13.07.17 | 13:22

טברנקלס, השכל שלך בסכנת הכחדה, אם מגמת הצמצום הנוכחית תימשך. תקשיב לאריאלה, היא שתרחיב את אופקיך ואת שכלך בכלל, ותינצל, אי"ה.

13.07.17 | 13:26

ariela24a, כמו ariela24a - לא השתנתה. תמיד מנסה כוחה במתיחת קוראיה, פעמים מעודן, פעמים מחוספס, גס...

13.07.17 | 14:52

בס"ד,

ב"ה,

אי"ה,

נכון, החוק השבדי אוסר שחיטת חיית משק גדולה בלא אלחוש מקדים.

זה פוגע במוסלמים וביהודים, אשר על פי דיניהם החיה חייבת להיות בהכרה מלאה ברגע השחיטה, וגם להפגין תנועתיות חפשית, אחרת חיישינן למחלות, או לחיות גוססות.

הפתרון - יבוא בשר משחיטה במדינה בה לא נאסרה שחיטה כשרה. אינני רואה פתרון אחר. מובן כי זה עלול לייקר את הבשר, או להוריד שחיטה כשרה למחתרת, ותתבצע חו"ח בתנאים סניטריים מעוררי פקפוק.

בעיה אחרת היא המילה. לא הזכרת אותה.

מה המצב החוקי כרגע לגבי מילה, בשבדיה?

אשר לסכנת התבוללות אפשרית - לאור העובדה כי חזות יהודים בתפוצות דומה לחזות שכניהם הלא-יהודיים, אפשר רק להסיק כי גנים זרים זרמו פנימה לתוך הגנום היהודי בכל מקום, ואף על פי כן, יהודים שמרו על יחודם...

שוב טעות, כנראה שלא היית למשל באנטוופן שבבלגיה, שבמקרה יצא לי להיות שם באיזה יום כיפור, ןהלכתי אפילו לבית כנסת (שניים כאלה, לקיים מסורת, לא מאמינה שאלוהים במידה שקיים כותב וחותם את גזר דינם של אנשים), וראיתי יהודים חרדים שלא דומים בכלל לחזותם לשככניהם הלא יהודים. ואני מזדעזעת לעצם המחשבה מה יהיה איתם אם יגזלו מהם לאט לאט ובהדרגה את חזותם ואת מנהגיהם.

13.07.17 | 15:35

לא דברתי על חזות בגדיהם, או זקנם, ואם קשה לך להתעלם מזקן בעת השוואת בלגי מגולח למשעי, אל חרדי סוחר יהלומים - השווי את הנשיםהיהודיות מול הנשים הלא-יהודיות שם.

אגב, לשם מה שני בתי כנסת אם בקרת בשניהם.

יהודי אכן צריך שנים. האחד - בו יתפלל. השני - בו לא תדרוך כף רגלו...

13.07.17 | 17:06

לא דברתי על חזות בגדיהם, או זקנם, ואם קשה לך להתעלם מזקן בעת השוואת בלגי מגולח למשעי, אל חרדי סוחר יהלומים - השווי את הנשיםהיהודיות מול הנשים הלא-יהודיות שם.

אגב, לשם מה שני בתי כנסת אם בקרת בשניהם.

יהודי אכן צריך שנים. האחד - בו יתפלל. השני - בו לא תדרוך כף רגלו...

טברנקלס, אתה לא מעודכן לגבי כמה דברים, למשל החייזרים (גם החשיבה שלך בנושא התגלת כנוקשה), ועוד דברים...

אמרו לי, ואני יודעת, שיש לי אינטואיציה טובה, טובה מאד אפילו (שלא להזכיר טלפתיה וחלומות נבואיים ועוד, שזה קורה לי, אבל אני לא מתעסקת בזה כלל) - ואני רוצה לנחש כאן ניחוש פרוע, אבל זה לא סתם ניחוש, זו אינטואיציה שמבוססת על פרטי מידע ורמזים ודקויות שאני לא יכולה שלא להבחין בהם וליצור מהם פסיפס מסויים :

הניחוש הוא לגביך, אני מאד מכבדת פרטיות של אנשים, אז אתה לא צריך להגיב בכלל, אתה כמובן יכול גם להכחיש, אבל אז אדע שאתה משקר...

העניין די פשוט, ובעיקר הוא משתקף מצורת החשיבה שלך - והניחוש (המושכל) שלי, הוא שאתה חוזר בשאלה.

13.07.17 | 17:48

לא!

התהליך המנוגד לחזרה בתשובה אינו חזרה בשאלה, אלא יציאה בשאלה.

לגבי אלה הסבורים כי הם חיים בעולם של אמת, כל חילוני הנכנס לקהלם הינו "חוזר בתשובה", ומי שעוזב את קהלם הינו "יוצא בשאלה", מחמת שהתעוררו בו ספקות, שאלות...

13.07.17 | 17:50

...ואין מדובר בהכחשה. פשוט, אינני יוצא בשאלה, ואם את סבורה שאת יודעת שאני משקר, אזי טעות בידך...

13.07.17 | 18:37

עם כל הציניות של אריאלה היא אמרה דברים נכונים.

סכנת ההכחדה היא גם פיסית אבל ובעיקר ההכחדה היא תוצר של ערב רב שעלה איתנו.

בכל דרך מנסים לקעקע את הדת כל פעם בשיטה אחרת.

דווקא בגולה היהדות משתמרת במלוא הדרה.

וההוכחה אכן כמו באנטוורפן בבלגיה או בארהב.. שם היהודים מטיילים חפשי בלבוש חרדי עטופים בטלית.

אני אישית הייתי והתפללתי עם החסידים גם בבלגיה גם בארצות הברית..בשעת לילה מאוחרת חרדי בודד מתהלך בחופשיות...

13.07.17 | 19:32

...ואין מדובר בהכחשה. פשוט, אינני יוצא בשאלה, ואם את סבורה שאת יודעת שאני משקר, אזי טעות בידך...

צורת החשיבה שלך, קיצונית, חד צדדית, צרה ולא לוקחת בחשבון הקשרים נוספים\רחבים, חשיבה בשחור לבן, 'חור שחור' לגבי נושאים מסויימים בצד בקיאות בולטת באחרים, דומה לצורת החשיבה של דתיים\חרדים. וידוע שיוצאים בשאלה גם בהופכם לחילוניים מתקשים להשתחרר מאופן החשיבה הזה, רק שהוא הופך כיוון.

13.07.17 | 21:27

צורת החשיבה שלך, קיצונית, חד צדדית, צרה ולא לוקחת בחשבון הקשרים נוספים\רחבים, חשיבה בשחור לבן, 'חור שחור' לגבי נושאים מסויימים בצד בקיאות בולטת באחרים, דומה לצורת החשיבה של דתיים\חרדים. וידוע שיוצאים בשאלה גם בהופכם לחילוניים מתקשים להשתחרר מאופן החשיבה הזה, רק שהוא הופך כיוון.

אריאלה, אם נאמר שאהבת האמת גוברת על הצורך בגילוי טאקט, נציין פה שמה שכתבת מאפיין גם את אנשי האספרגר.

13.07.17 | 23:05

לכפור בקיום בורא או בקיום חייזרים, ולא להתפעל מטענות מיסטיות אשר בעקרון, במהות, אינן בנות-בחינה - אינו קצוניות חד-צדדית.

הייתי עוד עשוי לקבל כי התפתחו במקום חצוני חיים כלשהם, מיקרו אורגניזמים כגון בקטריות, שמרים, פטריות, אולם "הדמיון העשיר" של מחברי תיאוריות קונספירציה אינו מתעלה מעל ציור חייזר בדמות "איש קטן", אשר מורפולוגית, בגדול, הוא בדמותנו, ראש עיניים, פה, גפים עליונות, גפים תחתונות, גו ובטן. זה המקסימום שהם יכולים לדמיין...

13.07.17 | 23:09

אריאלה, אם נאמר שאהבת האמת גוברת על הצורך בגילוי טאקט, נציין פה שמה שכתבת מאפיין גם את אנשי האספרגר.

אספרגר...my ass.

look who is talking...את זה מציעה (suggests) אשת המדון והריב, שידה בכל ויד כל בה, ממש ישמעאלית, שלא הצליחה לשאת ולתת עם איש בחייה...

13.07.17 | 23:19

עם כל הציניות של אריאלה היא אמרה דברים נכונים.

סכנת ההכחדה היא גם פיסית אבל ובעיקר ההכחדה היא תוצר של ערב רב שעלה איתנו.

בכל דרך מנסים לקעקע את הדת כל פעם בשיטה אחרת.

דווקא בגולה היהדות משתמרת במלוא הדרה.

וההוכחה אכן כמו באנטוורפן בבלגיה או בארהב.. שם היהודים מטיילים חפשי בלבוש חרדי עטופים בטלית.

אני אישית הייתי והתפללתי עם החסידים גם בבלגיה גם בארצות הברית..בשעת לילה מאוחרת חרדי בודד מתהלך בחופשיות...

בעקרון, שנאת זרים מצויה תמיד אצל אלה שזרים עלולים להתחרות עמם על תפקידים פשוטים, היינו, עובדי כפיים לא מיומנים.

עובד מומחה מקצועי - אין לו מה לחשוש ממהגרי עבודה.

סיבה אחרת לשנאת זרים היא הדחף הרפלכסיבי של המקומי לחסום גישת זרים אל ה- reproductive tract של נקבות עמו, בטענה כי מדובר בנכס לאומי אשר זר לא יבוא בשעריו...

13.07.17 | 23:50

אספרגר...my ass.

look who is talking...את זה מציעה (suggests) אשת המדון והריב, שידה בכל ויד כל בה, ממש ישמעאלית, שלא הצליחה לשאת ולתת עם איש בחייה...

אתה ממש "יודע הכל", בעיקר דברים שאינך יודע.

בקשר לאספרגר, הכרתי  אינטרנטית אספרגר אחד בפורום מסוים בתפוז, יש לכם ממש אותן תכונות. וכמובן, שלדון מ"המפץ הגדול".

13.07.17 | 23:52

אספרגר...my ass.

אתה ממש "יודע הכל", בעיקר דברים שאינך יודע.

בקשר לאספרגר, הכרתי  אינטרנטית אספרגר אחד בפורום מסוים בתפוז, יש לכם ממש אותן תכונות. וכמובן, שלדון מ"המפץ הגדול".

גם האספרגר מתפוז די מתכחש לטבעו האספרגרי. לא מסוגל להבין מדוע אנשים קצרי רוח איתו, ואין לו שום תובנה לגבי תכונותיו.

גם שלדון כך, אגב.

עבור לעמוד
1, 2, 3, 4
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר