19.03.17 | 19:45

זה ביטוי כזה שגור ומקובל שאין לו שום משמעות מגדרית. די עם הטרחנות המציקה הזו....

זהו בדיוק, כשזכרים, מכל שכבות החברה, פרימיטיבים כהכי משכילים, אומרים "אדם", הם מתכוונים לעצמם ולבני מינם. כך מקובל גם בתקשורת. הטמטום הזה הרגיז אותי מזמן, ואני מעירה על כך בכל הזדמנות.

על החתום

בת-אדם.

אהבתי...

יפה לביאה התקדמנו.. את משלימה עם המצב...

את בת-אדם ולא בת אשה.

19.03.17 | 19:53

זה ביטוי כזה שגור ומקובל שאין לו שום משמעות מגדרית. די עם הטרחנות המציקה הזו....

זהו בדיוק, כשזכרים, מכל שכבות החברה, פרימיטיבים כהכי משכילים, אומרים "אדם", הם מתכוונים לעצמם ולבני מינם. כך מקובל גם בתקשורת. הטמטום הזה הרגיז אותי מזמן, ואני מעירה על כך בכל הזדמנות.

על החתום

בת-אדם.

אהבתי...

יפה לביאה התקדמנו.. את משלימה עם המצב...

את בת-אדם ולא בת אשה.

חמוריקו, אני קודם כל ומעל לכל בת של אשה. האשה הזו נקראת אדם.

19.03.17 | 20:53

ברור שמדובר על שני המינים.  כל פעם שיגידו "אדם הסבור" יגידו גבר או אשה הסבורים. נו די....

אנחנו נשנה את העברית המקובלת, בין אם זה נעים לך או לא.

אתן לא תשנו כלום רק תעצבנו בטרחנות הצייקנית שלכן.

19.03.17 | 22:20

ברור שמדובר על שני המינים.  כל פעם שיגידו "אדם הסבור" יגידו גבר או אשה הסבורים. נו די....

אנחנו נשנה את העברית המקובלת, בין אם זה נעים לך או לא.

אתן לא תשנו כלום רק תעצבנו בטרחנות הצייקנית שלכן.

טפש, אנחנו כבר משנות. מירב מיכאלי מדברת בעברית האחרת מעל במת הכנסת. וצורת הדיבור הזו נכנסה לשיח של אקדמאיות רבות.

בעיניך לא מוצא חן? אתה חושב שמה שהיה הוא שיהיה, ואתה תמיד הולך לפי הmainstream? זה אתה.

19.03.17 | 22:34

מי שלא מסכים אתך הוא טפש? יש לך מונופול על החוכמה?

מירב מיכאלי סה"כ מגוחכת וצורת הדיבור הזו לא נכנסה לשום שיח כי היא טרחנית ומציקה.

19.03.17 | 23:13

ותרוץ בראשה בבחירות .

אני אצביע לה.

עצתי: לא לקבוע לפי שעה פגישה עם החייטים...

מי אלה החייטים שמירי רגב מקשקשת עליהם?

אדם הסבור כי הבחירות הבאות ייטיבו עימו - כבר קובע פגישה עם חייטים לצורך "תפירת חליפות", לכן יעצתי לא להזדרז לעשות זאת.

לא טענתי דבר בנוגע למירי רגב זולת היותה סרת (לא שגיאת כתיב) תרבות...

מי זה "אדם"? כוונתך משום מה לזכרים בלבד? אנו הנשים - איננו אדם? ולא, איננו הולכות לחייטים שיתפרו לנו חליפות....

"אדם" בהודעתי לעיל פרושו human being, ותו לא, ומתכוון לכל הנמנים על המין homo sapiens, בלא התיחסות ל- gender...

A witty saying proves nothing (Voltaire)

20.03.17 | 16:50

ותרוץ בראשה בבחירות .

אני אצביע לה.

אדם הסבור כי הבחירות הבאות ייטיבו עימו - כבר קובע פגישה עם חייטים לצורך "תפירת חליפות", לכן יעצתי לא להזדרז לעשות זאת.

מי זה "אדם"? כוונתך משום מה לזכרים בלבד? אנו הנשים - איננו אדם? ולא, איננו הולכות לחייטים שיתפרו לנו חליפות....

"אדם" בהודעתי לעיל פרושו human being, ותו לא, ומתכוון לכל הנמנים על המין homo sapiens, בלא התיחסות ל- gender...

יפה מאד טברנקלס, הגישה שלך מאד ליברלית והוגנת, ואתה כולל ב'אדם' את כל הכלולים ב'הומוספיאנס', שזה פורמלית גם ה'ניאנדרטליים', שעדיין שרידים שלהם חיים ומסתובבים ביננו, אפילו כאן בפורום. אתה ודאי יודע שיש בדיקות גנטיות שיגידו לך כמה אחוזים של גנים 'ניאנדרטלים' יש אצלך, או אצלם, ואתה מחשיב אותם ל'אדם', למרות שהם דומים יותר לקופים.

יפה מאד, הגישה שלך בהחלט יפה.

20.03.17 | 17:14

מירב מיכאלי סה"כ מגוחכת וצורת הדיבור הזו לא נכנסה לשום שיח כי היא טרחנית ומציקה.

אתה טועה.

שפה מיצרת מציאות. השפה העברית היא בעיתית לאשה. השפה העברית מחיבת שימוש של רבים זכר גם אם יש זכר אחד בקהל נשים.

בעברית מדברים על בעל עם המשמעות של הבעלות.

מיכאלי מנסה ליצור שפה שיוויונית. טרחני עבור הגברים שרוצים לשמר את השליטה .

20.03.17 | 17:17

ותרוץ בראשה בבחירות .

אני אצביע לה.

יפה מאד טברנקלס, הגישה שלך מאד ליברלית והוגנת, ואתה כולל ב'אדם' את כל הכלולים ב'הומוספיאנס', שזה פורמלית גם ה'ניאנדרטליים', שעדיין שרידים שלהם חיים ומסתובבים ביננו, אפילו כאן בפורום. אתה ודאי יודע שיש בדיקות גנטיות שיגידו לך כמה אחוזים של גנים 'ניאנדרטלים' יש אצלך, או אצלם, ואתה מחשיב אותם ל'אדם', למרות שהם דומים יותר לקופים.

למען הדיוק, ההבדל בין האדם הניאנדרתלי לבין האדם בן זמננו הוא אך הבדל ברמת sub-species.

לכן, במקורות רבים קרוי האדם הניאנדרתלי  homo sapiens neanderthalensis  בעוד האדם בן זמננו קרוי homo sapiens sapiens.

אשר להשערה כי בני תת-מין זה עדיין מצויים בקרבנו, ולא נכחדו - ובכן, לפעמים אכן חולפת מחשבה כזו במוחי לנוכח מראות מסוימים...

A witty saying proves nothing (Voltaire)

20.03.17 | 18:00

אתה טועה.

שפה מיצרת מציאות. השפה העברית היא בעיתית לאשה. השפה העברית מחיבת שימוש של רבים זכר גם אם יש זכר אחד בקהל נשים.

אני לא רוצה לשמר שליטה אני חושב שזה מאבק שולי ההופך את הטפל לעיקר ובמקום להאבק על מה שחשוב הופכים את הנושא למגוחך. 

תה צודק שמשמעות המושג "בעל" היא נוראית. אבל רוב הנשים שמשתמשות במושג לא מתייחסות וחושבות על המשמעות המילולית אלא רק הפונקציונאלית. מי שמדבר על "כל אדם" לא חושב מגדרית אלא מתיייחס למכלול בני האנוש. אלו מונחים שהשתרשו ולטעמי אין טעם להילחם בהם מלבד למטרחנים כמו מירב מיכאלי.

20.03.17 | 18:18

מה רע במלה בעל... בא-על... הגבר בא על האשה...

אגב לביאה...  

יש בלעדיות לנקבות במלה כינה... אין כין זכר....

20.03.17 | 18:35

אתה טועה.

אני לא רוצה לשמר שליטה אני חושב שזה מאבק שולי ההופך את הטפל לעיקר ובמקום להאבק על מה שחשוב הופכים את הנושא למגוחך. 

תה צודק שמשמעות המושג "בעל" היא נוראית. אבל רוב הנשים שמשתמשות במושג לא מתייחסות וחושבות על המשמעות המילולית אלא רק הפונקציונאלית. מי שמדבר על "כל אדם" לא חושב מגדרית אלא מתיייחס למכלול בני האנוש. אלו מונחים שהשתרשו ולטעמי אין טעם להילחם בהם מלבד למטרחנים כמו מירב מיכאלי.

הפריבילגים רואים כל דיון בעניין כטרחנות.כך גם האשכנזים על טענות המיזרחיים וכך גם הוצגו הפמניסטיות שדרשו שיוויון בתחילת המאה הקודמת.

אורוול לימד אותנו ששפה היא כלי שליטה.המאבק שולי עבורך אבל מספיק חשוב למי שמרגיש שהשפה הלא שוויונית פוגעת בו.

הכי קל לבעלי הכוח להתיחס לאשה ולא לתוכן.

20.03.17 | 20:01

הנה רק עכשיו שמעתי בעידכוני תנועה שהכניסה לירושלים נחסמה, בגלל הפגנה של ניאנדרטלים, ככל הנראה אלה שמתנגדים לגיוס לצה"ל, שמפריע להם ללילוד התורה. אלה שאתה מחשיב אותם ל'אדם'.

20.03.17 | 20:09

ותרוץ בראשה בבחירות .

אני אצביע לה.

למען הדיוק, ההבדל בין האדם הניאנדרתלי לבין האדם בן זמננו הוא אך הבדל ברמת sub-species.

לכן, במקורות רבים קרוי האדם הניאנדרתלי  homo sapiens neanderthalensis  בעוד האדם בן זמננו קרוי homo sapiens sapiens.

אשר להשערה כי בני תת-מין זה עדיין מצויים בקרבנו, ולא נכחדו - ובכן, לפעמים אכן חולפת מחשבה כזו במוחי לנוכח מראות מסוימים...

אבל זה לא צחוק, יש בדיקות גנטיות (עדיין עולה הרבה) שנכתב בתוצאות מה אחוז הגנים ה'ניאנדרטליים', נו תברר את זה, אני לא צוחקת. איכשהו הם 'כיילו' את זה ומשווים לאיזה רפרנס וזה בכלל לא צחוק. לפי כמה דוגמאות שנתנו באיזה מאמר (בעיתון יומי) מי שיש לו 10% זה כבר לא הכי נעים, כי הם מתחילים להיות יותר דומים לניאנדרטלים, אולי הם מקרב אלה שראית או הכרת וחלפה אצלך מחשבה בכיוון.

20.03.17 | 20:35

אתה טועה.

כל הכבוד, יוסף. הכל נכון.  emo_45.png

עבור לעמוד
1, 2, 3
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: אין משתמשים רשומים
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר