17.03.17 | 09:23

וכאן דוקטור Hani Zubida Ph.D. ד"ר הני זובידה כועס וזועם על הקשר ההזוי הזה, מה הקשר בין אשכנזים לתרבות? הצחקתם אותוemo_07.png

תרבות זה שחיתות בספורט, תרבות העוני, אמונה במשיח שכבר אוטוטו מאחרי הפינה :

https://www.facebook.com/hani.zubida/posts/882135578565083?comment_id=882264191885555&comment_tracking=%7B%22tn%22%3A%22R0%22%7D

17.03.17 | 09:29

זה לא שייך לאשכנזים מול מזרחיים אלא למאמצי התרבות המערבית מול אלה שדוחים אותה או לא מאמצים את ערכיה או תוצריה. למרות ה"אשכנזיות" שלי לא גדלתי על מוסיקה קלאסית ולעומת זאת אני מכיר "מזרחיים" רבים שהיא חלק מתרבותפ.  החרדים האשכנזים הם הרבה יותר פנאטים ומסוגרים לתרבות המערבית מאשר החרדים המזרחיים.

17.03.17 | 09:56

זה לא שייך לאשכנזים מול מזרחיים אלא למאמצי התרבות המערבית מול אלה שדוחים אותה או לא מאמצים את ערכיה או תוצריה. למרות ה"אשכנזיות" שלי לא גדלתי על מוסיקה קלאסית ולעומת זאת אני מכיר "מזרחיים" רבים שהיא חלק מתרבותפ.  החרדים האשכנזים הם הרבה יותר פנאטים ומסוגרים לתרבות המערבית מאשר החרדים המזרחיים.

בסדר גמור, לא כל אשכנזי חייב להיות מנוי לפילהרמונית. אבל עובדה שמנכ"ל\מזכ"ל התזמורת (אבי שושני, מסקרן מה העדה שלו? שושני) מעלה את ההקשר הזה. מעניין שמדי פעם יש מזרחי ידוע שמספר ש'השתכנז' ורק בזכות זה הצליח. למשל דניאל בן סימון שלאחרונה כתב את זה בהארץ (מתוך זכרונות שכתב על עצמו אני חושבת) והוא בפרוש המליץ למזרחיים להשתכנז, וגם אמנון לוי אני חושבת.

מי שצריך להשככנז דחוף זה ד"ר הני זובידה, שמדבר הרבה שטויות, ואני לא מבינה למה בכלל מזמינים אותו כ"כ לרדיו ולטלויזיה, גם ספורט כדורגל, גם שוויון חברתי, גם אפליה. לא יודעת אם הוא כזה חכם שמצדיק את זה :

17.03.17 | 10:01

בעקרון, אין מושג כזה חרדים מזרחיים.

לכל היותר הם מתחפשים לחרדים ולא רק בפורים...

אין להם את עור הגס של החרדים האשכנזים, 

אין להם את חוכמת גיוס הכספים של החרדים האשכנזיים, ולכן החרדים חיים בעושר והם בעוני.

הם לא עם ההלכות האשכנזים, אבל לובשים לבוש מימי הביניים...

ולבסוף יש מזרחיים, יש ספרדים, ויש אשכנזים... בבדיקה שערכתי מתברר שהספרדים הם אשכנזים.

יש כעת חברה שבודקת די, אין, אי. ולפי זה קובעת את השושלת...

קרובת משפחתי בדקה, קיבלה תוצאות מדהימות.. צריך לשם להם 10 דולר לחודש והם מחפשים לך התאמה במאגר העצום שיש להם...

יש תוצאות מעניינות...

17.03.17 | 11:22

כל ההגדרות העדתיות האלה נראות  לי לפעמים מגוכחות. אתן לכם דוגמה:

לאשתי יש אחות תאומה לא זהה שהייתה נשואה לגבר שאביו הגיע מסוריה ואמו מגרמניה. בתם הבכורה נשואה לגבר שאביו מעירק ואמו מגרמניה.

שאלה: מה העדה של שלושת ילדיה?

17.03.17 | 11:58

אינני אנתרופולוג, אולם כל אימת שאני נוכח בקונצרט של הפילהרמונית או תזמורת אחרת המבצעת יצירות מאותו ז'אנר, או מופע אופרה (בצוע קונצרטנטי או בימתי מלא) - כל הנוכחים בלובי ובאולם נראים מאותה תפוצה. אין כמעט נוכחות של בני תפוצות אחרות.

בהחלט סביר כי התערערות הבסיס הפינאנסי של הפילהרמונית מצויה בקורלציה עם ירידת שכיחות בני התפוצה, שהם צרכני תרבות זו, בקרב האוכלוסיה הכללית...

17.03.17 | 12:31

אני לא יודע עם "כל" זה נכון ואיך אפשר לבדוק. אבל רצוי היה להתייחס לממוצע הגילאים. כמה צעירים ראית באולם?

הרושם שלי כי הבעייה של הפיהרמונית אינה עדתית אלא גילאית.

17.03.17 | 12:36

כל ההגדרות העדתיות האלה נראות  לי לפעמים מגוכחות. אתן לכם דוגמה:

לאשתי יש אחות תאומה לא זהה שהייתה נשואה לגבר שאביו הגיע מסוריה ואמו מגרמניה. בתם הבכורה נשואה לגבר שאביו מעירק ואמו מגרמניה.

שאלה: מה העדה של שלושת ילדיה?

אתה רואה חיים למה חייבים ללמוד מתימטיקה..? emo_06.png

17.03.17 | 12:38

הנה הסיבה האמיתית להתדרדרות.. כנופיית פושעים השתלטה על המדינה ומנהלת את חיינו.

3 לוחמים עצורים בעקבות תלונה של מחבל.

העצורים, חיילים קרביים בשרות סדיר מגדוד 50 בחטיבת הנחל, חשודים כי במהלך מעצר מחבל בעיר חברון הפעילו כח כלפי המחבל.

לפחות 10 חיילים נחקרו ביומיים האחרונים, שלושה מתוכם נעצרו ומעצרם הוארך, כך מדווח ארגון חוננו.

העצורים, חיילים קרביים בשרות סדיר מגדוד 50 בחטיבת הנחל חשודים כי במהלך מעצר מחבל לפני כחצי שנה בעיר חברון הפעילו כח כלפי המחבל.

הארוע התרחש לאחר ביצוע המעצר, בעת שהמחבל אשר נחשד בפעילות טרור, ואשר התחמק מכוחות צה"ל 5 חודשים, הצליח להשתחרר מאזיקי ידיו אז החל לתקוף את החיילים.

במהלך התקיפה הכה המחבל את מפקד הפלוגה באגרוף לפניו ופצע אותו, דבר אשר חייב את החיילים להפעיל כח לצורך ההשתלטות על המחבל.

אתמול (ה') התקיים דיון בעניינם של שלושה מהחיילים ובית הדין הצבאי האריך את מעצרם עד ליום שני.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו מעניק לחלק מהחיילים סיוע משפטי.

מנכ"ל חוננו שמואל (זנגי) מידד אמר בתגובה למעצרים ולחקירות "שוב אנו עדים למעצר של טובי בנינו שהלכו להגן על כולנו, ומוצאים עצמם מאחורי סורג ובריח ותחת חקירות. מי ישים סוף לביזיונות האלה? זו הכרת הטוב על המסירות שלהם?? לא נשלים עם העוול וכפיות הטובה האלה, ומצידנו לא נחסוך מאמצים ומשאבים עד שמגמה זו תעלם מצה"ל ומחיינו".

מדובר צה''ל נמסר בתגובה: "בנושא נפתחה חקירת מצ"ח ולכשתסתיים יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית''.

http://www.inn.co.il/News/News.aspx/342400

17.03.17 | 12:46

למַעֵט היכולת המדעית והטכנית הגבוהה של תרבות המערב, המביאה לרמת חיים גבוהה (אמצעי תקשורת, אמצעי תחבורה מתקדמים, רפואה מצוינת - לאזרח הפרטי, ותשתיות מים חשמל כבישים משוכללות וכן איפשור של צבא  חזק ומתקדם למדינה כולה), איני רואה כלל מדוע ספרות ושירה של חברות לא מערביות אינן טובות כמו אלו של חברות מערביות, ואם מישהי או מישהו שהוריו ממצריים מכיר למשל את ספרי נגיב מחפוז ואינו מכיר את ספרי סימון דה בובואר או בולגקוב הוא לא משכיל ולא תרבותי. כמוכן, אמנות הבניה, הביגוד, החפצים והאוכל בארצות המזרח היא נכס תרבותי אמיתי, במה היא נופלת מאותה אמנות במערב??? ובמה נימוסי המזרח נופלים באיזה אופן שהוא מנימוסי המערב?

בקשר לתורת המדינה ולמקצוע ההיסטוריה, באמת איני יודעת אם הם קיימים בתרבות המזרח.

כמובן, מערכת החוק והמשפט (מושגי הצדק), מתקדמת במערב החילוני ולא כך במזרח האיסלמי ואצל היהודים הדתיים והחרדיים.

הנקודה היא חינוך לתרבות . הֱיות אדם בעל תרבות. אם מישהו בא מאיזה כפר עלוב, או איזו שכונה נידחת בעיר, והוא גם נבער וגם גס  - עם תפיסות איומות על "מעמד האשה מול מעמד הגבר", עם כל מיני אמונות תפלות משונות, הרי שהוא באמת מַכָּה לחברה הישראלית, והמדינה עושה ומשקיעה כדי שהדור הבא שלו יגיע למאה ה20 וה21.

17.03.17 | 12:51

אני לא יודע עם "כל" זה נכון ואיך אפשר לבדוק. אבל רצוי היה להתייחס לממוצע הגילאים. כמה צעירים ראית באולם?

אולי זו טעות לחשוב שצעירים מנותקים ממוסיקה קלסית, לא מעט צעירים לומדים מוסיקה במסגרות רציניות וגם פסנתר או כינור או כלי נשיפה ללא מסגרת אלא רק אצל מורים פרטיים, והם אוהבים ומחוברים למוסיקה קלסית ואני רואה לא מעט צעירים בקונצרטים של הפילהרמונית. יש גם תזמורת 'הפילהרמונית הצעירה' שיצא לי לשמוע אותם פעמיים בכמה שנים האחרונות. הכתבה שצרפתי\קישרתי היא מלפני כ 6 שנים, ומאד יכול להיות שהכותרת נכונה.

אבל השאלה בקרב הציבור היא אחרת : "מה זה תרבות ?" ו"איזו תרבות עדיפה ?", הרי יש כאן מישהו בפורום שטוען שתרבות המזרח עדיפה ונעלה יותר מתרבות המערב.

17.03.17 | 12:52

אולי זו טעות לחשוב שצעירים מנותקים ממוסיקה קלסית, לא מעט צעירים לומדים מוסיקה במסגרות רציניות וגם פסנתר או כינור או כלי נשיפה ללא מסגרת אלא רק אצל מורים פרטיים, והם אוהבים ומחוברים למוסיקה קלסית ואני רואה לא מעט צעירים בקונצרטים של הפילהרמונית. יש גם תזמורת 'הפילהרמונית הצעירה' שיצא לי לשמוע אותם פעמיים בכמה שנים האחרונות. הכתבה שצרפתי\קישרתי היא מלפני כ 6 שנים, ומאד יכול להיות שהכותרת נכונה.

אבל השאלה בקרב הציבור היא אחרת : "מה זה תרבות ?" ו"איזו תרבות עדיפה ?", הרי יש כאן מישהו בפורום שטוען שתרבות המזרח עדיפה ונעלה יותר מתרבות המערב.

17.03.17 | 13:00

למַעֵט היכולת המדעית והטכנית הגבוהה של תרבות המערב, המביאה לרמת חיים גבוהה (אמצעי תקשורת, אמצעי תחבורה מתקדמים, רפואה מצוינת - לאזרח הפרטי, ותשתיות מים חשמל כבישים משוכללות וכן איפשור של צבא  חזק ומתקדם למדינה כולה), איני רואה כלל מדוע ספרות ושירה של חברות לא מערביות אינן טובות כמו אלו של חברות מערביות, ואם מישהי או מישהו שהוריו ממצריים מכיר למשל את ספרי נגיב מחפוז ואינו מכיר את ספרי סימון דה בובואר או בולגקוב הוא לא משכיל ולא תרבותי. כמוכן, אמנות הבניה, הביגוד, החפצים והאוכל בארצות המזרח היא נכס תרבותי אמיתי, במה היא נופלת מאותה אמנות במערב??? ובמה נימוסי המזרח נופלים באיזה אופן שהוא מנימוסי המערב?

בקשר לתורת המדינה ולמקצוע ההיסטוריה, באמת איני יודעת אם הם קיימים בתרבות המזרח.

כמובן, מערכת החוק והמשפט (מושגי הצדק), מתקדמת במערב החילוני ולא כך במזרח האיסלמי ואצל היהודים הדתיים והחרדיים.

הנקודה היא חינוך לתרבות . הֱיות אדם בעל תרבות. אם מישהו בא מאיזה כפר עלוב, או איזו שכונה נידחת בעיר, והוא גם נבער וגם גס  - עם תפיסות איומות על "מעמד האשה מול מעמד הגבר", עם כל מיני אמונות תפלות משונות, הרי שהוא באמת מַכָּה לחברה הישראלית, והמדינה עושה ומשקיעה כדי שהדור הבא שלו יגיע למאה ה20 וה21.

מה "למעט"? תרבות היא המכלול שגורם לתוצרים אלה. ערכים של שויוניות, דמוקרטיה, חפש ביטוי חופש דעה השקעה בהשכלה גבוהה וכו' מביאות לתוצרים בכל התחומים.

אני לא טוען שתרבויות לא מערביות לא יצרו ספרות או שירה ואין בהם גם תוצרים איכותיים אבל תבדקי כמה ספרים מתפרסמים במערב ביחס לתרבויות אחרות וכמה סופרים את מכירה שאינם מערביים? את באמת חושבת שכמכלול את יכולה להשוות את התוצרים של זימבאבוואה לאלה של צרפת?

17.03.17 | 13:05

אינני אנתרופולוג, אולם כל אימת שאני נוכח בקונצרט של הפילהרמונית או תזמורת אחרת המבצעת יצירות מאותו ז'אנר, או מופע אופרה (בצוע קונצרטנטי או בימתי מלא) - כל הנוכחים בלובי ובאולם נראים מאותה תפוצה. אין כמעט נוכחות של בני תפוצות אחרות.

בהחלט סביר כי התערערות הבסיס הפינאנסי של הפילהרמונית מצויה בקורלציה עם ירידת שכיחות בני התפוצה, שהם צרכני תרבות זו, בקרב האוכלוסיה הכללית...

לפני שנים שמעתי ברדיו יצירה יפהפיה ומרתקת של מלחין ערבי. אמנם, הוא בילה הרבה משנותיו בצרפת.  יצירתו היתה מזרחית, כשניכרת בה מודעותו לנורמות המוסיקה המערבית. אין לי ספק - למרות שאיני מכירה את המוסיקה המזרחית - שיש יצירות מוסיקליות גבוהות במזרח. אין לנו לשפוט את  ערכי המוסיקה המזרחית עפ"י  מה שמפיקים כיום אנשי "המוסיקה הים תיכונית" (ביטוי מכובס) .אם מישהי או מישהו לא גדלו על שוברט ושופן ומהלר או קורלי ויואלדי ובאך, אלא על מוסיקה מזרחית גבוהה ובעלת ערך רב, האם הם "לא תרבותיים"? ואגב, יש כבר כמה סקרנים (אמנם מעטים מאד) מבין יהודי המזרח הבאים לקונצרטים של הפילהרמונית. כפי שלא מעטים מהם כבר באים לתיאטרון. איני רואה למה אין להם להשקיע ולטפח את הידע במוסיקת ערב  (ויהדות המזרח) הגבוהה, וגם תיאטרון המבוסס על ספרות ערב ויהדות המזרח. למה לא תטפח כל קהילה בישראל את מורשתה. ענין "כור ההיתוך" החברתי של בן גוריון גווע, וגם שטיפת המוח והסחיפה של כל קהילות ישראל אל המוסיקה, הספרות והתיאטרון האירופיים הן רעות: הרי זו שטיפת העם המגוּון הזה מכל צבעיו, והשלטת מונוכרום.

עבור לעמוד
1, 2, 3, 4, 5 ... 7
בחזרה לפורום
כרגע בפורום זה: , --אלינור--, חיים קאופמן
עבור לפורום:
היסטוריה
בחר
בחר