ההבדל ביננו שאני אוהב גם את כל אלה שצייינת : את עדי אשכנזי את חנה לסלאו (הייתי במופע שלה ולאחרונה בהצגה פלייישר שהיא משתתפת) את אפרים קישון (והוא אכן מיושן. את הילדים שלי לדוגמא הוא לא מצחיק והדור הנוכחי של צעירים לא מכיר אותו) אבל אני גם מרבה לצפות בהופעות של סטנדפיסטים (שחלק מהם מאוד מצחיקים) ודי מצוי עם יד על הדופק בהומור העכשווי. בדיחות מצחיקות אותי גם אם הן לא פוליטיקלי קורקט והן סקסיסטיות ואני לא אזעק לאיזו "פגיעה". כן , ואני גם אוהב את השנינות של אוסקר ויילד ואת הבדיחות המיושנות של דרויאנוב...

אין לפנינו כאן אלא רק טקסטים וגם המסקנות שלך נובעות מטקסטים שלי (לא נכחת בהרצאות שלי ולא ראית אותי בחברה) אבל אי אפשר להתעלם מזה שיש לך נטייה להעלב מבדיחות שסותרות את האג'נדה שלך מעולם לא צחקת על עצמך ואין כמעט מישהו כאן שלא רבת אתו -אלו לא מאפיינים של בעלי חוש הומור.

תראה, צריך לדעת לצחוק, וצריך לדעת לתת מכות.

אצל זכרים זה מתערבב. הצחוק שלהם הוא תמיד עטיפה למכה.

לפחות אצלי ואצל נשים אחרות (אולי לא כולן), הצחוק הוא לבבי, ולשם צחוק בלבד.

מצחיק זה מצחיק. זה לא עניין מגדרי. ובעל הומור נמדד בעיקר ביכולת לצחוק על עצמו ולא להיפגע מהומור שלכאורה פוגע באגנדה שלו.

ההבחנה שלך בין צחוק גברי ונשי היא מגוחכת. אני משוכנע שרוב ימיך בילית והייית רק בחברת נשים.

מצחיק זה מצחיק. זה לא עניין מגדרי. ובעל הומור נמדד בעיקר ביכולת לצחוק על עצמו ולא להיפגע מהומור שלכאורה פוגע באגנדה שלו.

ההבחנה שלך בין צחוק גברי ונשי היא מגוחכת. אני משוכנע שרוב ימיך בילית והייית רק בחברת נשים.

ילדותי עברה בין בנים. הייתי המנהיגה והמפקדת שלהם.

אני די מבינה את המנטליות הזיכרית. אינני אשה של מלמלות וסרטים, תככים נגד נשים,והיטפלות לגבר ("אתה אוהב אותי?" ו"הוא חייב לפרנס, ולתת הכל"). למעשה, בחורים לבסוף טוענים שאני "בן".... הם טועים, כמובן. הגסות הזיכרית דוחה אותי קשות, ואיני מבינה אותה (ואף איני מוכנה להבין), המיניות הזיכרית כשהיא מבוטאת בחיים מגעילה אותי, והרבה מן הקוים האופייניים לגבר הישראלי רחוקים ממני ומעצבנים אותי. אבל האמת, גם השפה וההתנהגות האופייניים לאשה הישראלית רחוקים ממני. כך שאפשר להגיד בעצם שהישראליות רחוקה ממני.

עכשיו: "מצחיק זה מצחיק" - לא נכון. לא לשווא יש המשפט (שבא מהתרבות האמריקאית): "אותי זה לא מצחיק."

כמוכן, כמו בכל רובד בחיים ובתרבות, יש תופעות נחותות, ויש גבוהות. האם סלפסטיק מצחיק אותך? (איש שמתחלק על בננה, תקיעת עוגת קצף לפרצוף של מישהו, וכד').

המשפט לקוח מהמערכון של יוסי בנאי ורבקה מיכאלי על האשה שנכנסת ברכבה בחנות

ויש שם דיאלוג

-אני לא יודעת מה זה מצחיק?

-אותי זה מצחיק...

אני מתיייחס להומור באופן לא אמצעי כמעט ללא מסננת. התגובה היא אם זה מצחיק או לא ואני צוחק כמעט מכל סוגי ההומור כולל סלפסטיק -אם הוא עשוי  מצחיק.

בתכנית ההומוריסטית בובה של לילה שהיא הומור על ספורט היייתה פינה של ירון ברלד שכולה בנויה על סלפסטיק שאם אתאר אותו מילולית הוא אווילי בצורה מוחלטת. אבל הוא היה כל כך מצחיק שהלכתי אפילו למופע של ברלד אפסנתי את הרציונאליות (הכול דבילי ברמות) וצחקתי עד דמעות. אני מניח שאת היית יוצאת משם אחרי המופע הראשון...

הבעיה שרק ילדותך עברה בין בנים. זה לא חדש שאת שונאת גברים ומיניות גברית וכל מה ששייך לחברותא גברית. את לא ממש מכירה אותה את ניזונה מהדימוי שיצרת לעצמך.

ויש שם דיאלוג

-אותי זה מצחיק...

אני מתיייחס להומור באופן לא אמצעי כמעט ללא מסננת. התגובה היא אם זה מצחיק או לא ואני צוחק כמעט מכל סוגי ההומור כולל סלפסטיק -אם הוא עשוי  מצחיק.

בתכנית ההומוריסטית בובה של לילה שהיא הומור על ספורט היייתה פינה של ירון ברלד שכולה בנויה על סלפסטיק שאם אתאר אותו מילולית הוא אווילי בצורה מוחלטת. אבל הוא היה כל כך מצחיק שהלכתי אפילו למופע של ברלד אפסנתי את הרציונאליות (הכול דבילי ברמות) וצחקתי עד דמעות. אני מניח שאת היית יוצאת משם אחרי המופע הראשון...

הבעיה שרק ילדותך עברה בין בנים. זה לא חדש שאת שונאת גברים ומיניות גברית וכל מה ששייך לחברותא גברית. את לא ממש מכירה אותה את ניזונה מהדימוי שיצרת לעצמך.

ייתכן מאד. אז זה שאתה מסוגל ליהנות מtrash אומר שאתה טוב מאחרים או אולי להיפך?

ויש שם דיאלוג

-אותי זה מצחיק...

רוב הנשים, או אולי כולנו, מתעבות את "החברותא הגברית". אנחנו יודעות מה משמעה.....

את האחרונה שיכולה לדבר בשם רוב הנשים...

את האחרונה שיכולה לדבר בשם רוב הנשים...

שמעתי וקראתי מספיק את בנות מיני כדי לדעת מה אנחנו חושבות, מה משותף לרובנו.

מי שמתעבת גברים שונאת את המין והמיניות הגברית ואין לה כמעט ניסיון של  חיים עם גברים לא מיודדת עם גברים היא האחרונה המייצגת את בנות מינה....

touché

מפניניו של הגיוני (לאו דווקא בסדר כרונולוגי):

(1) סובר כי ניתן להעלות רעיון על בדל מחשבה ודוחה הסבר מאלף

(2) מציע בסרקאזם לסמן חרדים ב"תלאי צהוב"

(3) אינו מבין מהי שניית עיבור, למרות ההסבר. יש להזיז השעון דווקא שניה אחת לאחור וזוכים בעוד שניה של שינה

מי שמתעבת גברים שונאת את המין והמיניות הגברית ואין לה כמעט ניסיון של  חיים עם גברים לא מיודדת עם גברים היא האחרונה המייצגת את בנות מינה....

השאלה היא לא את מי אני מייצגת, יש נשים רבות הדומות לי, ורבות מאד אחרות שנמצאות או נמצאו בזוגיות עם גברים מתלוננות קשות, תלונות שונות. צריך רק להקשיב לנשים, ולקרוא אותן.

וצריך גם לשמוע ולקרוא איך כל מיני פסיכופתים וסתם מופרעים זיכריים מדברים על נשים, זה לעצמו כבר גורם לך רתיעה.

ויש גם להפך נשים :  המדברות על גברים בצורה מופרעת...

אני מסכים שיש נשים הדומות לך  אבל לשמחת המין האנושי רוב הנשים אוהבות גברים וגם אם הן מתלוננות על הגבר שעמו הן חיות ונפרדות ממנו -הן לרוב מחפשות גבר אחר.

אני מסכים שיש נשים הדומות לך  אבל לשמחת המין האנושי רוב הנשים אוהבות גברים וגם אם הן מתלוננות על הגבר שעמו הן חיות ונפרדות ממנו -הן לרוב מחפשות גבר אחר.

אתה חי בחברה בה התנכלות זיכרית לנשים לא קיימת, או מועטה, או מוסתרת מאחרי פאסאדה של "אושר זוגי".

אתה מסרב לקרוא על כל המקרים הפסיכופתיים.

אתה לא בן שיח בנושא.

אתה חי בחברה בה התנכלות זיכרית לנשים לא קיימת, או מועטה, או מוסתרת מאחרי פאסאדה של "אושר זוגי".

אתה מסרב לקרוא על כל המקרים הפסיכופתיים.

אתה לא בן שיח בנושא.

ועובדה היא שאפילו כשאני סיפרתי (מעט, לא מכסה כלל) על המקרים של מופרע עמוקות בבי"ס יסודי, וערסים מלאי זבל בהמשך חיי, אתה הבעת "ספקות" , דיעה מוטה לגמרי.

עבור לעמוד
, ,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן,
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר