19.04.17 | 11:40

במה בדיוק זכיתי ,אתאיסט זקן שכמותי ששליחי האל למינהם ונבחריו בחרו דווקא את הפורום הצנוע שאני מנהל להפיץ את תורתם?

emo_01.png emo_45.png emo_45.png 

19.04.17 | 11:46

אם אולי הייתי בספק עד הפסחא האחרון, כל ספקותי התפוגגו ונעלמו לאחר בקור המשיח האמיתי, The_Anointed_One, בפורומנו.

לדעתי, לנצח אינו אלא הזוי, או מתאמץ "למתוח" את הכל, בהציגו טענה, אשר לכאורה לא ניתן להפריכה - כי כולנו חיים בהשתקפות מוטית במתכוון על ידי האל, המציגה את העולם כ"עתיק" בעוד שלאמיתו של דבר הינו "צעיר", ואך לנצח, לטענתו, יודע את "אמת האלהים", ותובע מכולם לקבל את טענתו.

הענין הוא שטענה אשר בעיקרון, במהות, אינה בת-בחינה, ובעיקרון, במהות, משוללת כושר חיזוי, דוגמת טענתו - דווקא חלשה, ואין מה לעשות עימה זולת לצור בה על פי צלוחית, או לקנח בה עכוזו של תינוק.

זאת תופש כל אדם נבון.

19.04.17 | 11:53

טברנקלס - עזוב. למה כל פעם מחדש?

עכשיו התשובה הצפויה ואחר כך שוב הטיעונים הלוגיים ושוב התשובה הצפויה . די.......

19.04.17 | 21:59

לנצח, אינני יכול שלא לתת בטוי לדעתי.

הגותך היא אידיוטית.

מה עושים?!

19.04.17 | 22:21

אתה יכול. לפעמים החוכמה היא לא להגיב.

20.04.17 | 05:58

הגותך היא אידיוטית.

מה עושים?!

שמתי לב שגם לך יש בעיה עם היו"דים,בניגוד אליי אתה משמיט אותם.כותבים ביטוי ולא בטוי,ולא מדובר רק במילה הזאת.אבל עזוב את זה,אני לא כמו הבטטה הבטלנית והשקרנית שיסיק מסקנות לגביי השגיאה הזו,אבל אני עדיין מחכה לחומר המפליל שהבטחת שתמצא. ~לוגם כוס תה~ בהנאה (מעדיף טרי מהקומקום ולא מהתרמוס emo_02.png ).

שמאלנות זה חולירע ואם כל החטאים! 

"פלשתינים חפים מפשע" - זה מושג גאוני שהשמאלנים המציאו,במציאות אין חיה כזו. 

פציפיזם הוא מפלטו של הבוגד.

20.04.17 | 06:11

הגותך היא אידיוטית.

מה עושים?!

שמתי לב שגם לך יש בעיה עם היו"דים,בניגוד אליי אתה משמיט אותם.כותבים ביטוי ולא בטוי,ולא מדובר רק במילה הזאת.אבל עזוב את זה,אני לא כמו הבטטה הבטלנית והשקרנית שיסיק מסקנות לגביי השגיאה הזו,אבל אני עדיין מחכה לחומר המפליל שהבטחת שתמצא. ~לוגם כוס תה~ בהנאה (מעדיף טרי מהקומקום ולא מהתרמוס emo_02.png ).

הינה תקרא:

-04-2017| כתב:

...

אצלך מה שקורה זה סכ"ה הוא כותב לך קישור לאתר עם סרטונים יפים, נו, אין שום סיבה שהדבר הזה יפריע לך וירגיז אותך, ואם כן, תשתדל לא להראות את זה כלפי חוץ, כמו שאני עושה.

אני לא אומרת שזה קל, אבל אין ברירה.

emo_09.png

סה"כ ולא סכ"ה

כמה פעמים לתקן אתך?

זה כבר תחת לכל ביקורת

יש לה בחיים הרבה יותר בעיות מורכבות ( שחלקן באשמתה,כמו למשל:זלילה בלי להשים לעצמה גבולות ) מאשר איזו שגיאת כתיב פה ושם.קצת רחמנות וסובלנות כלפיה הורוביץ היקר ואתה ידוע כאדם בעל חמלה למסכנים/מסכנות מסוגה emo_01.png.

הגיוני, ידידי, הנה מה שלא טוב בויתור על אנונימיות ברשת.

הותיקים, ה- old guard, מכירים יתר על המדה איש את רעהו, ועושים שמוש לא נאות, ואפילו מחפיר, בפרטים אישיים שנודעו להם משך השנים.

לעולם עליך להתיחס לטענות הזולת, ולא לגופו של הזולת.

תגובתך, לפחות בעיני, אינה נתפשת כ- touché, או כ- scoring, אלא כסרת-טעם, ובעצם מסגירה כי אתה חש פגוע, למרות טענותיך החוזרות ונשנות יתר על המדה כי "היא לא מזיזה לך"...

פגוע ממה???האם גם אתה קונה את השקרים והדמגוגיה שלה???דווקא בתחילה שהיא כתבה בפורום היסטוריה ( זה הפורום היחיד שבו התכתבתי איתה ולא מה שהמטורללת השקרנית הזאת מנסה להציג ) ודווקא בתחילה היינו ביחסים די טובים עד ש... התחילה עם העקיצות שלה ( וכך זה גם התחיל עם הורוביץ - עקיצות ).כתבתי איזה פעם את המונח "ברירת מחדל" ( שכל העולם ואישתו עושים בזה שימוש וביניהם אנשים משכילים הרבה יותר ממני ) ופתאום הבטטה יצאה מהחור שלה בטענה ( ואין לי מחלוקת איתה על כך ) שעושים בזה שימוש לא נכון.לא זה מה שהרגיז אותי אלא התוספת שלה שאני משתמש במונח ברירת מחדל" כדי להצטייר כאינטליגנט.כמובן שזה לא נכון,אבל עצם זה שהיא ניסתה להעליב אותי גרם לי לרצות להכיר יותר את אופיה וללמוד עליה יותר.זה כל הסיפור ולא הסיפור הבידיונ י וההזוי שלה שהתחלתי איתה במייל ונפגעתי מהסירוב המנומס שלה ומאז אני מציק לה.

בכל אופן,הבטחתי לחיים שאם היא תפסיק גם אני אפסיק להתייחס אליה בכלל.אבל מכיוון שהיא מנסה לעשות את הרושם שאינה נפגעת,היא ממשיכה בשלה ובכל זאת אני עדיין מאופק.התגובה שלי אל הורוביץ באמת היתה שיניח לה,כי היא באמת אישה מסכנה ואני לא חושב ששגיאת כתיב קלה זו הבעיה האמיתית שלה ולכן לא צריך להתייחס לכך.

עבור להודעה

20.04.17 | 12:00

הגותך היא אידיוטית.

מה עושים?!

הנה כללי הכתיב המלא (הכתיב חסר הניקוד, מאתר האקדמיה ללשון העברית).

בדוק עצמך בעצמך.

אמנם אינני כותב כאשר כללים אלה פרושים על ברכי, אלא שאני יודע "חזותית" כיצד צריכות להראות רוב המלים הבעיתיות. במקרה של ספק או הסוס - אני מעיין במאמר זה. ככלל אצבע - אני מוסיף יוד רק במקרה שברור כי אלמלא יוד, הקורא יתהה למה התכוונתי.

כך למשל, לעולם, לדעתי, אין צורך לכתוב "מיזה" במקום "מזה", מכיוון שעיון חטוף במלים שכנות יבהיר לקורא למה הכוונה:

מזה מים (שופך מים).

מזה רעב.

קצת מזה וקצת מזה.

מכל מקום - מעולם לא ראיתי בחומר מודפס (ספרים, מאמרים בעתונות) כתיבת "מימני" במקום "ממני", "מימך" במקום "ממך", "מיזה" במקום "מזה", וכיו"ב...

20.04.17 | 17:09

הגותך היא אידיוטית.

מה עושים?!

הנה כללי הכתיב המלא (הכתיב חסר הניקוד, מאתר האקדמיה ללשון העברית).

בדוק עצמך בעצמך.

אמנם אינני כותב כאשר כללים אלה פרושים על ברכי, אלא שאני יודע "חזותית" כיצד צריכות להראות רוב המלים הבעיתיות. במקרה של ספק או הסוס - אני מעיין במאמר זה. ככלל אצבע - אני מוסיף יוד רק במקרה שברור כי אלמלא יוד, הקורא יתהה למה התכוונתי.

כך למשל, לעולם, לדעתי, אין צורך לכתוב "מיזה" במקום "מזה", מכיוון שעיון חטוף במלים שכנות יבהיר לקורא למה הכוונה:

מזה מים (שופך מים).

מזה רעב.

קצת מזה וקצת מזה.

מכל מקום - מעולם לא ראיתי בחומר מודפס (ספרים, מאמרים בעתונות) כתיבת "מימני" במקום "ממני", "מימך" במקום "ממך", "מיזה" במקום "מזה", וכיו"ב...

קודם כל נכנסתי ללינק שהבאת וניסיתי לבצע חיפוש המילה "ביטוי" ללא היוד והתוצאות היו רק עם היוד.אז תבדוק את עצמך וכנ"ל לגבי המילה היסוס בלי האות יוד.

דבר שני,מעולם לא הכחשתי שאני מוסיף לפעמים יו"דים מיותרים ואין לי ויכוח איתך על זה.

דבר שלישי,הבאתי לך הוכחה שמאמתת את מה שכתבתי אליך שבכתיבה אני נוהג להשתמש באות א' כשמדובר בזמן עתיד גוף ראשון .

22.04.17 | 11:53

אני לא יודע אם מאיר שלו הוא הסופר הטוב ביותר בארץ אבל אני כן יודע שהוא הסופר האהוב עלי. כתיבה קולחת, מרתקת מלאת הומור  ספר של מאיר שלו הוא מבחינתי ספר שאני לא יכול להניח מידי עד שאני מסיים אותו. האיש יודע לספר סיפור.

את הספר "גינת בר"  של מאיר שלו קניתי ברגשות מעורבים. מצד אחד בכל זאת, מאיר שלו (שהוא כמו תקליט של הביטלס שהייתי קונה בצעירותי רק בגלל השם עוד לפני שהאזנתי...) ומצד שני ספר שעוסק בפרחים חרקים מזיקים וענייני גננות שאין לי הרבה ענין בהם.  העובדה שהיועץ המדעי של הספר פרופ' אמוץ דפני (שגם מוזכר בספר עצמו) הוא ידידי  ושנסעתי  עם אשתי חובבת הפרחים ללא מעט טיולי פריחה לא גרמו לי להשתחרר מהשיממון של העיסוק בנושאים אלה. פרחים הם יפים אבל לא באמת אכפת לי איך קוראים להם ואיך מטפלים בהם. מודה.

למרות זאת אני מוצא עצמי נהנה הנאה צרופה מספרו של שלו.   מעולם לא חשבתי שסיפורים על חצבים  רקפות, חולדות, נמלים, מריצות, פקעות זרעים וכו' וכו' ירתקו אותי מה שמעיד שלא תמיד חשוב התוכן  עצמו -אלא האופן שבו מתארים אותו . ואם אני מוצא עצמי נהנה –אין לי ספק בתגובתם  של כאלה שפרחים וגינות לא מביאים אותם לכלל פיהוק כמוני.

ספר מלבב: חכם, שנון, מלא הומור, עם טביעת עין לגבי אנשים (כן, יש שם גם אנשים) ועם חיבה גדולה ויחס אישי חמוד לצמחי הבר (וגם לכמה עצי פרי שצמחו בגינת הבר שלו).

עבור לעמוד
1, 2
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר