בשנה הבאה יכאב למוסדות התרבות בתל אביב — ובגדול!

לדברי סרת התרבות (לא שגיאת כתיב) "האופרה חשובה ומייצגת אותנו בכבוד, אבל מי נהנה ממנה? רק 3% מהאוכלוסייה נהנים מתקציב של 18 מיליון שקלים. כממשלה אנו אמורים לתמוך ולעודד איכות תרבותית. צריך לתת ביטוי לכלל המוזיקה במדינת ישראל".

אני "צרכן" של אופרות וקונצרטים, ואני "צורך" אותם בתל-אביב, למרות שאינני מתגורר בעיר זו.

בכל מופע, בדקות שלפני הכניסה לאולם, אני סוקר את הקהל בלובי, ואני יכול לומר כי אינו הטרוגני. ההפך הוא הנכון. הוא הומוגני למדי. ואי אפשר לומר כי אותו חלק הצבור שאינני רואה בלובי, הנעדרים, ה- absentees, מתגורר הרחק מתל אביב ואינו יכול לכתת רגליו ולהגיע.

אותו חלק צבור - חזקה עליו, סטטיסטית, כי הוא תל אביבי, אך פשוט אינו מפגין ענין בתכנים שאני "צורך".

משמע - כפיה על האופרה, או על התזמורות להופיע בחצור - לא תמלא את האולמות שם...

איזה יצור נתעב נפל בחלקנו...

מפניניו של הגיוני (לאו דווקא בסדר כרונולוגי):

(1) סובר כי ניתן להעלות רעיון על בדל מחשבה ודוחה הסבר מאלף

(2) מציע בסרקאזם לסמן חרדים ב"תלאי צהוב"

(3) אינו מבין מהי שניית עיבור, למרות ההסבר. יש להזיז השעון דווקא שניה אחת לאחור וזוכים בעוד שניה של שינה

לדברי סרת התרבות (לא שגיאת כתיב) "האופרה חשובה ומייצגת אותנו בכבוד, אבל מי נהנה ממנה? רק 3% מהאוכלוסייה נהנים מתקציב של 18 מיליון שקלים. כממשלה אנו אמורים לתמוך ולעודד איכות תרבותית. צריך לתת ביטוי לכלל המוזיקה במדינת ישראל".

אני "צרכן" של אופרות וקונצרטים, ואני "צורך" אותם בתל-אביב, למרות שאינני מתגורר בעיר זו.

בכל מופע, בדקות שלפני הכניסה לאולם, אני סוקר את הקהל בלובי, ואני יכול לומר כי אינו הטרוגני. ההפך הוא הנכון. הוא הומוגני למדי. ואי אפשר לומר כי אותו חלק הצבור שאינני רואה בלובי, הנעדרים, ה- absentees, מתגורר הרחק מתל אביב ואינו יכול לכתת רגליו ולהגיע.

אותו חלק צבור - חזקה עליו, סטטיסטית, כי הוא תל אביבי, אך פשוט אינו מפגין ענין בתכנים שאני "צורך".

אבל השרה רגב לא אמרה שום דבר קונקרטי על קיצוצים. ואולי יעלו את כל תקציב התרבות ואף אחד לא יפגע. ומבחינת המספרים שאמרה היא הרי צודקת.

אגב אותו הדבר אמרו במשך שנים על ערוץ קול המוסיקה ששומעים אותו אחוז מאד קטן מהאוכלוסיה, אמרו ואיימו כל הזמו שצריך לסגור אותו, אבל בסוף לא סגרו.

אני שומעת בביצוע חי אופרה בערך אחת בשנה, הקונצרט האחרון או סמוך לאחרון בכל עונה של הפילהרמונית זו אופרה, מה שנקרא בביצוע קונצרטנטי ללא תפאורה וללא סוסים על הבמה. אבל השנה ויתרתי על נישואי פיגרו של מוצרט, אני מעדיפה את האופרות האיטלקיות בהרבה על פני אלה של מוצרט, ובעוד שבועיים יש טורנדוט, אחלה אופרה.

-------------------

ידיעה טריה טריה טריה מפי יואב קרקובסקי : ראש הממשלה הבא יהיה אבי גבאי !

כן, מבחינתה של הגב' סיבוני-רגב "הגשש החיוור", שסחפו המונים, עדיפים בהרבה על האופרה, ועל התזמורות למיניהן של מוסיקה קלאסית. (מוסיקה אקדמית מודרנית היא בכלל צרעת, כנראה, לדידה של סיבוני-רגב).

אז אולי יקום "גשש חיוור" נוסף, או שמא יזרום הכסף למופעי הסטנדאפ למיניהם, כולל נאור ציון הידוע (מיזוגן, אך גם לועג למיני ערסים מזרחיים, אז אולי סיבוני-רגב תחרים אותו).

ותבוא לת"א הישועה מן התרבות האירופית הזו, המשעממת, והמדברת ללב מיעוט נידח. ותהא ת"א מבצר הגששים למיניהם, והסטנדאפיסטים, והמוזיקה המזרחית עם המילים שנוצרו ע"י אנשים שעלו מן ההמון ברחובות. טעה האשכנזי אהוד ברק שטען כי ישראל היא, וצריכה להמשיך להיות, "וילה בג'ונגל".

עבור לעמוד
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: forumbot, חיים קאופמן,
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר