הצמח מגיש לנו כמתנה את פירותיו, מה שאנו מכנים "ירקות" גם הם בעיקר פירות הצמח,(עגבניות מלפפונים קישואים חצילים תרמילי האפונה וכן הלאה), אנחנו אוכלים קיטניות שהן הזרעים הנמצאים בפירות מסוימים, וכן אורז וחיטה, לאחר שהשיבולים כבר הזהיבו ועומדות להתייבש, אוכלים פקעות כמו תפוחי אדמה לאחר שהסתיימה צמיחת העלים, וכמובן, הטבע עומד בנזקים מסוימים, למשל אם אני לוקחת מדי פעם עלה של חסה או כרוב.

עליי לומר שכאשר אני רואה אידיוטים מנוולים כורתים ענפי עצים/ מכסחים מה שהם מכנים "גדר חיה" מאד כואב לי.

בטבע, צמחים פיתחו שיטות התגוננות רבות ומגוונות מפני אוכליהם. בטבע יש טורף ונטרף, ולשניהם איסטרטגיות קיום. יש שיווי משקל.

הרובוטומטום: פגום גנטית, אובססיבי, מתאכל משנאה מרה , יזדקן בטרם עת.

מה לגבי אין סוף כמעט חומרי הדברה שבהם מלעיטים את הפירות והירקות?

יש מחקרים המראים קשר בין חומרי הדברה למחלות כמו סרטן, הפרעות קשה וריכוז, הפרעות במערכת העצבים ופגיעה במערכת החיסונית.

מה לגבי אין סוף כמעט חומרי הדברה שבהם מלעיטים את הפירות והירקות?

יש מחקרים המראים קשר בין חומרי הדברה למחלות כמו סרטן, הפרעות קשה וריכוז, הפרעות במערכת העצבים ופגיעה במערכת החיסונית.

כן, המדע מביא הרבה רעות, כי הוא לא פעם נתקע בשלבים ראשונים של הידע, לפני שהנסיון מלמד אותנו מה נכון באמת, והמדע המערבי הוא יהיר מאד, אלה סבורים שהם יכולים ללמד את הטבע מה לעשות, והתוצאות הרסניות.

כיום יש בחוגים חקלאיים מסוימים חזרה לחקלאות אורגנית. לא הדברה, לעתים שימוש באויבים טבעיים של החרקים זוללי הצמחים, לא דישון כימי, ולא השמדה של צמחי הבר: גידול צמחי התרבות בחלקה אחת עם צמחי הבר הגדלים שם באופן טבעי.

אגב, אם אתה מדבר על התערבות כימית הרסנית במזוננו, הלא את בעלי החיים האומללים מאביסים בהורמונים ובחומרים ביוכימיים נוספים (גם גורמים להם בכוונה עיוותים קשים), וגופותיהם המעונות המתות הן רעל בשבילנו.

הרובוטומטום: פגום גנטית, אובססיבי, מתאכל משנאה מרה , יזדקן בטרם עת.

עבור לעמוד
,
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: חיים קאופמן, צבי הורוביץ
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר