזה הלא כ"כ אותנטית וטבעית-מהותית באה כדי לשוות לפרוזאיות איזה נופך פזמוני. אין צורך למדוד אותו לפי אמות מידה ספרותיות כבדות וקפדניות.

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

כל אמירה כנה ("מהלב") עשוי להעליב. הנה אמרתי בכנות מה דעתי על ההומור של הסיפור שלך בשרשור אחר  -ונעלבת...

כל אמירה כנה ("מהלב") עשוי להעליב. הנה אמרתי בכנות מה דעתי על ההומור של הסיפור שלך בשרשור אחר  -ונעלבת...

לא נעלבתי, דיברת שטויות.

אמנם כרגע כשאני קוראת שוב את הקטע, השטיחות שבו גלויה לי. (הלא כתבתי "מהשרוול", על כמה רגעים חולפים ולא חשובים).

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

אינך מתפעל מה שהשיר הפזמוני-משהו על קו הרקיע של ת"א? יהא.   בבלוג שלי הוא קיבל 61 צפיות. ובקהילת שירה מסוימת, מנהלת הקהילה הכשרונית, החכמה והרגישה, כתבה עליו יפה. אני יכולה לחיות עם זה שהיסטוריון ספורט אינו מתפעל ממנו, בלשון המעטה. המעניין הוא ש"הגשש החיוור" נראים בעיניך גאונים.... (חחחחחחח). ה"הומור" שלהם, שבאמת ראוי לאיפיון "חיוור", הפעיל אצלך בעוז את מרכזי הצחוק. עם טעם כזה, להסתייג משיר-פזמון שהבאתי... נו.

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

למה את מנסה בכוח?

אם תפחיתי מערכי ותגדירי אותי כ"היסטוריון ספורט" (ומה יש לצפות מאחד כזה מה הוא כבר מבין חוץ מכדורגל.....) ותתיגי את  ההומור שלי  כ"גשש חיוור" בלבד בזה ישנה את העובדה שבניגוד לדעתך על עצמך ההומור שלך  לא משהו.

ברגע שתדעי לצחוק גם על עצמך. לא תעלבי ותקפצי בכל פעם שהאג'נדה שלך מותקפת ולא תחפשי לריב ולהמעיט בערכו של בר הפלוגתא שלך כדי להוכיח "עליונות" (לטעמי זה סימפטום של נחיתות) אולי גם תלמדי מהו הומור.אנשי ריב ומדון אינם בעלי הומור כי מי שלוקח הכול ברצינות תהומית  -לא יודע באמת לצחוק. 

את נעלבת שוב ושוב -אבל צר לי הקטע שלך לא מצחיק ולא בגלל שהגששים כן מצחיקים.

למה את מנסה בכוח?

אם תפחיתי מערכי ותגדירי אותי כ"היסטוריון ספורט" (ומה יש לצפות מאחד כזה מה הוא כבר מבין חוץ מכדורגל.....) ותתיגי את  ההומור שלי  כ"גשש חיוור" בלבד בזה ישנה את העובדה שבניגוד לדעתך על עצמך ההומור שלך  לא משהו.

ברגע שתדעי לצחוק גם על עצמך. לא תעלבי ותקפצי בכל פעם שהאג'נדה שלך מותקפת ולא תחפשי לריב ולהמעיט בערכו של בר הפלוגתא שלך כדי להוכיח "עליונות" (לטעמי זה סימפטום של נחיתות) אולי גם תלמדי מהו הומור.אנשי ריב ומדון אינם בעלי הומור כי מי שלוקח הכול ברצינות תהומית  -לא יודע באמת לצחוק. 

את נעלבת שוב ושוב -אבל צר לי הקטע שלך לא מצחיק ולא בגלל שהגששים כן מצחיקים.

"ההומור שלך לא משהו". פסקת. אתה כמובן "מכיר היטב את הגולשים", ו"יודע הכל". אה, כן, אתה מסיק "מסקנות מובהקות מקיפות וקולעות" ממה שאתה קורא פה. איש ההגיון הצרוף, וגאון התבונה.

אתה היסטוריון ספורט. זו עובדה. מה קפצת?

ואתה מתפעל (או התפעלת בזמנך) מהגשש החיוור (חיוורי הומור שכמותם). גם זו עובדה. מה קפצת.

את אותך הקטע שלי לא מצחיק. זה אומר ש"אין לי הומור" ושאחרים לא צוחקים? אתה הסטנדרט לאנושות?

כפי שכתבתי, לא אכפת לי שהקטע לא מצחיק אותך. זכותך לאופייך ולהעדפותיך.  מה שמשונה הוא, שהרציונליסטים הכבדים פה בפורום לא מגיבים בכלל. טכנאות ונטיות מתמטיות הם מחסום להומור? ובכלל להתייחסות קלילה לדברים? חסר רק שהללו גם הם יביעו את דעתם שהומור הפטישים של "הגשש החיוור" הוא שיא ההומור הישראלי, ושהם מתפעלים. 

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

אני קפצתי בגלל שהייתה בזה אמירה שתכליתה להפחית מערכי. את כמובן בעלת ההומור האנין המעודן  העמוק ומה אני? היסטוריון של ספורט שצוחק מהגשש החיוור...

גם לי לא אכפת שאת באמת חושבת שאת בעל הומור. זכותו של כל אדם לחשוב על עצמו מה שהוא רוצה ולדמיין ככל העולה על רוחו.

תל אביב מתקנאת בניו יורק. מלבני המגדלים המואפלים שלה,    גבוהים ומוארכים, נמוכים ורחבים, מתנשאים לתוך  הוורדות החיוורת -עמומה   של אחרי השקיעה. חשמלים מנצנצים בהם.

אני עומדת, אני עומדת, מדמה בנפשי שניו יורק היא. לו הנייד בידי, הייתי יוצרת תמונה מפוארת: "המטרופולין לעת ערב". מי יאמין כי כל זאת אינו אלא פרי של השנים האחרונות? מי יאמין כי ישראל של היום בקעה אך לפני 70 שנה מתוך מעברות ובתים קטנים ודלים?

מה יש פה להגיב? איזה 70 שנה? תל אביב כבר קיימת כבר יותר מ 100 שנה, ולא הרבה השתנה בה ב 70 השנים האחרנות, מלבד רבי קומות שמכערים אותה. יש ביוטיוב ובאתרים אחרים צילומי וידאו של תל אביב משנות ה 40 וה 50 של המאה הקודמת, והיא נראתה אז הרבה יותר יפה מעכשיו. אבל כנראה שזה קורה להרבה ערים בעולם, שהן רק מתכערות עם הזמן, אם לא יודעים לשמור על היופי המקורי שלהן, הן הולכות פייפן.

מה יש פה להגיב? איזה 70 שנה? תל אביב כבר קיימת כבר יותר מ 100 שנה, ולא הרבה השתנה בה ב 70 השנים האחרנות, מלבד רבי קומות שמכערים אותה. יש ביוטיוב ובאתרים אחרים צילומי וידאו של תל אביב משנות ה 40 וה 50 של המאה הקודמת, והיא נראתה אז הרבה יותר יפה מעכשיו. אבל כנראה שזה קורה להרבה ערים בעולם, שהן רק מתכערות עם הזמן, אם לא יודעים לשמור על היופי המקורי שלהן, הן הולכות פייפן.

תל אביב קיימת יותר מ100 שנה, אך המדינה - רק 70 שנה, והקמת המגדלים הן ענין של השנים האחרונות.

בקטע המראה בו צפיתי היה יופי אדריכלי רב. והמגדלים  - המואפלים על רקע השקיעה הוורוד-חיוור, והמנצנצים, עם משחק הגדלים ביניהם, נראו כמו ציור יפה.

Red dick

Ugly tick

Doglike, go lick

Your stick

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה:
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר