07.07.17 | 20:57

עוד שיר פשוט פשוט לגמרי, סתם חוגג את הטבע.

וגם כאן, אראלה, אבוי, אין שום חריזה.

ידידים קטנים*****

בָּרחובות בּהם אני עוברת יום יום

ענפי הגפן התלויים על גדר הקָנים

עשו כדורוני עינב

קשים, ירוקים

פירות הפסיפלורה המוריקים על גדר אחרת

תלויים כעטינים קטנים בְּרוּכים

עץ התאנה התינוק בֶּחצר סמוכה לשם

חנט את פגיו

לכשיסגילו כולם -

האם לתוך כפות ידיי יסגילו?

07.07.17 | 23:22

לא מסוגלים להגיב (או אחת מקשקשת בשכל), אפילו על שירים שהם שקופים ופשוטים.

אמנם פורום היסטוריה/פוליטיקה/ דיבורים על פיסיקה  וירקות כגון אלה, ובכ"ז  - איפה הרב מימדיות באישיות?

07.07.17 | 23:25

לא מסוגלים להגיב (או אחת מקשקשת בשכל), אפילו על שירים שהם שקופים ופשוטים.

אמנם פורום היסטוריה/פוליטיקה/ דיבורים על פיסיקה  וירקות כגון אלה, ובכ"ז  - איפה הרב מימדיות באישיות?

11.07.17 | 08:50

תשע בערב, שעה טובה.

אני עוברת ביד אליהו
רַד הערב
יד אליהו יָפָה.
 לאורך גדרות השיחים השופעות
עם היַרקוּת המתנוצצת לאור הפנסים,
ליד העצים העבותים, המתנוססים,
(לא הרחק יש גם שתילונים עדינים) -
היביסקוס יחידי לְבֵן-פרחים מפתיע אותי -
,אני עוברת,
מקהלת הצפורים המצייצות בעץ שופע הצמרת בקצה הסימטה
נָדַמָה מִזמן,
או אולי אין זו עונתן, 
צריך לברר.
אנשים מביטים בסבר פנים 
בפנתר  שעל חולצתי
הבחור יְפֵה-הזָקָן בחנות , שחשב כי דיברתי אליו
פנה אליי בהתעוררות
אני עוברת בָּרחובות בִּדממה.
החשֵיכה טובה.
יד אליהו יָפָה.

11.07.17 | 17:08

התייאשתי.

11.07.17 | 17:37

תתחשבי, אין ראש לשירים ובעצם לשום לא לשום דבר בחום הזה, לקראת אמצע שבוע הבא צפוי שיפורemo_16.png

11.07.17 | 18:44

תתחשבי, אין ראש לשירים ובעצם לשום לא לשום דבר בחום הזה, לקראת אמצע שבוע הבא צפוי שיפורemo_16.png

emo_11.pngemo_30.pngemo_03.pngאבל לפוסטים עם השירים בבלוג שלי נכנסים עשרות.

11.07.17 | 18:47

ומדובר בשירים שבקושי אפשר לקרוא להם כך. כתיבה קלה-קלילה, בעיקר רושמי חוויות קטנות נעימות בטבע,בלי דרישות לתפוס מקצב וחריזה (מוסיקליוּת).    בקיצור, לא צריך להיות מוכשר לספרות כדי לקרוא ולהבין את השורות הקלות האלה.

11.07.17 | 19:03

אפשר שאנשים שאין להם קשיי התמודדות עם בעיות סבוכות במדעי טבע, או באנליזה מתמטית (מכיוון שאלה תחומים מוגדרים היטב) - מתקשים לחוות דעה ולהעריך שירה, במיוחד זו המאוחרת, החפה מחרוזים או ממקצב, ורוצים להתבונן באותו "משהו" שאת מכנה שירה, כדי לבחון תחילה בינם לבין עצמם "האם זה אומר להם משהו".

כך לפחות אני חש כאשר אני מתבונן במשהו עליו נטען כי הוא שירה.

מאידך, אין לי שום קושי להביט ביצירה זו ולהכריע כי אני מבין לחלוטין על מה שתת דם, לבו של המשורר, וממש לאהוב אותה...

11.07.17 | 19:51

emo_11.pngemo_30.pngemo_03.pngאבל לפוסטים עם השירים בבלוג שלי נכנסים עשרות.

כנראה שיש להם מזגן, או שהם מאוסטרליה.

11.07.17 | 21:29

אפשר שאנשים שאין להם קשיי התמודדות עם בעיות סבוכות במדעי טבע, או באנליזה מתמטית (מכיוון שאלה תחומים מוגדרים היטב) - מתקשים לחוות דעה ולהעריך שירה, במיוחד זו המאוחרת, החפה מחרוזים או ממקצב, ורוצים להתבונן באותו "משהו" שאת מכנה שירה, כדי לבחון תחילה בינם לבין עצמם "האם זה אומר להם משהו".

מאידך, אין לי שום קושי להביט ביצירה זו ולהכריע כי אני מבין לחלוטין על מה שתת דם, לבו של המשורר, וממש לאהוב אותה...

טוב, שלא כמו באוסף העובדות המקושר בתיאוריות של מדעי הטבע, באמנות יש העדפות בולטות ותיעוב. אני לא אוהבת את ויליאם בלייק. אתה, מסתבר, מתפעל מהשיר שהבאת.

כפי שכתבתי, השירים שהעליתי הם קלים-קלילים ביותר, בלי רעיונות עמוקים-עמוקים, סה"כ רשמים בטבע, ובלי מקצב וחרוז. מי שתוהה ומתקשה במה שהם אומרים, מה זה אומר עליו?

11.07.17 | 21:31

טוב, שלא כמו באוסף העובדות המקושר בתיאוריות של מדעי הטבע, באמנות יש העדפות בולטות ותיעוב. אני לא אוהבת את ויליאם בלייק. אתה, מסתבר, מתפעל מהשיר שהבאת.

כפי שכתבתי, השירים שהעליתי הם קלים-קלילים ביותר, בלי רעיונות עמוקים-עמוקים, סה"כ רשמים בטבע, ובלי מקצב וחרוז. מי שתוהה ומתקשה במה שהם אומרים, מה זה אומר עליו?

כמובן, הם בעצם לא חפים מרעיונות. מה כ"כ קשה להבין בהם?

11.07.17 | 21:37

הנה שיר קליל של ויליאם בלייק, בתרגומי: (אתה רואה, גם הוא יכול היה לחבר משהו קל):

שיח הוורדים שלי.  My Rose Bush .

פרח הוצע לי - כמוהו

שום מַאי לא הביא לָעולם.

אבל, "שיח וורדים יפהפה לי", אמרתי,

פָּניתי מִשָׁם.

לְשיח וורַדַי אז הלכתי,

לטַפְּחו וּלשָמְרו לָעַד.

אך וַרדִי בְּקִנאה ממני פָּנָה,

וְנותַרתי עם קוץ בַּיָּד.

11.07.17 | 22:19

אתה, טאברנקלס, גם לא קלטת ולא הגבת לבית מהשיר העשיר ומלא הכאב של שארל אזנאבור שהבאתי (אין כוונתי לצרפתית, אני מניחה שאינך יודע שפה זו, אלא לתרגום העברי).

12.07.17 | 09:31

אתה, טאברנקלס, גם לא קלטת ולא הגבת לבית מהשיר העשיר ומלא הכאב של שארל אזנאבור שהבאתי (אין כוונתי לצרפתית, אני מניחה שאינך יודע שפה זו, אלא לתרגום העברי).

אני מודע ל- genocide שהיה מנת חלקם של הארמנים מידי תורכיה העותמנית בימי מלחמת העולם הראשונה.

העדויות על כך - בלתי מעורערות.

אינני יודע צרפתית, ואני מסתייג משירה מתורגמת משפה שאינני יודע, מחמת שאני ער לקשיי ה"המרה" מתשתית תרבות אחת, אל אחרת, ואינני יכול לעמוד על טיב התרגום.

את Blake אני יכול לקרא במקור...

עבור לעמוד
1, 2, 3, 4
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר